Start arrow Tutoriale i inne arrow Tutoriale arrow Korzystanie z Punktowego pędzla korygującego

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Korzystanie z Punktowego pędzla korygującego
wtorek, 18 grudzień 2007

Korzystanie z narzędzia Spot Healing Brush (Punktowy pędzel korygujący)

Materiał pochodzi z książki Adobe Photoshop CS3/CS3 PL. Oficjalny podręcznik i został zamieszczony dzięki uprzejmości wydawnictwa Helion.

Zadaniem będzie usunięcie z fotografii zraszaczy widocznych po obu stronach studni. Można to zrobić za pomocą narzędzia Clone Stamp (Stempel), ale użyjemy innej techniki. Wykorzystamy narzędzie Spot Healing Brush (Punktowy pędzel korygujący), którym zamalujemy owe zraszacze.

Malowanie punktowym pędzlem korygującym

Spot Healing Brush (Punktowy pędzel korygujący) służy do szybkiego usuwania różnych skaz i niedoskonałości fotografii. Swoim działaniem przypomina Healing Brush (Pędzel korygujący) — maluje pikselami pochodzącymi z innego fragmentu obrazka lub wzorka, dopasowując je do obszaru naprawianego pod względem tekstury, oświetlenia, przezroczystości i cieni. Jednak w odróżnieniu od narzędzia Healing Brush (Pędzel korygujący), punktowy pędzel korygujący nie wymaga zdefiniowanego punktu próbkowania — sam pobiera próbkę z otoczenia obszaru korygowanego.

Spot Healing Brush (Punktowy pędzel korygujący) doskonale nadaje się do retuszowania portretów, ale również w przypadku naszej fotografii powinien dać dobre rezultaty, jako że trawa w górnej części zdjęcia tworzy dość jednorodną i stonowaną powierzchnię.

Wybierz z przybornika narzędzie Spot Healing Brush (Punktowy pędzel korygujący ) .

Na pasku opcji rozwiń paletę z predefiniowanymi ustawieniami pędzla i wybierz duży pędzel o średnicy ok. 30 pikseli.

Zamaluj najpierw zraszacz widoczny po prawej stronie studni, a następnie ten po lewej. Możesz to zrobić jednym ruchem lub wykonać kilka pociągnięć pędzla. Podczas przeciągania pędzlem na obrazie pozostaje ciemno-szary ślad, ale po zwolnieniu przycisku myszki następuje właściwe korygowanie malowanego obszaru.

Spot Healing Brush


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021