Start arrow Tutoriale i inne arrow Tutoriale arrow Korzystanie z Pędzla korygującego

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Korzystanie z Pędzla korygującego
wtorek, 18 grudzień 2007

Wykorzystanie narzędzia Healing Brush (Pędzel korygujący) do usuwania skaz

Materiał pochodzi z książki Adobe Photoshop CS3/CS3 PL. Oficjalny podręcznik i został zamieszczony dzięki uprzejmości wydawnictwa Helion.

Naszym pierwszym zadaniem będzie usunięcie inicjałów szpecących naturalne piękno skalnej ściany.

Wybierz narzędzie Zoom (Lupka) i kliknij inicjały „DJ” wydrapane w dolnej części skały po lewej stronie. Teraz są one widoczne w powiększeniu ok. 200%.

Z przybornika wybierz narzędzie Healing Brush (Pędzel korygujący) ukryte pod narzędziem Spot Healing Brush (Punktowy pędzel korygujący).

Na pasku opcji kliknij strzałkę rozwijającą paletę z predefiniowanymi ustawieniami pędzla i w polu Master Diameter (Główna średnica ) ustaw wartość 10 px (10 piks). Zwiń paletę i sprawdź, czy pozostałe opcje na pasku są ustawione domyślnie: Opcja Mode (Tryb) jako Normal (Zwykły), opcja Source (Źródło) jako Sampled (Próbka), pole Aligned (Wyrównane) niezaznaczone.Przytrzymaj wciśnięty klawisz Alt (Windows) lub Option (Mac OS) i pobierz próbkę, klikając skałę w pobliżu inicjałów. Zwolnij klawisz Alt (Option).Rozpoczynając nad literą „D”, zamaluj pionowymi krótkimi pociągnięciami górną część litery. W trakcie malowania ślady pędzla wyglądają jakby kolory próbki nie zostały właściwie dobrane, co może w pierwszej chwili być zaskakujące. Jednak po zwolnieniu przycisku myszki wszystkie pociągnięcia harmonijnie wtapiają się w powierzchnię skały.Zamaluj krótkimi pociągnięciami resztę graffiti. Za każdym razem zaczynaj od góry i zakończ pociągnięcie w miejscu, gdzie kończy się litera.

Po usunięciu liter przyjrzyj się uważnie powierzchni skały i zwróć uwagę, że nawet subtelne prążki kamienia zostały odtworzone, a zatem uzyskany efekt jest bardzo naturalny.
Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2020