Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
25 lecie Adobe
środa, 19 grudzień 2007

Adobe świętuje 25 lat swojego istnienia. Założona w grudniu 1982 roku przez John Warnocka i Charles Geschke, Adobe urosło do firmy o poziomie 2.5 biliona dolarów rocznie. Całkiem nieźle jak na parę „uciekinierów” z firmy Xerox Palo Alto Research Center – tego samego  miejsca , które poszedł odwiedzić Steve Jobs by „odkryć” graficzny interfejs użytkownika (GUI ) i komputerową myszkę.

25 lat Adobe

To było w 1985 roku kiedy Apple licencjonowało PostScript i pomogło Adobe stworzyć podwaliny pod pulpitową rewolucję wydawniczą . W połowie lat 80-tych Adobe poszerzyła swoje horyzonty przez wprowadzenie na rynek profesjonalnego oprogramowania projektowego  wypuszczając Adobe Ilustrator.
Zapowiadając w 1989 roku i dostarczając w lutym 1990 roku oprogramowanie Photoshop,  Adobe zajęło pozycję lidera w cyfrowej obróbce obrazu.

25 lat Adobe

W 1993 Adobe stworzyło format pliku PDF i zaoferowało program Adobe Reader w czerwcu 1993 dla systemu Mac i później dla DOS i Windows.
Rozszerzając swoją przewodnią rolę Adobe nabyło Aldus w 1994 roku początkowo by dostać program PageMaker i dodatkowo wydano program  After Effect . Prawie  dekadę później Adobe nabyło Macromedia i wszystkie inne technologie, które wraz z wydaniem Creative Suite 3 jeszcze dalej poszerzyło pakiet oprogramowania Adobe i jej  technologiczne portfolio.

25 lat Adobe

źródło: PhotoshopNews

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2020