Start arrow Tutoriale i inne arrow Tutoriale arrow Wykorzystanie narzędzia Łatka

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Wykorzystanie narzędzia Łatka
czwartek, 20 grudzień 2007

Wykorzystanie narzędzia Patch (Łatka)

Materiał pochodzi z książki Adobe Photoshop CS3/CS3 PL. Oficjalny podręcznik i został zamieszczony dzięki uprzejmości wydawnictwa Helion.

Narzędzie Patch (Łatka) łączy w sobie zaznaczanie narzędziem Lasso z możliwościami mieszania kolorów narzędzia Healing Brush (Pędzel korygujący). Najpierw zaznaczamy obszar, który zostanie użyty jako źródło (obszar do naprawienia) lub miejsce przeznaczenia (obszar użyty do retuszu). Następnie przeciągamy ramkę narzędzia nad inny fragment fotografii. Po zwolnieniu przycisku myszy program dokona retuszu. Ramka pozostaje aktywna nad naprawianym fragmentem, gotowa do ponownego przeciągnięcia nad inny obszar wymagający załatania (jeśli zaznaczona jest opcja Destination (Cel)) lub nad inne miejsce próbkowania (jeśli zaznaczona jest opcja Source (Źródło)).

Pomocne może okazać się powiększenie widoku retuszowanego fragmentu. Łatwiej wtedy dostrzec wszystkie szczegóły.

Wybierz z przybornika narzędzie Patch (Łatka) ukryte pod narzędziem Healing Brush (Pędzel korygujący) .

Sprawdź, czy na pasku opcji zaznaczona jest opcja Source (Źródło).

Postępując tak, jak podczas używania narzędzia Lasso, obrysuj kilka dziur po nitach na skale po prawej stronie.Przeciągnij ramkę zaznaczenia nad nieuszkodzony fragment skały, najlepiej (chociaż nie jest to konieczne) o zbliżonej do   otoczenia otworów kolorystyce.Podczas przeciągania wewnątrz pierwotnej ramki zaznaczenia pojawiają się te same piksele, jakie znajdą się w przeciąganej ramce. Po zwolnieniu przycisku myszki kolor zaznaczonego obszaru (ale nie jego tekstura) powraca do swojego pierwotnego schematu kolorów.

Utwórz nową ramkę zaznaczenia wokół kolejnych otworów po nitach i przeciągnij ją nad nieuszkodzoną powierzchnię skały. Napraw w ten sam sposób wszystkie uszkodzenia (nie przegap otworów po lewej stronie fotografii).

Usuń zaznaczenie (Select/Deselect) (Zaznacz/Usuń zaznaczenie).

Zapisz plik (File/Save) (Plik/Zapisz).


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021