Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
FAQ - transakcje płatnicze
niedziela, 10 luty 2008

Transakcje płatnicze serwisów cherub.pl i photoshop.sklep.pl
obsługuje firma Dotpay ul. Wielicka 72, 30-552 Kraków.

dotpay

Poniżej znajduje się grupa pytań i odpowiedzi związanych z obsługą transakcji.

PYTANIA KUPUJĄCYCH

Czy muszę być zarejestrowanym w Dotpay, żeby móc zapłacić usługę lub towar?

Nie. Kupujący nie muszą rejestrować się w Dotpay.

W jaki sposób mogę dokonać płatności?

Po kliknięciu opcji ZAPŁAĆ ABONAMENT i wypełnieniu formularza, zostaniesz przeniesiony na bezpieczne strony Dotpay, gdzie będziesz mógł wybrać dowolny kanał płatności. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na kolejnych stronach.

Jakimi przelewami elektronicznymi mogę płacić?

Możesz płacić wszystkimi przelewami transferowymi dostępnymi w Polsce:

mTransfer,
Płacę z Inteligo,
Przelew z BPH,
BZ WBK Przelew24,
MultiTransfer,
Płać z Nordea.

A także przelewami z rachunków bankowych prowadzonych przez wszystkie większe polskie banki, m.in.:

PKO BP S.A,
Pekao S.A.,
Millenium Bank S.A.,
Kredyt Bank S.A.,
Bank BPH S.A.,
Deutsche Bank S.A.,
ING Bank Śląski S.A.,
Citi Bank Handlowy S.A.,
Bank Ochrony Środowiska,
Bank Gospodarki Żywnościowej,
InvestBank,
Fortis Bank.

Jakimi kartami kredytowymi mogę zapłacić?

W Dotpay można dokonać płatności kartami: Visa, MasterCard/EuroCard (za wyjątkiem systemu Maestro), JCB, Diners Club, Polcard (za wyjątkiem Polcard Bis) oraz kartami Visa Electron, wydawanymi przez niektóre banki (możliwość zapłaty zależna jest od konkretnego banku).

Płatności w Dotpay możesz dokonać przy użyciu kart wirtualnych (wydawanych specjalnie do transakcji internetowych).

Nie mam karty kredytowej ani konta bankowego z dostępem internetowym. Czy istnieją alternatywne metody płatności?

Tak. Możesz skorzystać z usługi Moje Rachunki i za zakupy w Internecie zapłacić gotówką w jednym z 6000 punktów na terenie całej Polski oraz w blisko 2000 sklepów należących do sieci Żabka, a także w jednym z 7000 urzędów pocztowych na terenie całego kraju.

Dokonałem płatności przelewem bankowym. Następnie kliknąłem na przycisk Potwierdź i nic się nie stało. Co robić?

Opisana sytuacja może mieć wiele przyczyn, najczęściej związanych z błędną pracą przeglądarek internetowych. Odczekaj jeszcze kilka minut, a następnie sprawdź, czy dostałeś e-mail z potwierdzeniem wpłaty. Jeżeli otrzymałeś e-mail z informacją, że transakcja zakończyła się pozytywnie, oznacza to, że Twoje pieniądze zostały przekazane dla serwisu, w którym kupujesz, prawidłowo.

Dokonałem płatności przelewem bankowym. Minęło pół godziny, a nadal nie otrzymałem e-maila z potwierdzeniem wpłaty. Co robić?

Zgłoś problem dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta Dotpay (+48 12 688 26 00 wew.2) lub pisząc e-mail na adres bok@dotpay.pl. Do wiadomości koniecznie dołącz potwierdzenie dokonania przelewu (najlepiej w formacie PDF, może też być printscreen lub po prostu wypisane wszystkie szczegóły: data, kwota, nazwisko (nazwa) nadawcy, numer rachunku odbiorcy, tytuł przelewu).

Skąd mogę mieć pewność, że nikt niepowołany nie pozna numeru mojej karty płatniczej?

Dane o transakcji przesyłane są szyfrowanym połączeniem bezpośrednio do centrum autoryzacji kart kredytowych. Nie może ich więc "podejrzeć" nikt niepowołany. Nie mają do nich dostępu tak pracownicy Dotpay, jak i serwisu internetowego, dla którego dokonujesz płatności. Centrum autoryzacji kart płatniczych wydaje jedynie potwierdzenie, że zadeklarowana płatność może być dokonana. Serwis internetowy otrzymuje tę informacje za pośrednictwem Dotpay.

Dlaczego płacąc kartą muszę czekać nawet kilka godzin na potwierdzenie transakcji, skoro gdy płacę tą samą kartą w sklepie, dokonywana jest ona natychmiast?

Autoryzacja Twojej karty, gdy dokonujesz płatności online, odbywa się natychmiast, tak samo jakbyś płacił w sklepie lub restauracji. Pracownicy Dotpay weryfikują jednak każdą transakcję dodatkowo, by zapewnić Tobie i Twoim pieniądzom maksymalne bezpieczeństwo. W transakcji internetowej nie możesz bowiem podpisać się pod rachunkiem lub podać numeru PIN karty, jak to czynisz podczas normalnych zakupów.

Na czym polega usługa Gwarancja Dotpay?

Serwis internetowy cherub.pl i photoshop.sklep.pl dokłada wszelkich starań aby zapłata za usługę lub towar została pozytywnie i jak najszybciej  zrealizowana. Jeżeli jednak masz obawy co do realizacji transakcji możesz skorzystać dodatkowo z usługi Gwarancja Dotpay.

Jak to działa?

Kupujesz towar - płacisz, ale chcesz mieć gwarancję, że nie zostaniesz oszukany. Zaznaczasz opcję „Kupuję Gwarancję Dotpay”, której koszt wynosi np. 8% wartości ceny płaconej usługi.W chwili dokonywania zapłaty, dokonujesz automatycznie zapłaty za towar i Gwarancję Dotpay. Jeśli nie otrzymasz zamówionego towaru, możesz w terminie 14 dni kalendarzowych od daty płatności zgłosić Reklamację do Dotpay. Reklamację możesz zgłosić na stronie: Dotpay.pl/gwarancja. Następnie Dotpay kontaktuje się ze Sprzedawcą. Jeśli Dotpay nie otrzyma od Sprzedawcy potwierdzenia prawidłowego przeprowadzenia transakcji, Twoja reklamacja zostaje uwzględniona i otrzymasz zwrot pieniędzy.

PRAWO I NADZÓR

Dotpay Ltd. prowadzi działalność zgodnie z wytycznymi Financial Service Authority (dyrektywa The Regulation of Electronic Money Issuers), dotyczącymi firm prowadzących obsługę transakcji finansowych na terenie Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej (posiada status odpowiednika instytucji Agenta Rozliczeniowego w Polsce), jak również jest zgłoszonym podmiotem w HM Customs and Excise, który prowadzi rejestr oraz nadzór nad instytucjami prowadzącymi działalności o charakterze pośrednictwa finansowego (przekazywania środków pieniężnych pomiędzy wpłacającym a odbiorcą).
 

ZABEZPIECZENIA

Dotpay to najbezpieczniejszy system obsługi płatności online. Stosowanie najnowszych technologii i rygorystycznych procedur sprawia, że Dotpay jest uznawany za najlepszy serwis obsługujący transakcje płatnicze sklepów internetowych, firm, jak i płatności między osobami fizycznymi. Poniżej znajduje się krótki opis stosowanych w serwisie zabezpieczeń. 

Certyfikat bezpieczeństwa Thawte

THAWTE to lider w sprzedaży certyfikatów wykorzystujących najnowocześniejsze szyfry bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo transakcji zapewnia 256 bitowe szyfrowanie danych poprzez przeglądarki internetowe.

Transakcje dokonywane są przy użyciu bezpiecznego protokołu połączenia SSL (Secure Socket Layer) z użyciem certyfikatu cyfrowego gwarantującego bezpieczeństwo danych.

Dane dotyczące kart kredytowych przekazywane są bezpośrednio do serwera autoryzującego. Tam następuje uwierzytelnienie transakcji. System gwarantuje całkowite bezpieczeństwo transakcji internetowych.

Certyfikat SSL

SSL jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych. SSL realizuje szyfrowanie, uwierzytelnienie serwera i zapewnienia integralność oraz poufność przesyłanych informacji. W momencie nawiązania połączenia z bezpieczną (stosującą protokół SSL) stroną WWW, następuje ustalenie algorytmów oraz kluczy szyfrujących, stosowanych następnie przy przekazywaniu danych między przeglądarką a serwerem WWW. Protokół SSL jest główną metodą zapewniającą bezpieczeństwo w transakcjach finansowych.

W systemie Dotpay transmisja danych szyfrowana jest z użyciem protokołu o długości 256 bitów. Złamanie 256 bitowego klucza zajęłoby kilka miliardów lat. System Dotpay spełnia najsurowsze, bankowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa.
Dodatkowe pytania można zadawać pod adresem cherub@cherub.pl lub telefonicznie 695 932 603.


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2020