Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD 03/2008 (26)
poniedziałek, 18 luty 2008

psd 03/2008PSD 03/2008 (26)

Spis treści:

»Walentynkowa grafika w Elementsach

Magda Tramer , Marek Lorenowicz
  Dzień zakochanych – czas miłosnych uniesień i wyznań. Coraz więcej osób wysyła swoje walentynki drogą elektroniczną. W poniższym tutorialu pokażemy, jak przy pomocy jednego zdjęcia oraz kilku prostych zabiegów stworzyć walentynkową grafikę. Nauczymy się podstawowego retuszu twarzy, oraz wykorzystamy gotowe style warstw w Photoshop Elements.

»Transformers

Alon Chou
  Latem 2007 r. Transformers Michaela Baya zawładnął ekranami kin, podnosząc temperaturę na całym świecie. Kluczową umiejętnością dla artysty jest wyobrażenie sobie sceny zanim ona powstanie. Chciałem utworzyć pracę wypełnioną napięciem i dramatyzmem podobnym jak na plakatach filmowych.

»Architektura w klocki

Krzysztof Kopciowski
  Architektura w klocki jest oparta na często wykorzystywanej technice wycinania z uwzględnieniem perspektywy. W tym przypadku doskonale została wykorzystana przez Paula Hollingwortha, który swoją pracą zainspirował poniższy tutorial. Prostota tej techniki opiera się na kilku czynnościach, które powtarzamy następnie w odniesieniu do wszystkich elementów konstrukcji.

»Rozsuwamy szklane drzwi

Jan Filipowiak
  Ostatnio w trakcie moich zmagań graficznych stanąłem przed problemem zrobienia animacji realistycznej szyby. Zadanie zostało dodatkowo utrudnione, gdyż szyba miała się płynnie rozsuwać tworząc efekt szklanych drzwi.

»Sekrety typografii

Krzysztof Kopciowski
  Typografia komputerowa jest ostatnim przystankiem naszej podróży. To w tym miejscu warto podkreślić, iż zajmując się współczesnymi technologiami przenosimy się do całkowicie odmiennego środowiska. Tym bardziej nie możemy zapominać o tradycji, która wskazuje nam ścieżki dobrej typografii, gdyż odbiorcą naszej pracy w dobie internetu staje się cały świat.

»Sposób na rozkładany folder

Paweł Sobczyk
  Czasami zachodzi potrzeba wydrukowania czegoś z dwóch stron kartki. Domowe drukarki nie dają nam takich możliwości. Jeszcze trudniej jest odpowiednio rozplanować miejsce, gdy chcemy stworzyć ulotkę bądź składany folder. Wystarczy skorzystać z Photoshopa i prowadnic!

»Dark fantasy

Cherub
  W poniższym materiale przedstawimy edycję portretu nieznanego malarza, stylizując go na mroczny, trumienny obraz. Zastosowania te nie są skomplikowane jednak wymagają monotonnej pracy na wielu warstwach. Jeżeli nie mamy talentu plastycznego, który pozwoliłby na przemalowanie portretu, możemy się posłużyć fragmentami innych zdjęć i grafik.

 

»Krajobraz miejski po burzy

Anna Owczarz-Dadan
  Inspiracją dla przedstawionej tu procedury było powiedzenie: Po burzy zawsze przychodzi słońce. Postanowiłam pokazać, w jaki sposób możemy przemienić zwykły krajobraz miejski w krajobraz po burzy, tworząc wszystkie elementy z nim związane, a więc kałuże i chodniki, w których odbijają się mokre od deszczu fasady budynków oraz triumfującą nad nimi tęczę.

»Klient nasz pan

Andrzej Petelski
  Zgodnie z obietnicą złożoną w poprzednim numerze pokażę Wam jak zniwelować niedostatki tła na fotografii.

»Wektor i funkcja liniowa

Przemysław Marciniak
  Końcówka roku to był dla wszystkich czas przemyśleń, decyzji na kolejny rok. W 2007r. zwiększyła nam się liczba nałogowo oglądanych seriali, wzrosło społeczne poparcie dla premiera, po awansie naszych piłkarzy do Euro 2008 Beenhakker stał się prawie bohaterem narodowym.

»Adobe Share

Artur Adamski
  W oparciu o technologię Adobe Flex, opracowano bezpłatną usługę współużytkowania dokumentów online o nazwie SHARE. Urok korzystania z tego rozwiązania polega na dostępności do konta z dowolnego komputera przy użyciu wygodnego interfejsu, wyposażonego w wiele użytecznych opcji.

»Praca w zachodniej agencji

Jan Filipowiak
  W zachodniej agencji wcale nie musi być inaczej niż w polskiej. Używają tych samych narzędzi, pracują w tych samych standardach. Różnice tkwią w języku oraz pewnych subtelnościach i niuansach, które dobrze jest znać przed podjęciem pracy w takiej firmie.

»After Effects and Photoshop: Animation and Production Effects for DV and Film

Krzysztof Kopciowski
  Recenzja książki Jeffa Fostera

»Photoshop for Video, Third Edition (DV Expert Series)

Krzysztof Kopciowski
  recenzja książki Richarda Harringtona

»Nawiguj swój trójwymiarowy swiat

Krzysztof Kopciowski
  Każde zetknięcie się z projektami trójwymiarowymi wymusza na nas stosowanie się do rozwiązań nawigacji w przestrzeni za pośrednictwem myszy i klawiatury. Tak było... Obecnie możemy skorzystać z rozwiązania, łączącego w sobie możliwości obu urządzeń – SpaceNavigatora.

Materiały na CD

CD1: Photoshop Lightroom część IV CD2: Zdjęcia Royalty Free, filmy instruktażowe (bez dźwięku) i pliki źródłowe do tutoriali.


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021