Start arrow Tutoriale i inne arrow Inne arrow Photoshop dla Linuksa

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Photoshop dla Linuksa
czwartek, 21 luty 2008

Niedawno na portalu dobreprogramy.pl można było przeczytać, iż pojawiła się  wersja 0.9.54 oprogramowania Wine, umożliwiającego uruchamianie aplikacji windowsowych pod Linuksem a także FreeBSD, Mac OS X i Solarisem.

Jedną z najważniejszych nowości jest możliwość uruchamiania programu Photoshop CS/CS2. Jest to bardzo ważne dla wielu osób zajmujących się grafiką, które dotychczas skazane były na Windows. Naprawiono całkiem sporo błędów w obsłudze RPC. Wprowadzono różne ulepszenia w obsłudze debuggera. Usunięto też wiele innych błędów.

Okazuje się, że to nie koniec wysiłków w tym kierunku.

Google wynajęło programistów z firmy CodeWeavers aby pracowali nad dalszym usprawnianiem działania Photoshopa pod WINE. Google już teraz wykorzystuje WINE do uruchamiania aplikacji Picasa na Linuksie. Dan Kegel z Google, pracujący też jako release manager WINE 1.0 podkreślił, że Photoshop jest aplikacją, o którą najczęściej upominają się użytkownicy Linuksa. Jeśli Photoshop będzie stabilnie i wydajnie pracował na Linuksie pod kontrolą WINE, zapewne część użytkowników zajmujących się grafiką zdecyduje się na migrację z Windows na Linuksa.
źródło: dobreprogramy

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2020