Start arrow Tutoriale i inne arrow Bridge, Lightroom, Camera RAW arrow Photoshop Lightroom - Ciemnia cyfrowego fotografa

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Photoshop Lightroom - Ciemnia cyfrowego fotografa
poniedziałek, 25 luty 2008

Na  uwagę dotyczącą Photoshop Lightroom zasługuje grupa artykułów z witryny fotografuj.pl. Podzielona na kolejne części pozwala poznać profesjonalną aplikację stworzoną dla wszystkich użytkowników aparatów cyfrowych.
Adobe Lightroom - ciemnia cyfrowego fotografa, cz. I

Od wielu lat za najlepszą aplikację do edycji zdjęć uważa się Adobe Photoshopa. Jednak nie jest to do końca uzasadnione przekonanie. Photoshop jest bowiem przede wszystkim programem graficznym. Ma on zatem wiele narzędzi zupełnie zbędnych dla fotografów, a także nie zawiera wielu innych, znacznie bardziej potrzebnych. Właśnie dlatego firma Adobe zaprezentowała narzędzie, które ma zaspokoić wymagania wszystkich użytkowników aparatów cyfrowych.

Photoshop LightroomAdobe Lightroom - ciemnia cyfrowego fotografa, cz. II

Pierwszą czynnością, jaką wykonujemy z fotografiami po zakończeniu sesji, jest przeniesienie ich na dysk twardy komputera (lub – znacznie rzadziej – od razu na płyty CD lub DVD). Ta, z pozoru banalna, czynność jest bardzo ważna, jeżeli zależy nam na porządku w naszych zbiorach. Adobe Lightroom może ułatwić nam tę pracę już od samego początku. Musimy jedynie wiedzieć, jakie oferuje nam w tym zakresie możliwości i jak najlepiej je wykorzystać.

Photoshop LightroomAdobe Lightroom - ciemnia cyfrowego fotografa, cz. III

Sprawne zarządzanie kolekcją fotografii nie oznacza tylko przygotowania dobrego systemu katalogowego. Bardzo przydatne jest również sklasyfikowanie zdjęć nie tylko ze względu na ich tematykę, ale także pod kątem ich przydatności do określonych celów. Innymi słowy, zdjęcia należy nie tylko poukładać, ale też ocenić. Tym właśnie zagadnieniom poświęcona została trzecia część naszego przewodnika po Adobe Lightroom.Photoshop LightroomAdobe Lightroom - ciemnia cyfrowego fotografa, cz. IV 

Skatalogowane i wstępnie przebrane zdjęcia należy poddać obróbce. Dla wielu fotografów ten moment to najprzyjemniejsza część pracy ze zdjęciami na komputerze. Nie da się ukryć, że techniki cyfrowe umożliwiają wykonanie na fotografiach co najmniej tak samo dużo zabiegów, ile mogliśmy przeprowadzić w ciemni. Również tu Adobe Lightroom daje nam ogromne pole do popisu.


Photoshop LightroomAdobe Lightroom - ciemnia cyfrowego fotografa, cz. V

Bogactwo udostępnianych przez naszą "cyfrową ciemnię" narzędzi edycyjnych jest tak duże, że w poprzedniej części naszego cyklu nie zdołaliśmy opisać wszystkich. Piąta część opisu możliwości Adobe Lightroom dotyczyć będzie tych właśnie, nieodkrytych jeszcze funkcji programu.

Photoshop Lightroom

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2020