Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Spolszczenie Lightroom 1.3
wtorek, 26 luty 2008

Zostały rozpoczęte prace nad lokalizacją programu Photoshop Lightroom 1.3. Aktualnie jest to jeszcze  wczesna wersja testowa, w której mogą występować błędy.
Dzięki uprzejmości Adobe Support, spolszczenie Photoshop Lightroom dla systemów Windows i Mac, można pobrać poniżej.

Zaleca się pobieranie paczki ZIP w dowolnej przeglądarce internetowej z wyjątkiem Internet Explorer. Najnowsze przeglądarki IE stwarzają problem z rozpakowaniem paczki ZIP informując, iż folder jest nieprawidłowy lub uszkodzony. Paczka prawidłowo zostaje rozpakowana po pobraniu w przeglądarce Mozilla Firefox lub Opera.

 

Instrukcja instalacji - Windows: 

Zaktualizuj Adobe Photoshop Lightroom do wersji 1.3.1
Pobierz  i rozpakuj archiwum.
Odszukaj folder, w którym zainstalowany jest Photoshop Lightroom i otwórz podfolder o nazwie Resources ( domyślnie jest to C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop Lightroom\Resources ), a następnie utwórz w nim nowy folder o nazwie pl.
Skopiuj do niego zawartość archiwum TranslatedStrings.zip.
Rozpakuj archiwum webengines.zip (pliki wykorzystywane przez moduł eksportu galerii internetowych) i skopiuj zawartość do odpowiednich podfolderów znajdujących się w folderze Adobe Photoshop Lightroom\shared\webengines.
Uruchom program i w preferencjach ustaw język interfejsu na Automatyczny. Lightroom wybierze interfejs zgodnie z ustawieniami określonymi w Opcjach regionalnych i językowych.

Instrukcja instalacji - Macintosh: 

Zaktualizuj Adobe Photoshop Lightroom do wersji 1.3.1
Pobierz i rozpakuj archiwum.
Odszukaj folder, w którym zainstalowany jest Photoshop Lightroom i trzymając wciśnięty klawisz Control kliknij ikonę programu, a następnie wybierz polecenie Show package contents.
Rozpakuj archiwum pl.lproj.zip i przenieś folder pl.lproj do folderu Resources .
Dodatkowo skopiuj folder help z en.lproj do pl.lproj (dzięki temu będą dostępne angielskie pliki pomocy po przełączeniu interfejsu na polski).
Otwórz folder PlugIns i trzymając wciśnięty klawisz Control kliknij Web.agmodule, a następnie wybierz polecenie Show package contents i przejdź do folderu Resources .
Utwórz kopię folderu galleries (będzie potrzebna gdyby zaszła potrzeba odtworzenia wersji oryginalnej) np. poleceniem Create Archive of "galleries".
Rozpakuj archiwum galleries.zip i zastąp oryginalny folder galleries (ten, którego kopia została utworzona w poprzednim kroku).
Wróć do folderu Applications i wyświetl informacje o Adobe Photoshop Lightroom poleceniem Get Info , a następnie w zakładce Languages wyłącz wszystkie języki oprócz polskiego.
Po uruchomieniu Photoshop Lightroom będzie posiadał polski interfejs.

Należy pamiętać o zaktualizowaniu Photoshop Lightrom do wersji 1.3.1. Możesz to wykonać na stronie Adobe.
Aktualizacja Windows i Macintosh.


Spolszczenia do innych wersji Lightrom szukaj w dziale Bridge, Lightroom, Camera RAW.


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2020