Start arrow Tutoriale i inne arrow Inne arrow Photoshop Express Beta

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Photoshop Express Beta
czwartek, 27 marzec 2008

Webowa wersja Adobe Photoshop jest już dostępna. W obecnym stadium jest tylko po angielsku, jednak niebawem zostanie udostępniona w innych językach. Adobe zastrzega, że przygotowana obecnie wersja Beta wykorzystywana poza USA może zaowocować słabą jakością.

Korzystanie z Photoshop Express jest darmowe; należy tylko utworzyć profil użytkownika podając podczas rejestracji imię, nazwisko, miejsce urodzenia oraz adres poczty elektronicznej. Photoshop Express umożliwia przechowywanie do 2 GB plików graficznych, edytowanie ich oraz wymianę w Internecie. Narzędzie umożliwić ma także komunikację z serwisami społecznościowymi, np. Facebook.

Photoshop Express

Po dokonaniu rejestracji i zalogowaniu uzyskamy dostęp do ekranu startowego - z jego poziomu można przesłać zdjęcia z komputera lokalnego do webowego repozytorium, przejść do ekranu edycji obrazów lub obejrzeć galerie innych użytkowników.

Zdjęcia można dodać do biblioteki lub do nowej bądź istniejącej galerii. Obrazy w bibliotece MyPhotos można organizować wg daty utworzenia lub oceny (rating), dostępna jest także możliwość zmiany podglądu zdjęć - widok miniatur, listy szczegółowej oraz "przezrocza" (w tym pierwszym trybie rozmiar miniatur można skalować, co nasuwa skojarzenia z funkcjonalnością eksploratora Windows w systemie Vista). Jedno kliknięcie wyświetla również panel boczny dostarczający informacji o właściwościach zaznaczonego aktualnie zdjęcia, w tym tak szczegółowe dane jak ustawienia aparatu w chwili wykonania fotografii (prędkość migawki, ekspozycja, ogniskowa, itp.).

Photoshop Express

Adobe zapewnia, że dołożono wiele starań celem stworzenia łatwego i przyjaznego interfejsu użytkownika, ponieważ Photoshop Exspress jest przeznaczony głównie dla amatorskich zastosowań.

Photoshop Express

Funkcje edytorskie uporządkowane są po jego lewej stronie i pogrupowane w trzy kategorie:

Podstawowe - kadrowanie, usuwanie "czerwonych oczu", nasycenie, 
Tuning - balans bieli i nasycenie, 
Efekty - zniekształcenia, szkic, obraz czarno-biały.

Photoshop Express

Wszystkie edycje plików odbywają się w czasie rzeczywistym, a po wybraniu dowolnej opcji nad obrazem pojawiają się miniaturki przedstawiające różne "stadia" zastosowania danego efektu. Po zakończeniu edycji wystarczy użyć opcji Save (Zapisz).

Photoshop Express

Photoshop Express działa pod wszystkimi popularnymi przeglądarkami internetowymi - Internet Explorerem, Firefoksem, Safari, itp. Wymagane jest posiadanie zainstalowanej w systemie wtyczki Flash Player 9. Zbudowano je w oparciu o technologię Flex.

Żródło: Macword


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2020