Start arrow Tutoriale i inne arrow Czasopisma arrow PSD StarterKit 02/2008 (06)

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD StarterKit 02/2008 (06)
środa, 23 kwiecień 2008

starterkit 02/2008PSD StarterKit 02/2008 (06)






Spis treści:

»Dziewczyna z okładki

Tomasz Biniek
  Jak wiecie, dzięki programowi Photoshop można zrobić praktycznie wszystko. Jedną z możliwości jest połączenie ilustracji ze zdjęciem, czyli fotomontaż. W tym tutorialu pokażę Wam, jak narysować fajną dziewczynę, a następnie wkomponować ją w zdjęcie.

»Nieziemska kobieta - charakteryzujemy manekina

Monika Mansfeld
  Potrzebujemy niecodziennej twarzy do projektu? Stwórzmy ją sami. Wystarczy zdjęcie manekina. Krok po kroku ręką charakteryzatora będziemy malować, ubierać i czesać plastikową postać, aż osiągniemy to, czego oczekujemy. Bawmy się kolorami tęczówki, długością włosów, fakturą na skórze i czymkolwiek chcemy. A efekty… zobaczcie sami.

»Piórkiem i pędzlem – sposób na grafikę retro

Ewa Masalska
  Pióro jest niezwykle pożytecznym narzędziem w kreowaniu grafiki. Dzięki jego właściwościom możemy w bardzo przystępny sposób stworzyć niemal wszystko od podstaw. Potrzebna jest jedynie chęć i troszkę cierpliwości, a efekt przejdzie Wasze najśmielsze

»Jak zrobić zdjęcie nie używając aparatu ?

Artur Mościcki
  Jak zrobić zdjęcie? Na takie pytanie każdy odpowie: należy użyć aparatu. My pokażemy, że zdjęcia można również robić nie używając aparatu. Wystarczy Adobe Photoshop i pakiety wtyczek.

»Monitor dla grafika

Bartosz Machnik
  Wybór dobrego monitora LCD nie jest rzeczą łatwą. Ilość modeli dostępnych na rynku jest ogromna, a sprzedawcy rzadko kiedy potrafią uczciwie doradzić co jest dla nas rzeczywiście najlepsze (choć oczywiście są od tego wyjątki).

»Photoshop doda Ci skrzydeł

Elżbieta Szejgis
  W poniższym tutorialu przeniesiemy się do tajemniczego, mrocznego lasu, gdzie żyją baśniowe stwory. W tym celu wykorzystamy swoją fotografię, zdjęcie z www.morguefile.com i trzy zestawy pędzli dostępne w internecie.

»Wystrzałowe ogłoszenie

Tomasz Rybak
  Już za chwilę stworzymy grafikę do ogłoszenia, jakie można spotkać chociażby w przewodniku po mieście. Poniższy warsztat przybliży metodę tworzenia fotomontaży, w której wykorzystamy efekty warstw. Nauczymy się także je kopiować. To właśnie dzięki nim fotomontaże wyglądają na realistyczne. Będziemy korzystać także ze Smart Object. A przy okazji poznamy przydatne skróty klawiszowe.

»Ostatnia podróż w Photoshopie i Painterze

Anna Owczarz-Dadan
  Poniższy tutorial nauczy Was łączyć zdjęcia, wykorzystując maski, tryby mieszania warstw oraz zmianę stopnia ich krycia. Zobaczycie, w jaki sposób można wykorzystać do tworzenia fotomontażu inteligentne obiekty oraz poznacie sposób na stworzenie perfekcyjnego zaznaczenia.

»Polowanie - bajeczny fotomontaż

Tomasz Rybak
  Czasem chciałoby się rozsypać elementy z naszych zdjęć i poskładać je niczym puzzle, tworząc w ten sposób całkiem nową jakość. W niniejszym warsztacie tak właśnie postąpimy. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy spadkobiercami surrealistów i stwórzmy bajeczny fotomontaż.

»Elfia wróżka – malowanie w Corel Painterze

Marzena Kamasa
  W grafice tej wykorzystamy dwa programy Photoshopa i Corel Paintera. Pierwszy będzie spełniał głównie rolę ułatwiającą pracę od strony technicznej, w Painterze skupimy się na malowaniu.

»Fotomanipulacja - klonowanie postaci

Mariusz Skalski
  W poniższym artykule zaprezentowany zostanie sposób wykonania fotografii przedstawiającej postać jednej i tej samej osoby w większej ilości na jednym zdjęciu

»Projektowanie graficzne na potrzeby internetu

Bartłomiej Skibiński
  Czym jest projektowanie? Jedna z definicji mówi, że projektowaniem nazywamy kształtowanie wizerunku produktów lub otoczenia w taki sposób, aby mógł on być wykorzystany w jak najszerszym zakresie.

Materiały na CD

CD1: Multimedialny kurs instruktażowy poświęcony technikom wykorzystywanym w Photoshopie. CD2: Ekstrasy




Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021