Start arrow Tutoriale i inne arrow Inne arrow Mark Hamburg w Microsoft

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Mark Hamburg w Microsoft
poniedziałek, 05 maj 2008

"Architekt" Photoshopa opracuje interfejs Windows?
Mark Hamburg, jeden z czołowych programistów Adobe, odpowiedzialny za rozwój Photoshopa a potem Lightrooma, przechodzi do Microsoftu.

W Microsofcie Hamburg odpowiedzialny będzie za "wrażenia użytkownika w przyszłych wersjach systemu operacyjnego". Serwis BetaNews.com cytuje jego słowa: "Biorąc pod uwagę fakt, że korzystanie z Windows uważam obecnie za naprawdę denerwujące, a mimo to muszę mieć z tym do czynienia, ta okazja [dołączenia do Microsoftu - red.] była zbyt interesująca, aby ją odrzucić. Nie wyobrażam sobie poważnej pracy z obrazem poza Adobe, jednak chciałem na jakiś czas zająć się czymś innym." Ucina to spekulacje, jakoby Hamburg w Microsofcie miał opracowywać odpowiedź Redmond na Adobe Lightroom, o kodowej nazwie "SmartFlow". Bardziej prawdopodobne, że będzie odpowiedzialny za rozwój nowego interfejsu użytkownika na potrzeby przyszłych wersji Windows.

Hamburg dołączył do Adobe w 1990 r., wchodząc w skład zespołu pracującego nad Photoshopem 2.0. Miał pomóc w implementacji ścieżek, ale sam o sobie twierdzi, że jego pierwszy prawdziwy wkład wniesiony w rozwój tego programu polegał na zwiększeniu alokacji pamięci RAM komputera z dwóch do czterech megabajtów, dzięki czemu poprawiła się stabilność działania i wydajność Photoshopa. Hamburg blisko współpracował z twórcą programu, Thomasem Knollem, aż dorobił się przydomku "Architekta" Photoshopa. Po wydaniu siódmej wersji aplikacji Mark skupił się na pracach nad projektem Shadowland, który przekształcił się w program dla fotografów - Lightroom. W 2003 r. wprowadzono go w szeregi Photoshop Hall of Fame.

Źródło: IDG


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2020