Start arrow Tutoriale i inne arrow Czasopisma arrow PSD Extra 02/2008 (05)

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD Extra 02/2008 (05)
sobota, 17 maj 2008
psd extra
PSD Extra 02/2008 (05)

Spis treści:

»ćwiczenie Photoshopa

Katarzyna Koleta Milde
  To ćwiczenie ma za zadanie pokazać kilka przydatnych opcji, jakie oferuje nam PhotoShop CS2. Dzięki niemu będziemy mogli bawić się kolorami, mazać bez kasowania i łatwo tworzyć łukowate maski. Zapraszam.


»HDR – apokaliptyczne wizje

Michał Milde
  High Dynamic Range (HDR) to technika, dająca możliwość stworzenia obrazu o takiej rozpiętości tonalnej, jaką widzi nasze oko. Ja skorzystałem z tej techniki, by pokazać świat w mocnych akcentach czarnej wizji na przyszłość. Ot luźna interpretacja.


»jak kupować?

Paweł Ryczkowski
  Kiedy zastanawiamy się, jaki aparat cyfrowy kupić, tak naprawdę liczą się tylko dwie rzeczy: zastosowanie i cena. Wszystkie pozostałe aspekty świadomego wyboru wynikają z jednego lub drugiego.


»EIZO

  Szeroka przestrzeń barw, sprzętowa kalibracja z wykorzystaniem 12–bitowej tabeli kolorów, przekątna o długości 30”....


»kolaż Komunijny – pamiątka z uroczystości

cherub
  Nastał okres komunijny. Rodzice, których pociechy uczestniczyły w tym wydarzeniu, zapewne posiadają kilka zdjęć z tej uroczystości. W poniższym materiale wykonamy kolaż, łącząc ze sobą dwa zdjęcia komunijne. Dodatkowo wykonamy grafikę tła, a w końcowym etapie edycyjnym dodamy stylizowany wzór.


»fotografia nocna

Paweł Ryczkowski
  Zdjęcia wykonane w nocy, aparetem z wbudowaną lampą błyskową, nie oddają atmosfery chwili. Widać na nich jedynie pierwszy plan i czarną otchłań w tle. Zastanawiamy się wtedy, co zrobić, by takie zdjęcie przykuło uwagę oglądającego, a nie straszyło bladymi twarzami na czarnym tle.


»retusz totalny, czyli tam gdzie glamour mówi dobranoc

Krzysztof Kopciowski
  Większość tutoriali poświęconych retuszowi postaci oparta jest na profesjonalnych sesjach zdjęciowych. Często jednak to amatorskie fotografie, wykonane w słabych warunkach są najbardziej z nami związane. W tym tutorialu zajmiemy się retuszem zdjęcia, które nas nie rozpieszcza.


»cyfrowy Black & White

Piotr Janowczyk
  Coraz częściej zdarza się, że chcąc uzyskać zdjęcie czarno-białe, w pierwszej kolejności decydujemy się wykonać fotografię barwną, a dopiero potem w ramach obróbki cyfrowej uzyskać skalę monochromatyczną naszego obrazu. Photoshop oferuje nam wiele narzędzi służących do konwersji pliku kolorowego w czarno-biały, od tych całkowicie automatycznych aż po w pełni manualne. Prześledźmy zatem te najpopularniejsze z metod starając się wychwycić różnice między nimi.


»pocztówka z wakacji

Tomasz Gądek
  Ponieważ często wyjeżdżam i robię dużo zdjęć, a wywoływanie stosu zdjęć trochę kosztuje, nie mówiąc już o przechowywaniu zdjęć w albumie, pomyślałem iż warto skumulować kilka zdjęć, uzyskując przy tym ciekawy efekt pocztówki. W ćwiczeniu tym pokaże jak uzyskać taki efekt.


»niezwykła metamorfoza w Photoshopie

Anna Owczarz-Dadan
  Piękna cera, śnieżnobiały uśmiech, lśniące włosy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że często dziewczyny z okładek nie zawdzięczają wspaniałego wyglądu zdrowemu stylowi życia czy cudownym kremom, ale umiejętnościom grafika, który koryguje ich zdjęcia w programie graficznym. Kilka takich trików zaprezentuję poniżej.


»Fotografia cyfrowa w podróży. Przewodnik

Marta Skierniewska  


»test konsumencki aparatów cyfrowych

Marcin Falana
  Najnowsze lustrzanki dla początkujących mają gabaryty niewiele większe od bardziej zaawansowanych kompaktów. Jednocześnie nie tracą funkcji lustrzanek, takich jak podgląd przez wizjer, szybki autofokus i wymienne obiektywy. Drugim trendem wyznaczającym kierunek rozwoju lustrzanek jest podgląd na żywo, czyli live viev. Producenci prześcigają się w nowatorskich rozwiązaniach tej funkcji, kusząc nimi pasjonatów fotografii.

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021