Start arrow Tutoriale i inne arrow Czasopisma arrow PSD 07-08/2008 (30)

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD 07-08/2008 (30)
piątek, 20 czerwiec 2008
psd 30
PSD 07-08/2008 (30)

Spis treści:

Dziewczyna i kwiaty

Tomasz Biniek
Nadeszło lato. Jest coraz cieplej i przyjemniej. Najwyższy czas, namalować coś bardziej kolorowego i optymistycznego. Nic lepszego nie przychodzi mi do głowy, jak tylko fajna dziewczyna leżąca na zielonej łące, pośród pachnących kwiatów, a nad jej głową piękne błękitne niebo, po którym leniwie płyną obłoczki chmurek. Żyć, nie umierać!


Zmysłowa grafika w Corel Painter

Jakub Kujawa
Dzisiaj zajmiemy się rysunkiem zmysłowej ilustracji. Najpierw powinniśmy zastanowić się nad samą istotą naszej pracy. Jest to dość trudny temat i łatwo przekroczyć granicę dobrego smaku - dlatego początkującym polecałbym raczej wybór łatwiejszych przedstawień


Kobieta i wąż

Tomasz Biniek
Naciągniemy płótno na blejtram. Użyjemy farb i stworzymy obraz, który będzie wyglądał prawie jak malowany. Nie będziemy się tutaj wgłębiać w wygładzanie i wypieszczanie, tylko tworzyć, jak dusza nam podpowiada.


Alternatywa dla Photoshopa

Tomasz Buttler
Firma Corel ze swoim produktem Paint Shop Pro Photo X2, przeznaczonym do edycji grafiki rastrowej, zajęła półkę cenową pomiędzy wcale nie tanim Photoshopem a darmowym Gimpem czy PhotoFiltre'em. Jest to chyba najpoważniejszy konkurent Photoshopa, wcale nie ustępujący Elements' owi.


Tworzymy pokaz slajdów

Paweł Zakrzewski
Prawdopodobnie każdy z nas wcześniej czy później stanął lub stanie przed koniecznością przygotowania prostej prezentacji na podstawie własnych prac graficznych. Naturalnie istnieje szereg różnorodnych programów i narzędzi ułatwiających tworzenie tego typu prac, jednak nie zawsze są one w naszym zasięgu.


Zabójcza piękność

Dariusz Zabrocki
Photoshop jest potężnym, wielofunkcyjnym narzędziem, dzięki któremu możemy zarówno obrabiać gotowe fotografie, jak i samemu tworzyć skomplikowane obrazy w cyfrowej technice. W tym tutorialu chciałbym zademonstrować proces powstawania takiego wielowarstwowego realistycznego obrazu, posiadającego swoją własną historię.


Erotic na granicy rzeczywistości

Monika Mansfeld
Jeśli kiedykolwiek próbowałeś namówić kogoś, aby pozował Ci półnago, to niech zgadnę… zostałeś odprawiony z niczym. Nic dziwnego. Sam też nie dałbyś się sfotografować. Szkoda więc tracić czas i pora wziąć sprawy we własne ręce. Wystarczy manekin znaleziony w muzeum dzieł sztuki. Jeśli nie wierzysz, przekonaj się sam. W poniższym tutorialu pokażę, jak wydobyć ogniste życie z nagiego manekina.


Subtelna zmysłowość z Japonii

Łukasz Koszela
Myśląc o Japonii, przed oczami stają nam charakterystyczne elementy jej kultury: gejsze o mlecznobiałej skórze, jedwabne kimona, upajające swym zapachem drzewa wiśniowe... Jest to kultura pełna symboli, nawiązujących do wielowiekowej tradycji. I choć kraj ten z biegiem lat staje się coraz bardziej nowoczesny, w świadomości Europejczyków często pozostaje on synonimem subtelnej zmysłowości.


Erotic man w skalnym zaułku

Monika Mansfeld
Masz do wykonania projekt, ale pliki z Internetu nie spełniają Twoich oczekiwań, a posiadane zdjęcia, mimo że ładne, są w niskiej rozdzielczości? Spróbuj je wykorzystać, a zobaczysz, że efekt będzie zaskakujący. Rozmywaj z rozwagą warstwy, stosuj filtry oraz twórz fotorealistyczne wizje przy pomocy Photoshopa.


Zmysłowe rozwianie

Tomasz Gądek
W poniższym tutorialu, jak w dość prosty sposób zrobić bardzo ciekawy efekt rozpływającej się postaci, a dokładnie rozwiewanej przez wiatr. Głównym narzędziem zastosowanym do zrobienia tej grafiki jest pędzel. Mam nadzieję, że teraz powiew wiatru nie będzie się wam kojarzył jedynie z chłodem, ale również z Photoshopem.


Twój normalny dzień zawsze BLACK & WHITE, część I

Andrzej Petelski
Tak przed laty śpiewał zespół Kombi, ale wierzcie mi nie miało to nic wspólnego z fotografią. Gdy ostatnio usłyszałem ten utwór obmyślałem konspekt nowego artykułu. Czerń i Biel? – pomyślałem – czemu nie?. To, że dziś przeważają zdjęcia kolorowe, nie zmienia faktu, że przecież tak naprawdę wszystko zaczęło się od mieszaniny białego i czarnego. Oddajmy więc cześć prapoczątkom i zanurzmy się w bajeczny świat odcieni szarości.


Photoshop Lightroom 2.0 Beta – przegląd nowości

Krzysztof Kopciowski
Pod koniec marca bieżącego roku Adobe udostępniło wersję beta programu Lightroom 2.0. Jest obecnie jedna z dynamiczniej rozwijających się aplikacji poświęcona zarządzaniu i edycji dużych zbiorów zdjęć. Postaramy się przyjrzeć podstawowym nowościom wprowadzonym w wersji Beta


Lorem ipsum – zlecenia od leniwych klientów

Jan Filipowiak  


Photoshop. Korekcja i separacja. Vademecum profesjonalisty.

Andrzej Petelski   


»aparat dla Photoshopera – recenzja Sony A350

Krzysztof Kopciowski
Dla Sony pierwszy kwartał 2008 roku był rokiem debiutów w segmencie cyfrowych lustrzanek. Kontynuacja linii aparatów α (alpha) znajduje swoje odbicie w trzech nowych modelach: A200, A300, A350. Wszystkie trzy plasują się pomiędzy funkcjonującym już na rynku modelami A100 i półprofesjonalnym A700. My zajmiemy się A350.


Test banków zdjęć  


Materiały na CD

CD1: Kurs multimedialny Photoshop Extended 3D CD2: Materiały do tutoriali; Zdjęcia Royality Free

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021