Start arrow Tutoriale i inne arrow Czasopisma arrow PSD Starter Kit 03/2008 (07)

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD Starter Kit 03/2008 (07)
środa, 16 lipiec 2008
PSD Starter Kit 03/2008 (07)
PSD Starter Kit 03/2008 (07)

Spis treści:

Kuchenny portret

Anna Bodnar
Poniżej zaprezentujemy jak zmienić zwykłą fotografię w grafikę przypominająca obraz. W pierwszym etapie naszej pracy wygładzimy twarz modelki oraz usuniemy niepotrzebne elementy z obrazu. W drugim etapie nadamy grafice fakturę obrazu tak, by zbytnio jej nie spłaszczyć.

Photoshop Elements – wprowadzenie w arkana

Krzysztof Kopciowski
Bohater obecnego wydania .psd jest co najmniej intrygujący. Łączy w sobie najlepsze cechy Photoshopa, Lightrooma i Bridge, potrafi także nawiązać ścisłą współpracę z programem do montażu Adobe Premiere Elements 4. My rozpoczniemy przygodę z naszym bohaterem od zapoznania się z jego możliwościami; postaramy się ogarnąć jego uniwersalizm i wkroczyć wspólnie w świat zarządzania, obróbki i publikacji fotografii oraz innych mediów.

Projekt na koszulkę

Tomasz Biniek
Ostatnie zlecenie jakie zrobiłem, było dość nietypowe. Ilustracja, która miała być wykorzystana na koszulce i drukowana metodą sitodruku. Takie rzeczy przeważnie wykonuje się w programach wektorowych (Corel, Ilustrator). My, zrobimy to w Photoshopie. Nie będziemy stosować się dokładnie do sitodruku, tylko dodamy kilka ulepszeń, wynikających z druku offsetowego.

Grafika na t-shirt

Katarzyna Sadło
W tym tutorialu przedstawię Wam, jak szybko z mało atrakcyjnego zdjęcia, przy użyciu gotowych narzędzi dostępnych w internecie, a przede wszystkim przy wykorzystaniu Adobe Lightrooma i Photoshopa CS2 wykonać kolorową i oryginalną grafikę na t-shirt.

Photoshop online

Tomasz Buttler
Długo wyczekiwana wersja Photoshop'a online ujrzała nareszcie światło dzienne. Zawiedli się Ci, którzy liczyli na sieciowy odpowiednik komercyjnej wersji. Z drugiej jednak strony żadna firma nie chce robić konkurencji własnym produktom, tym bardziej wersją darmową.

Lightroom w nowej odsłonie

Tomasz Buttler
Na serwerach Adobe pojawiła się, oczekiwana z niecierpliwością, nowa odsłona konwertera RAW’ów. Mamy na razie możliwość testowania wersji beta. Przypatrzmy się zatem, co oferuje nam nowa wersja Lightrooma i czy zasługuje ona na miano edycji 2, czy może jednak dokonane zmiany są raczej kosmetyczne, czyli takie, jakich najbardziej nie lubią użytkownicy.

Nocny zawrót głowy w Gimp'ie

Krzysztof Ścira
Photoshop to doskonałe narzędzie dla grafika, ale istnieje jeszcze kilka programów, które mogą czasem zastąpić wszystko mającego Photoshopa. W poniższym tutorialu pokażę, jak przy pomocy GIMP’a namalować bardzo prosty, ale przyjemny dla oka obrazek z nocnym niebem. Oczywiście całość będzie wyglądać abstrakcyjnie, ale logicznie.

Projekt – karta zniżkowa

Tomasz Gądek
W tutorialu zaprezentuję, jak stworzyć kartę zniżkową. Na bazie tego przykładu można zrobić wiele bardzo ciekawych projektów, pokazuje on jak osiągnąć ciekawy efekt kubka z czekoladą bazując na swoich, amatorskich zdjęciach. Zachęcam do tworzenia własnych kart i włączenia ich do obiegu, może kiedyś skorzystam z Waszej zniżki na czekoladę.

Pływający odtwarzacz mp3? Teraz to możliwe!

Mateusz Szelc
W poniższym ćwiczeniu pokażemy jak sprawić, by wrzucony przez nas odtwarzacz mp3 do wody nie tylko nie zatonął, ale także działał bez problemu. Mianowicie stworzymy realistycznie wyglądającą wodę oraz niebo z gwiazdami, sprawiając wrażenie odtwarzacza pływającego nocą w jeziorze.

Podwodny fotomontaż

Tomasz Rybak
Jeśli chcecie tworzyć fantazyjne fotomontaże, macie świetne pomysły, a nie jesteście profesjonalnym fotografami, to ten tutorial jest dla Was. Znajdziecie w nim porady, skąd można pobierać darmowe zdjęcia dobrej jakości i poznacie techniki w Photoshopie, dzięki którym będziecie tworzyli lepsze montaże.

Photoshop Elements – kilka prostych rozwiązań

Monika Mansfeld
Photoshop Elements oferuje mnóstwo narzędzi, które pozwalają na zarządzanie naszymi zdjęciami. Kilka nieskomplikowanych ruchów pozwoli naszym zdjęciom nadać niecodzienny charakter i nadrobić brak pięknej pogody w fotografowanej scenerii.

Portret w wysokiej tonacji

Krzysztof Kopciowski
Photoshop Elements 6 w wielu zadaniach nie ustępuje swojemu starszemu bratu. Aby udowodnić powyższą hipotezę zajmiemy się edycją zdjęcia portretowego. W tym celu wykonamy drobny retusz, korekcję tonalną i kilkoma kliknięciami nadamy naszemu zdjęciu odpowiednią formę. Tak utworzony projekt jest gotowy do wydrukowania lub publikacji w internecie.

Lorem ipsum – zlecenia od leniwych klientów

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Jest piękny słoneczny dzień, za oknem praży i człowiek chętnie by się wyłożył na ręczniku gdzieś w pobliżu wody. Jednak od wielu dni jesteśmy przykuci do biurka i czekamy na materiały do skończenia projektu, narasta w nas frustracja i wewnętrzne rozdygotanie.

Materiały na CD

Kurs multimedialny: Efekty Specjalne w Photoshopie Zdjęcia Royality Free


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021