Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD 09/2008 (31)
sobota, 23 sierpień 2008
psd 31
PSD 09/2008 (31)

Spis treści:

Leśna ścieżka

Adam Torczyński Ania Jurkiewicz
Chciałbym opisać projekt, nad którym pracowaliśmy ostatnio w Crazy Sardine. Była to trzydziestosekundowa animacja dla Carrefour'a.


Zarządzanie kolorami video

Krzysztof Kopciowski
Zarządzanie kolorami to nie tylko Photoshop i nieruchomy obraz. Tak samo jak w przypadku Adobe Illustratora, InDesigna czy Acrobata, tak i After Effects oraz Encore i Premiere Pro pracują w kontekście konkretnych przestrzeni kolorów. Dlatego spróbujemy rozwinąć zagadnienia zarządzania kolorami w ruchomym obrazie.


Realistyczny portret - digital painting

Olga Dąbrowska
Obraz malowany cyfrowo wcale nie musi wyglądać plastikowo. W tutorialu tym postaram się pokazać, jak namalować realistycznie wyglądający portret, wykorzystując Photoshopa, jak używać pędzli teksturowych oraz jak zorganizować sobie pracę z programem, by była jak najbardziej efektywna. Niezbędny jest do tego tablet oraz pewna doza praktyki i cierpliwości. Za wzór posłuży mi zdjęcie Davida Gahana, wokalisty Depeche Mode.


ColorNavigatorl

Firma Eizo


Drzewo tatuaż

Tomasz Biniek
Ktoś wpadł na pomysł, aby zrobić sobie indywidualny wzór tatuażu. Miał wizję, wiedział czego chce, ale nie posiadał umiejętności rysowania. Wtedy właśnie przychodzi z pomocą grafik-ilustrator i wspaniały Photoshop. Wizja tatuażu jest ciekawa. Drzewo stworzone z poplątanych kobiecych ciał, a jednocześnie ukryta w nich twarz. W tym tutorialu nie skupimy się na samym drzewie, lecz stworzymy całą ilustrację z tłem.


Layer comps - prosty sposób na tworzenie kilku projektów

Paweł Zakrzewski
Odkrywamy możliwości tworzenia kilku unikalnych projektów w jednym dokumencie .psd


Motylkowa grafika na notebooka

Katarzyna Sadło
W kilku krokach przedstawię Wam, jak szybko i przy użyciu gotowych narzędzi dostępnych w internecie można wykonać grafikę na swojego notebooka, żeby go ożywić i dodać mu charakteru. Zapraszam do zabawy!


Wisielec koszmar senny

Tomasz Gądek
Tutorial ten urzeczywistnia koszmary, jakie mogą nam się przyśnić w nocy. Zazwyczaj zapominamy o nich szybko; ja w celu zapamiętywania snów postanowiłem użyć Photoshopa. Tak więc Photoshop ukazał mi się z zupełnie innej strony, a mianowicie jako Łowca Snów. Namawiam do tworzenia podobnych eksperymentów.


Kuler, kuler, kuler

Małgorzata Zdunkowska
Poniższy artykuł omawia zastosowanie i możliwości Kulera jako narzędzia do opracowywania harmonijnych palet kolorystycznych oraz ogólne reguły, jakimi należy kierować się przy dobieraniu kolorów.


Twój normalny dzień zawsze BLACK&WHITE

Andrzej Petelski
W kolejnym numerze .psd, opierając się na zdjęciu Ani i Andrzeja, pokażę kilka różnych sposobów konwersji wielobarwnej fotografii na zdjęcie w skali szarości....Tymi słowami zakończyłem ostatni artykuł, wiem, wiem, nieładnie przerywać, ale teraz przedstawiam Wam ciąg dalszy...


Programowanie w Photoshopie

Rafał Czyżewski
Photoshop, jak wiele rozbudowanych aplikacji, posiada środowisko skryptowe. Skrypty możemy postrzegać jako programy narzędziowe, które mają ułatwić życie. W ich tworzeniu wymagana jest podstawowa znajomość programowania oraz umiejętność dostrzegania powtarzalnych czynności, które będziemy automatyzować.


SketchUp - minimum opcji, maksimum możliwości

Agnieszka Pasieka
Czy darmowy i prosty w obsłudze program do modelowania 3D jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagającego użytkownika? Okazuje się, że tak. W tym artykule zapoznacie się ze SketchUp'em. Darmowa wersja tego programu z roku na rok zdobywa coraz większe rzesze fanów. Hasło reklamowe programu brzmi: Dream. Design. Communicate – czyli Wyśnij. Zaprojektuj. Kontaktuj się. W myśl tych słów użytkownik ma możliwość wygenerowania trójwymiarowych modeli, które sobie wymarzył i przedstawienia ich całemu światu za pomocą satelitarnych map i Google Earth. .


SketchUp w praktyce

Agnieszka Pasieka
Aby nie rzucać słów na wiatr, że program jest łatwy, nie skomplikowany i przyjemny, pokażę w krótkim tutorialu jak wykonać atrakcyjną wizualizację nowego wyglądu domu jednorodzinnego.


Wacom A5 Wide Specjal Edition

Krzysztof Kopciowski
Dwóch kwestii związanych z tabletami Wacom nie trzeba wyjaśniać: jakość na tle konkurencji oraz cena. Obydwie stoją na wysokim poziomie. Obecnie Wacom postanowił uczcić swoje 25 lecie i wydać nową edycję tabletów. Tak naprawdę są to te same tablety tylko w nowej oprawie. Zerknijmy na jeden egzemplarz.


ColorMunki Design

Tomasz Biniek
Gdy dostałem ostatnie urządzenie do testowania, nie bardzo wiedziałem co to jest, do czego służy i jak się tego używa. Nazwa „Colormunki Design” wskazywała, że jest w nim coś związanego z kolorem. Osobiście używam kalibratora „Eye-One”, ale to nie było do niego zbyt podobne.


3ds max. Leksykon kieszonkowy

Michał Skocki


Tworzenie cyfrowych postaci

Arkadiusz Janiak


Tworzenie stron WWW we Flashu CS3 Professional

Jan Filipowiak


Materiały na CD

CD1: kurs multimedialny Zaproszenie do Blendera CD2: zdjęcia Royalty Free; słownik Photoshopa; materiały pomocnicze; pliki źródłowe do tuto riali.Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021