Start arrow Tutoriale i inne arrow Inne arrow Photoshop dla komórek

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Photoshop dla komórek
wtorek, 02 wrzesień 2008

Firma Adobe, wraz z ukazaniem się Photoshop Elements 7, ma zamiar uruchomić serwis online pozwalający na wgrywanie swoich zdjęć, zrobionych za pomocą telefonu komórkowego, na serwer i ich późniejsze publikowanie.
Zarówno nowy serwis jak i program Photoshop Elements 7, mają ukazać się na rynku pod koniec września.

Już teraz jednak wiadomo, że oprogramowanie jakie będzie można ściągnąć z nowej strony współdziałać ma jedynie z wąską grupą telefonów posiadających Windows Mobile. Przynajmniej na początku. Adobe nie wyklucza, że w przyszłości może to ulec zmianie.

Wyjątkiem będą użytkownicy telefonów typu iPhone czy BlackBerry Pearl. Ci również mają mieć możliwość korzystania z serwisu pozwalającego na wgrywanie zdjęć na serwer i ich publikowanie. Do tego będzie jednak niezbędny program ShoZu.

Nowy serwis ma być w pełni zintegrowany z Photoshop Elements 7 oraz z Photo Express, narzędziem do edycji zdjęć jakie niedawno zostało udostępnione przez Adobe. PE zmieni również swoją nazwę i, zarówno w sieci jak i na komórkach, widnieć będzie jako Photoshop.com.

Warto zauważyć, że był to ostatni dzwonek dla Adobe na uruchomienie serwisu tego typu. Słynnego procenta programów wyprzedziły bowiem Yahoo (Flickr) oraz Google (Picasa). Spółka musiała więc podjąć zdecydowane działania by nie zostać w tyle za konkurencją.

Darmowa wersja konta na Photoshop.com pozwalać będzie na wgranie 5GB danych. Dostępna będzie również opcja płatna poszerzająca ilość miejsca do 20GB.

źródło: IDG

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021