Start arrow Tutoriale i inne arrow Bridge, Lightroom, Camera RAW arrow Camera Raw 4.0 - Sekcja Presets

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Camera Raw 4.0 - Sekcja Presets
niedziela, 16 listopad 2008

Materiał pochodzi z książki Photoshop CS3/CS3 PL. Prosto do celu i został zamieszczony dzięki uprzejmości wydawnictwa Helion.

Camera Raw 4.0 Sekcja Presets

Sekcja Presets (Ustawienia predefiniowane)
Zbiór ustawień wprowadzonych w oknie Camera Raw możesz teraz zapisać, a w przyszłości zastosować do dowolnego innego obrazu.
Aby zapisać ustawienia, kliknij ikonę New Preset (Nowe predefiniowane ustawienie) (to ta kartka z zagiętym rogiem) w dolnej części zakładki Presets (Ustawienia predefiniowane). Pojawi się okno dialogowe, w którym możesz nadać nazwę zapisywanym ustawieniom i ustalić, które ustawienia z okna Camera Raw mają zostać zachowane.
Gdy już zapiszesz zbiór ustawień,  będziesz mógł błyskawicznie zastosować go dla dowolnego zaznaczonego w oknie Camera Raw obrazu. Wystarczy przejść do zakładki Presets (Ustawienia predefiniowane) i kliknąć nazwę odpowiedniego zbioru ustawień umieszczoną na liście lub też wybrać tę nazwę z podmenu Apply Preset (Zastosuj predefiniowane ustawienie) dostępnego w bocznym menu zakładek  Camera Raw (aby je rozwinąć, kliknij małą ikonkę widniejącą po prawej stronie nazwy aktywnej zakładki).

Sekcja Presets

Aby usunąć predefiniowane ustawienia z listy, kliknij nazwę ustawień, a następnie kliknij ikonę z symbolem kosza na śmieci u dołu zakładki. Każdy zbiór ustawień jest zapisywany w pliku XMP, w specjalnym folderze na Twoim dysku. Jeśli chcesz poznać dokładną lokalizację tych plików, przeprowadź wyszukiwanie, korzystając z nazwy jednego z Twoich predefiniowanych ustawień (ścieżka dostępu jest tak długa, że nie warto jej tu przytaczać). Aby przenieść predefiniowane ustawienia z jednego komputera na drugi, skopiuj po prostu cały folder z plikami XMP do analogicznej lokalizacji na drugim komputerze.

Uwaga:

Ograniczenia predefiniowanych ustawień

Predefiniowane ustawienia nie mogą uwzględniać kadrowania ani też retuszu przeprowadzanego w oknie Camera Raw. Aby
zastosować identyczne kadrowanie lub retusz dla wielu obrazów, użyj opcji Synchronize (Synchronizuj) widocznej nad miniaturkami obrazów, gdy w Camera Raw zaznaczony jest więcej niż jeden obraz.Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021