Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD 12/2008 (34)
piątek, 21 listopad 2008

PSD 12/2008 (34)
PSD Photoshop

Spis treści:

C
hłodne wspomnienia

Mariano Villalba
W niniejszym tutorialu pokażę, jak stworzyć naszą grafikę z okładki. Wykonamy nasz fotomontaż przy użyciu techniki zimnych tonów.

Galeria

Mariano Villalba


Adobe Photoshop CS4 – nowy interfejs użytkownika

Paweł Zakrzewski
W najnowszej odsłonie programów Adobe Creative Suite 4 położono szczególny nacisk na ergonomię, integrację oraz ujednolicenie wszystkich aplikacji.


Kreatywna ósemka – starzy i nowi znajomi w Photoshop CS4

Anna Owczarz-Dadan
Zawsze kiedy po raz pierwszy oglądam nową wersję programu Photoshop, towarzyszą mi te same emocje: ekscytacja i ciekawość. A kiedy w końcu już poznam nowe opcje i narzędzia wprowadzone do programu, zastanawiam się, jak wcześniej mogłam bez nich żyć.


Fit! – maskowanie w Photoshop CS4

Krzysztof Kopciowski
Wraz z nowa edycją Photoshopa otrzymaliśmy potężne narzędzie tworzenia i edycji masek. Teraz w osobnym panelu znajdziemy wszystko, czego nam potrzeba. Podstawę nowego panelu stanowią dwa typy masek – wektorowa i oparta na pikselach. W naszym projekcie wykorzystamy obydwa!


Od awarii poprzez testy ku pełnemu komfortowi

Firma HP


Pakiety Adobe CS4 – oficjalnie na rynku

Redakcja .psd
CS4 wyszło już z fazy beta i od 21 października dostępne są komercyjne wersje pakietów.


Ekstremalne skalowanie obrazu – Content Aware Scale w praktyce

Artur Obrzut
Wzbudzającą największe zainteresowanie funkcją nowego Photoshop CS4 jest Content Aware Scale, czyli skalowanie z uwzględnieniem zawartości. Za tym enigmatycznym określeniem kryje się skomplikowany algorytm, dzięki któremu w niektórych sytuacjach możemy zaoszczędzić wiele godzin pracy. W poniższym tutorialu zobaczymy jak z pionowego obrazka, szybko stworzyć zawierający te same elementy obraz w układzie poziomym.


Niezbędne elementy do poprawnej pracy z kolorem

Firma Alstor
Podstawowe narzędzia niezbędne do tego, aby w ogóle myśleć o pracy z kolorem, to oczywiście odpowiednie oprogramowanie oraz sprzęt w postaci monitorów i urządzeń drukujących.


Ekspedycja z pomocą towarzyszom

Artur Obrzut
W poniższym tutorialu chciałbym opisać, jak za pomocą programu Photoshop można stworzyć złożoną scenę, przedstawiającą akcję ratunkową rodem z filmu science fiction.


Odkurzamy wspomnienia sprzed lat

Ewa Masalska
W poniższym tutorialu pokażę, jak za pomocą narzędzi malarskich Photoshopa: piórka, pędzla i stempla, można odtworzyć atmosferę starych czasów.


The impossible journey – dziecięce marzenia w wersji cyfrowej

Łukasz Serwiński
Potrzebujesz antidotum na nudę w zimowy, mroźny wieczór? Proszę bardzo. Proponuję przenieść się oczyma wyobraźni w pustynny krajobraz i urzeczywistnić swoje marzenia o wyższych temperaturach. Przy okazji pozostanie z tych marzeń pamiątka – w postaci nastrojowego fotomontażu...


Wesoły krasnoludek - bajkowy fotomontaż

Katarzyna Niwińska
Skrzaty, krasnoludki... Hałabała, Koszałek Opałek... W czasach dzieciństwa często spotykaliśmy się z baśniowymi karzełkami. Dzięki programowi Photoshop możemy przenieść się we własny świat bajek, tworząc fantastyczne fotomontaże. W poniższym materiale pokażę, jak wykonać taką właśnie pracę z krasnoludkiem oraz jak w prosty sposób uzupełnić braki np. w ciele modela, którego zdjęcie wykorzystujemy.


Fotografowanie architektury

Paweł Sobczyk
Wraz z rozwojem fotografii oraz spadającymi cenami lustrzanek cyfrowych, coraz więcej osób może sobie pozwolić na tzw. lustro. Gdy minie już pierwszy zachwyt nad nową zabawką, warto poświęcić chwilę, aby dowiedzieć się jak jeszcze można wykorzystać możliwości naszego aparatu. W niniejszym artykule chciałbym zachęcić czytelników do wieczornego wyjścia w plener.


Teksturowanie w Maya i Adobe Photoshop

Darek Makowski
Teksturowanie to jeden z najbardziej mozolnych i pracochłonnych aspektów grafiki trójwymiarowej. Im bardziej skomplikowany i szczegółowy model tym dłuższy proces teksturowania. Wielu z Was zapewne nie rozpoczęła jeszcze przygody z tą częścią 3D. Dziś dowiecie się, jak krok po kroku, stworzyć siatkę dla obiektu, używając różnych rodzajów mapowania, oraz jak ją połączyć z Photoshopem, aby uzyskać jasny i przejrzysty interfejs. Wykorzystacie do tego gotowy model lub stworzycie od podstaw swój własny. Zaczynamy.


Super Blender Galaxy

Artur Grzegorczyn
Jako miłośnik gier komputerowych zawsze szukam czegoś nowego, ciekawego, innowacyjnego w produkcjach, które aktualnie zasypują rynek. Choć ciekawostek jak na lekarstwo, zawsze znajdzie się parę perełek, za które warto dziękować twórcom. Niewątpliwie największą rewolucją ostatnich miesięcy jest konsola Nintendo Wii, dzięki której przenosimy się o poziom wyżej w rozrywce interaktywnej.


Wyrodna matka

Kamil Kuklo
Praca Bad Mother, którą ochrzciłem mianem Wyrodnej matki, została zainspirowana fotografią Alexandra Rodchenki Schody, ukazującą kobietę wnoszącą po stopniach dziecko. Obraz ten zwrócił moją uwagę przez swoją kontrastowość oraz ascetyczne piękno. Postacie zastąpiłem staczającym się po schodach czarnym wózkiem, za co odpowiedzialną uczyniłem tytułową matkę. Praca ta, choć wyróżniona na forum krajowym i zagranicznym, nie wymaga de facto szczególnych umiejętności modelarskich, o czym mam nadzieję przekona niniejszy artykuł, opisujący etapy jej przygotowania.


Materiały na CD

D1: Kurs instruktażowy: Zunifikowany interfejs paneli Obracanie obszaru roboczego Animowanie przybliżanie i panoramowanie Skalowanie z ochroną zawartości Drobne innowacje: Stempel i pędzel korygujący Drobne innowacje: narzędzie Rozjaśnianie Ściemnianie Gąbka Paleta Dopasowania Paleta Maski Kombinowanie zdjęć Nowości w Camera Raw 5.0 Inteligentniejsze inteligentne obiekty Pożegnanie CD2: materiały pomocnicze pliki źródłowe do tutoriali film instruktażowy zdjęcia Royalty Free słownik Photoshopa.


 
Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021