Start arrow Tutoriale i inne arrow Tutoriale arrow Tworzenie kształtów rastrowanych

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Tworzenie kształtów rastrowanych
środa, 29 kwiecień 2009

Materiał udostępniony dzięki uprzejmości wydawnictwa Helion.

Tworzenie kształtów rastrowanych

Kształt zrastrowany to kształt wypełniony pikselami; nie ma zdefiniowanej ścieżki wektorowej i nie może być edytowany w sposób właściwy dla warstwy kształtu.

Aby utworzyć kształt zrastrowany, wybierz warstwę, na której ma się on znaleźć, albo utwórz nową. Ustal też kolor narzędzia, którym będziesz chciał wypełnić kształt.

Z menu dostępnego w Przyborniku wybierz jedną z opcji — Prostokąt, Prostokąt zaokrąglony, Elipsa, Linia, Wielokąt lub Kształt własny.W pasku opcji kliknij przycisk Piksele wypełnienia.Ustaw kursor w obszarze roboczym dokumentu. Przeciągnij nim po przekątnej okna, żeby zdefiniować rozmiar kształtu. Gdy puścisz przycisk myszy, kształt pojawi się w oknie dokumentu. Kształt zrastrowany nie tworzy automatycznie nowej warstwy.

Można powiedzieć, że jest on równoważny zaznaczeniu części istniejącej warstwy i wypełnieniu go kolorem.Każde z narzędzi Kształt ma własne ustawienia. Kliknij trójkąt rozwijający listę Opcje geometrii znajdującą się po prawej stronie narzędzia Kształt własny. Opcje te będą inne dla każdego z narzędzi tej grupy.Wskazówka:

Aby umieścić w obszarze roboczym kształt własny, wybierz z Przybornika narzędzie Kształt własny, a potem w menu Kształt znajdującym się w pasku opcji wskaż jeden z kształtów biblioteki podstawowej. Przeciągnij kursorem w oknie dokumentu,
żeby zdefiniować rozmiar kształtu.

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021