Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD 06/2009 (40)
poniedziałek, 25 maj 2009
PSD Photoshop 06/2009 (40)
PSD 06/2009 (40)

Spis treści:

Radość kolorów - Olga Dąbrowska
Czy zawsze musimy rozpoczynać pracę od tradycyjnego szkicu ołówkiem, czy też szkicu wykonanego dowolnym cyfrowym narzędziem? Czy zawsze musimy malować to, co się ludziom podoba, co sprawia, że padają na kolana porażeni naszym fotorealistycznym kunsztem?

Jak ugryźć komiks - empro 2009
Narysowanie komiksu nie jest wcale sprawą prostą. Przede wszystkim to ciężka praca. Wiele etapów konstruowania opowieści rysunkowej to żmudna i nudna robota, którą jednak trzeba wykonać, aby na samym końcu, z roześmianą gębą móc z satysfakcją spojrzeć na swe dzieło i... znaleźć przynajmniej kilka rzeczy, które mogło się zrobić lepiej.

Komiks - Krzysztof Kopciowski
Nasza kultura jest kulturą obrazkową. Zdecydowali o tym już nasi przodkowie sprzed kilkunastu tysięcy lat przed Chrystusem, pozostawiając na ścianach jaskiń Altamira i Lascaux malowidła, które opisywały wydarzenia i otaczającą człowieka rzeczywistość.

Mitsubishi Claude - Michał Milde
Na pudełkach modeli do sklejenia widnieją ilustracje malowane ręcznie. Jest to spowodowane tym, że zdjęć starych maszyn jest mało i są to zdjęcia dokumentalne. Pudełko to wizytówka, jeśli ktoś chce pokazać, że ten konkretny samolot był pogromcą nieba nad wyspami Salomona, musi ozdobić je odpowiednią ilustracją. W tym artykule pokażę Wam, jak ja – ilustrator i modelarz – tworzę właśnie taką ilustrację.

Gwiazdorskie zdjęcie - Sandra Hadryś
Wielu z Was zachwyca się zdjęciami sławnych gwiazd, które wykorzystywane są do promocji ich płyty czy wywiadu. Z reguły są one kolorowe, przykuwające uwagę. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby Wasze zdjęcie w reklamie? Wyjaśnię, jak szybko można zmienić nieciekawe zdjęcie w złej kolorystyce w zdjęcie niczym pierwszych stron gazet.

Noc – Cherub
W poniższym tutorialu zostanie przedstawiony jeden ze sposobów uzyskiwania całkowitej odwrotności dowolnego obrazu. Z fotografii dziennej wykonamy nocną, wykorzystując w tym celu warstwy dopasowania, tryby mieszania warstw, filtry i kilka innych trików, które można zastosować w Photoshopie.

Zdjęcie jak z 1970 roku - Zuzanna Patocka
Efekt vintage (ang. klasyczny) to wynik blaknięcia wierzchniej warstwy papieru fotograficznego. Po jakimś czasie, zwłaszcza na kiepskich jakościowo papierach ostatnia warstwa - żółta odchodzi w zapomnienie, a na zdjęcia w czerń wdzierają się magenty bądź cyjany. Photoshop to nowoczesny program, jak się jednak za chwilę okaże, bez problemu znajdziemy w jego zasobach stary papier fotograficzny.

Poprawianie błędów w kadrowaniu - Paweł Sobczyk
Zdjęcie wykonałem podczas włóczenia się po toruńskiej starówce. Zainteresowała mnie liczba ustawionych gęsiego pojazdów. Postanowiłem za pomocą długiej ogniskowej dokonać skrótu perspektywicznego, aby optycznie zagęścić kadr. Był słoneczny lutowy dzień i pomimo długiej ogniskowej (ok. 200mm) i dość mocno przymkniętej przysłony (7.1), mogłem fotografować z ręki z czasem 1/200s bez obaw o poruszenie zdjęcia. Okazało się jednak, że nie udało mi się wypełnić pierwszego planu w zamierzony sposób (chciałem, aby był tam widoczny nieostry napis TAXI). Stało się to bodźcem do poprawienia błędu w Photoshopie.

4 żywioły w grafice-ziemia - Marcin Kowalczyk
Ziemia to trzecia odsłona z cyklu graficznego przedstawienia koncepcji filozoficznej o podstawowych pierwiastkach przyrody. Podobnie jak w dwóch poprzednich tutorialach zajmiemy się fotomanipulacją, której motywem przewodnim będzie postać Ziemi. Jeśli takie obszary Photoshopa jak ścieżki, maski, tryby mieszania warstw nie są Ci znane, z pewnością nauczysz się kilkubardzo przydatnych opcji niezbędnych do efektywnej pracy. Zapraszam do lektury.

Śmierć ma figurę modelki - Katarzyna Niewińska
Kiedy u schyłku XIX wieku Richard Felton Outcault, uznawany za ojca komiksu, związał się z New York World wydawanym przez Josepha Pulitzera, pewnie nie spodziewał się, że ponad pół wieku później historie obrazkowe z dymkami na trwale znajdą swoje miejsce w światowej kulturze i sztuce.

Adobe Photoshop w służbie Internetu - Paweł Zakrzewski
Jeśli nie straszne nam zagadnienia związane z optymalizacją grafiki, kadrowaniem i wyborem formatu zapisu, możemy pokusić się o przygotowanie bardziej złożonych projektów. W tej części artykułu zajmiemy się projektowaniem prostych animacji, cięciem grafiki oraz eksportem gotowych projektów w postaci działającej strony WWW.

Cyfrowa ciemnia według Epsona - Krzysztof Kopciowski
W ostatniej części cyklu zapoznamy się z bezpłatnym pluginem Epsona. Przyjrzymy się jego budowie, zastosowaniu i praktycznym rozwiązaniom, które pomogą uzyskać piękne wydruki.

Apple i Adobe - iSource S.A.
W materiale zamieszczonym na tych stronach opisujemy sprzęt, który jest przeznaczony dla użytkowników programów Adobe – MacBook Pro 17 i Mac Pro od Apple. Jest to dobra propozycja dla każdego grafika i fotografika.

Tania alternatywa monitora dla grafika - NEC Display Solutions
Profesjonalne podejście do pracy związanej z obróbką koloru to nie tylko poważne potraktowanie tematu oraz dobór odpowiednich aplikacji graficznych, którymi należy się posługiwać. To przede wszystkim umiejętne wybranie sprzętu, na którym pracujemy.

Softproofing - Firma Alstor
Pod angielskim terminem softproofing kryje się dokonywanie oceny kolorystycznej przygotowywanej pracy na monitorze komputera, przed wykonaniem wydruku nakładu. Właściwe zorganizowany system kontroli i zarządzania kolorem pozwala również na wyeliminowanie konieczności dokonywania wydruków próbnych.

Materiały na CD
CD1: Kurs Photoschop CS4, CD2: pliki źródłowe, filmy instruktażowe, zdjęcia Royalty Free, słownik Photoshopa.


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021