Start arrow Tutoriale i inne arrow Czasopisma arrow PSD 07-08/2009 (41)

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD 07-08/2009 (41)
czwartek, 25 czerwiec 2009

PSD 07-08/2009 (41)PSD 07-08/2009 (41)

Spis treści:

Podłącz więcej możliwości - Michał Milde
Ilustracja, którą przygotowałem specjalnie z myślą o Was, jest metaforą potęgi naszego podstawowego programu z pakietu Adobe. Wtyczki (pluginy, dodatki) wzbogacają go tak bardzo, że staje się to w pewnym momencie aż niewiarygodne. To jakby połączenie telefonu komórkowego z ekspresem do kawy oraz wielofunkcyjnym robotem, który za nas wysprząta mieszkanie. Po części tak jest, ale skupmy się na grafice.

Dzikość serca jak malować realistyczne zwierzęta - Olga Dąbrowska
W tym tutorialu nauczymy się budować na przykładzie wilka i lwa fakturę futra zwierząt, a także realistycznie oddawać zmarszczki i fałdki na skórze słoni oraz hipopotamów. Posłużą nam do tego programy Adobe Photoshop i Corel Painter X oraz tablet graficzny. Przed przystąpieniem do pracy warto zapoznać się z anatomią zwierząt, ich ruchem, układem mięśni, futra, fakturą skóry. Proces malowania zwierząt należy wesprzeć solidną dawką wiedzy. Korzystajmy więc z podręczników, przejdźmy się do zoo, wykonajmy studium ołówkowe – to na pewno zaprocentuje. Warto również zaopatrzyć się w kolekcję odpowiednich fotografii.

Lepszy wróbel w garści... czyli o tworzeniu efektu rozproszenia - Paweł Batyra
Siedząc przed komputerem i segregując zdjęcia z wakacyjnych wojaży, zauważyłem, że z każdej podróży przywożę sporą ilość zdjęć zwierząt. Wśród nich największą grupę stanowią zdjęcia ptaków. Większość z nich dzięki bajecznemu ubarwieniu stanowi doskonały materiał do stworzenia ciekawej pracy z użyciem Photoshopa. Oto co wykluło się z jednego z takich pomysłów.

Maskowanie z Mask Pro - Krzysztof Kopciowski
Mask Pro to jedna z wielu wtyczek firmy onOne, które opisujemy w bieżącym numerze. Jednak z całego grona to ona właśnie wydaje się najciekawszym i najmocniejszym produktem firmy. W artykule tym przyjrzymy się jej z bliska i poddamy kilku testom.

Wenecja po zachodzie słońca czyli jak stworzyć teatralną scenografię - Ewa Masalska
W poniższym tutorialu pokażę, jak można stworzyć bajkową scenerię przy pomocy malarskich narzędzi Photoshopa: piórka, pędzla i stempla oraz odpowiednich filtrów. Za przykład posłuży nam piękna Wenecja.

Komiks ze zdjęć - Anna Bombińska-Sołtys
Któż by nie chciał zabawić się w scenarzystę i ułożyć ciekawą historię komiksową. Myślisz, że to trudne? Wcale nie! Przede wszystkim nie musisz niczego rysować, wystarczy, że wybierzesz odpowiednie zdjęcia cyfrowe, z których następnie ułożysz ciekawą historię. W tym tutorialu postaram się przedstawić receptę na realizację takiego właśnie pomysłu.

Pięciu wspaniałych wtyczki od NIK Software - Krzysztof Kopciowski
NIK Software to wydawca wielu bardzo popularnych wtyczek. Spokojnie możemy je ulokować w trójce najlepszych pluginów obok AlienSkin i onOne. Ich przeznaczenie związane jest ściśle z fotografią cyfrową. Brak tutaj fikuśnych efektów, są tylko te, które przydadzą się podczas obróbki grafiki.

Photo Tools w akcji zamień nudne zdjęcia w fotografie godne profesjonalisty - Anna Owczarz-Dadan
Firm produkujących pluginy (wtyczki) do Photoshopa jest na rynku dość dużo. Do grona najpopularniejszych należą: Nik Software, onOne Software, Alien Skin, Auto FX Software, Akvis. W ich ofercie możemy znaleźć wiele wtyczek, które pozwalają naprawiać zdjęcia, zmieniać ich styl i charakter, tworzyć efekty specjalne.

Nienaganposzusować po sto(c)kach fotografii - Andrzej Petelski
Wiele jest sposobów na to, aby nasze hobby jakim jest fotografia rozszerzyć o możliwość czerpania zeń korzyści czysto materialnych. Jedną z nich jest sprzedaż zdjęć przez Internet.

4 żywioły w grafice powietrze - Marcin Kowalczyk
Zapraszam na ostatni tutorial z cyklu 4 żywiołów w grafice – powietrze. Przeczytasz jak m.in. w łatwy sposób wykorzystać ścieżki do tworzenia selekcji. Ale nie tylko. Poznasz również sposób na tło, pędzelek i inne szczegóły ozdabiające każdą grafikę. Zaczynamy!

Spotkałem ją wczoraj na plaży fotomontaż na folder i ilustrację  - Krzysztof Kopciowski
Przed nami bardzo prosty fotomontaż, który skupia się jednocześnie na detalach, jak i całościowym wyglądzie fotografii. Celem ćwiczenia jest połączenie wyobrażonego pejzażu z technikami manipulacji fotografią w celu uzyskania folderowego wyglądu plaży, piasku i nieba.

Ogniu, przestań wreszcie za mną podążać - Krzysztof Kopciowski
W tym krótkim tutorialu spróbujemy zrealizować pomysł fotomontażu z kroczącą po wodzie postacią w... płomieniach. Całość pracy zrealizowana jest w oparciu o materiały referencyjne z www.morguefile.com i www.interfacelift.com. Szparowanie większości obiektów wykonamy wtyczką Mask Pro, ale możemy również poradzić sobie tradycyjnymi technikami.

Dynamiczne portfolio w Creative Suite 4 od Photoshopa i Illustratora do InDesign CS4 - Krzysztof Kopciowski
Portfolio to mała forma graficzna, która pozwala skupić na kilku stronach najważniejsze prace oraz informacje o autorze i wysłać w niewielkim mailu do zainteresowanych osób. Korzystając z Photoshopa, Illustratora i InDesigna CS4 utworzymy taką formę w postaci pliku SWF i PDF.

Monopol Wacoma... - Mateusz Urbanowicz
Monopol Wacoma przełamany – takiego hasła reklamowego użył w swoich materiałach promocyjnych inny, istniejący na polskim rynku producent tabletów – Pentagram. Ich najnowszy produkt Virtuoso miał konkurować z topowym produktem firmy Wacom, którym wtedy był Intuos 3.

Przebudzić pixela z matrycy monitora - Monika Mansfeld
Kupiłeś nowego laptopa lub monitor i zamiast cieszyć się z zakupu, czujesz się zniesmaczony, ponieważ na matrycy dostrzegasz świecące dziwnie punkty? Są to tzw. bad pixele. Co z nimi robić? Odpowiem w poniższym artykule.

Grafiki prezentacyjne SVG - Monika Mansfeld
Język XML znalazł zastosowanie w systemach prezentacji, które wcześniej tworzono za pomocą języków kompilowanych. Języki kompilowane posiadały pewne wady, jak niemożność skalowania czy kłopoty w uruchamianiu na różnych platformach. Często duży rozmiar programów sprawiał kłopoty przy zastosowaniu w sieci WWW. System XML korzysta z modułów, które są zaimplementowane w przeglądarkach internetowych.

Materiały na CD
CD1: Multimedialny kurs instruktażowy "Photoshop CS4 - tworzenie elementów stron WWW: szablon strony o grach komputerowych", pliki źródłowe do tutoriali, zdjęcia Royalty Free do komercyjnego wykorzystania. CD 2:Materiały z projektu "animuj! Warszawę" - wywiady z guru polskiej animcji, reportaż z warsztatów, filmy stworzone podczas warsztatów, filmy konkursowe.

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021