Start arrow Tutoriale i inne arrow Inne arrow photoshop.com z obsługą wideo

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
photoshop.com z obsługą wideo
sobota, 22 sierpień 2009

Witryna photoshop.com, znana głównie z webowych narzędzi do edycji grafiki sygnowanych marką Adobe, została wzbogacona o możliwość hostingu materiałów wideo. Użytkownicy mogą podsyłać pliki wideo zakodowane w praktycznie dowolnym formacie - przy pomocy zwykłej przeglądarki można w ten sposób podesłać 200 MB, przy pomocy specjalnej aplikacji przygotowanej w Adobe AIR aż do 2 GB, maksymalnej przestrzeni dostępnej dla jednego użytkownika. Nowością są także albumy pozwalające grupować zdjęcia i klipy wideo.

Jak zauważa Robin Wauters z TechCrunch, w dobie YouTube nie jest to wielką nowością, niemniej sugeruje pewien kierunek rozwoju tego serwisu i daje nadzieję na wzbogacenie go także o webowe mechanizmy edycji i montażu wideo - co byłoby już bardzo interesujące. Wydaje się to naturalną koleją rzeczy, szczególnie że Adobe rozdaje roczne konta w usłudze nie tylko użytkownikom Photoshop Elements, ale i Premiere Elements.
Warto także zauważyć, że członkostwo w programie Photoshop.com Plus to także poszerzenie możliwości oprogramowania Adobe o dodatkowe schematy i pomocne samouczki, a także m.in. automatyczne tworzenie kopii zapasowych.


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021