Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD 09/2009 (42)
środa, 26 sierpień 2009
PSD 09/2009 (42)
PSD 09/2009 (42)

Spis treści:

Markowa stacja robocza vs. składak. Czy rzeczywiście taniej? Czy rzeczywiście rzeczywiście taniej? Czy rzeczywiście wydajniej?

Zwolenników składaków jest prawdopodobnie więcej niż markowych stacji roboczych. Czy to dlatego, że są lepsze bądź porównywalnie dobre? Czy może dlatego, że mało kto miał z takowymi do czynienia? Przyjrzyjmy się tematowi bliżej na przykładzie stacji roboczej HP Z600.

Symulacja cząsteczek z Particellusion - Krzysztof Kopciowski
Programy do symulacji cząsteczek trudno znaleźć na wyeksponowanych miejscach półek sklepowych. Często funkcjonują one w postaci składników większych środowisk graficznych (After Effects, Maya itp.) oraz jako wtyczki lub programy typu standalone. Przedstawicielem tej ostatniej grupy jest tytułowy ParticleIllusion firmy Wondertouch, z którym postanowiliśmy się zapoznać.

Telewizja, wideo i sprawa Photoshopa - Krzysztof Kopciowski
Związek trzech tytułowych zagadnień wydaje się luźny. Jednak wystarczy włączyć TV, aby dostrzec, że współczesne ruchome obrazy są w dużym stopniu urozmaicane różnego typu grafiką. A to wystarczy, aby zadać sobie dwa podstawowe pytania: skąd one pochodzą i jak je poprawnie wykonać?

fly it - Marcin Kowalczyk
W tutorialu tym postaram się pokazać Wam jak wprawić ilustrację w ruch. Ponadto poćwiczymy pracę na warstwach korekcyjnych, maskach i trybach mieszania warstw. Po małym treningu zobaczycie, że ich używanie nie jest trudne, a bardzo pomaga w pracy. Zdjęcia wykorzystane w tutorialu pochodzą z www.sxc.hu.

Czy można drukować taniej? Markowe atramenty w butlach i systemy stałego zasilania - Czesław Zegar
Możliwości techniczne druku atramentowego są nieporównywalne z żadnym innym sposobem odwzorowania obrazu – najwyższa jakość, rozmaitość mediów, a przez to różnorodność zastosowań – fotografia barwna i monochromatyczna, grafika, proofing, termosublimacja, wreszcie nadruki na dowolnych materiałach i w dowolnych formatach.

Typografia 3D
Cel tego ćwiczenia to utworzenie błyszczącej tekstury na obiekcie 3D i połączenie z fragmentami zdjęć, które będziemy opracowywać pod względem kolorów i tekstury.

Toskańska plaża czyli moc zaklęta w stylu - Ewa Masalska
W tutorialu tym pokażę, jak style warstw mogą uprzyjemnić i znacząco przyśpieszyć pracę malarską w Photoshopie. Wystarczy jedno kliknięcie.

Materiały na CD
CD1: Multimedialny Kurs Adobe Creative Suite 4 Production Premium.
Część 1. Przetwarzanie materiałów na potrzeby authoringu DVD.  CD2: Materiały źródłowe do tutoriali + zdjęcia Royalty Free.


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021