Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD 12/2009 (45)
środa, 25 listopad 2009
PSD 12/2009 (45)
PSD 12/2009 (45)


Spis treści

Pani zima – jak namalować śnieg, lód i szron: Amelia Hałgas.
Każdy z nas na pewno widział różne personifikacje zimy. Na ogół jest ona przedstawiana jako kobiety o jasnych włosach, bladej skórze i w ciepłych białych futrach. W tym tuto rialu pokażemy jak stworzyć inne jej wyobrażenie. Nasza zima też będzie kobietą, ale będzie się składała z tego, co kojarzy nam się z tą porą roku – lodu, śniegu, szronu i zimna. Nauczymy się przy okazji malować te elementy.

Demiurg stwarzający świat: Krzysztof Kopciowski.
Projekt będzie składał się z dwóch dokumentów. W pierwszym dokumencie utworzymy gwiazdy, słońce i fragment planety w drugim opracujemy całą ilustrację. W zależności od wielkości projektu ustalamy wymiary dokumentów. W tym przypadku niebo to 4000 × 1000 px, a całość 4000 × 5500 px.

Domek mikołaja – jak stworzyć świąteczny nastrój w obrazie: Amelia Hałgas.
Zbliżają się święta i chyba każdy z nas nie może się ich doczekać. Klimat Świąt Bożego Narodzenia jest zupełnie wyjątkowy i nie do porównania z żadnym innym. Wszystkie wierzenia i obrządki związane z tymi świętami stanowią istotny element naszego życia. Każdy z nas w dzieciństwie wierzył w Świętego Mikołaja, razem z jego zaprzęgiem, elfami i domem na biegunie północnym. W tym tutorialu pokażemy jak uzyskać świąteczny klimat i oddać atmosferę domu Świętego Mikołaja tuż przed jego wyruszeniem w świat z prezentami.

Zmiana orientacji fotografii – czyli narzędzie Recompose w akcji: Tomasz Buttler.
Najnowsza wersja Adobe Photoshop Elements 8 została wzbogacona o narzędzie Recompose Tool. Użytkownikom Photoshopa CS4 będzie przypominać funkcję Content-Aware Scale. Dzięki niemu dokonać możemy zmiany rozmiarów fotografii czy też grafiki nie zniekształcając jej. W ten sposób dopasujemy każdą fotografię do ulubionej ramki, formatu czy proporcji.

Projekt albumu – ćwiczenie z pracą na warstwach: Ewa Masalska.
Poniższy tutorial przedstawia dwie propozycje albumów do zdjęć. Jeden z przeznaczeniem na dziecięce fotografie, drugi zaś na wszystkie zdjęcia rodzinne.

Portret w mrocznym stylu – historia kryjąca się za obrazem: Paweł Różycki.
Zaprezentuję Wam, jak narysować fanartowy portret utrzymany w mrocznym stylu. Do narysowania tej pracy zainspirował mnie wideoklip Morgana Routta, nakręcony do piosenki Jambi, zespołu Tool. Jego bohaterami są bracia syjamscy, przedstawieni jako kukiełki, dlatego właśnie nie namaluję ich w realistyczny sposób, lecz bardziej groteskowy. Obraz ten wykonałem w ramach treningu, używając tylko 4. pędzli, bardzo spontanicznie, bez planu ani przemyślenia. Czasami warto zapomnieć o regułach dotyczących kolejności w malowaniu i zaimprowizować wykorzystując do tego tylko wyobraźnię.

Świąteczny neon: Łukasz Ptak.
W poniższym tutorialu zaprezentuję jak stworzyć w Photoshopie neon. Grafikę taką możemy użyć jako element w fotomontażu, w świątecznej kartce dla bliskich lub jako element grafiki reklamowej.

Projektowanie e-magazynu w Adobe CS4 Production Premium – planowanie: Krzysztof Kopciowski.
Sposobów na tworzenie magazynu, który wyraża nasze (lub większej grupy) zainteresowania jest mnóstwo. Wraz z rozwojem Internetu i oprogramowania nasze możliwości znacznie się rozszerzyły. Nie zmieniają się tylko podstawy: pomysł, periodyczność i zaangażowanie. W tym artykule zajmiemy się zarysowaniem strategii przekucia pomysłu na konkretną formę.

Cyfrowa ciemnia – stylizacja fotografii na analogowe zdjęcie czarno-białe: Marcin Kołodziejak.
Tutorial ten przedstawi w jaki sposób wykorzystać PS do stylizacji zdjęcia na czarno białe wykonane w technice analogowej. Zastosujemy kilka technik konwersji zdjęcia kolorowego do czarno białego. Dzięki wykorzystaniu skanu analogowego negatywu nadamy zdjęciu odpowiedni wygląd naśladujący wywoływanie w ciemni. Inspiracją są zdjecia „Durban” autorstwa Eda van der Elskena i fotografia „Czarny Dom” Jeanloupe Sieffa.

Konwersja do formatu DNG przy użyciu bezpłatnego narzędzia Adobe DNG Converter: Artur Obrzut.
Format DNG staje się coraz bardziej popularny nie tylko wśród zawodowych fotografów, lecz także fotoamatorów, chcących korzystać z zalet plików RAW i jednocześnie z poszerzającego się wciąż szerokiego wachlarza aplikacji, które go obsługują. Poniższy tutorial ukazuje prosty, krótki proces konwersji całego folderu plików typu RAW na pliki DNG.

Kadrowanie ponad podziałami – czyli przycinanie wedle reguł kompozycji: Damian Sepczuk.
Jedną z podstawowych umiejętności wprawnego fotografa, jest trafne dobieranie kadrów. Sztuka ta wymaga rozwiniętego zmysłu estetycznego i silnej intuicji. Zwalniając migawkę, fotograf wybiera pewien fragment świata, ograniczony klatką filmu lub powierzchnią matrycy. Analizując prace mistrzów malarstwa i fotografii, odnaleziono pewne prawidłowości w układzie kluczowych elementów, względem ramek kadru. Wzorce te nazwano regułami kompozycji. W artykule zostaną przedstawione narzędzia, dzięki którym kadrowanie własnych zdjęć z wykorzystaniem reguł kompozycji, jak i analiza prac, które przypadły nam do gustu będzie jeszcze łatwiejsza!

Mroczny anioł – narodziny pikseli: Łukasz Wiktorzak.
Anioł w naszej kulturze to uosobienie piękna, dobroci i miłości. Czy to jedyna istniejąca strona medalu? A jeśli nie, to jak prezentuje się ta druga – mroczna? Odpowiedź znajdziecie na kolejnych stronach magazynu, na których umieszczono dla Was artykuł prezentujący etapy tworzenia mrocznego anioła za pomocą Photoshopa. Po analizie kilku nieskomplikowanych kroków, dowiecie się, jak podporządkować sobie możliwości Photoshopa, aby za ich pomocą przenieść na ekran monitora wszystkie wytwory wyobraźni, nawet te najmroczniejsze.

Bardzo ponura przyszłość – mechanizujemy modelkę: Karol Górniak.
W głębi serca każdy człowiek na Ziemi obawia się, że mordercze roboty z przyszłości przenikają już struktury społeczeństwa, korzystając z ludzkich przebrań. Powoli realizują swój plan przejęcia władzy nad światem, czekając na właściwą okazję do ujawnienia się… A dopóki taka okazja nie nastąpi, zawsze możemy na takiego robota przerobić uroczą modelkę. W tym ćwiczeniu przedstawimy kilka technik pozwalających zmienić modelkę w humanoidalną maszynę.

Renifer w Zbrush: Artur Grzegorczyn.
Po dłuższej przerwie w publikowaniu materiałów na łamach PSD, ponownie przyszło mi zmierzyć się z bezlitosną oceną publiki. Rzecz jasna jest to powód do radości, a temat numeru zdaje się poszerzać ten uśmiech jeszcze bardziej. Zbliżające się dni ogólnego rozprężenia i rodzinnych spotkań z pewnością umożliwią nam wyłuskanie czasu na parę prostych, miłych i kształcących wprawek w twórczym kombajnie o nazwie ZBrush.


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021