Start arrow Tutoriale i inne arrow Czasopisma arrow PSD Extra The Best Of

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD Extra The Best Of
sobota, 16 styczeń 2010
PSD Extra The Best Of
PSD Extra The Best Of


PSD Extra The Best Of
to czasopismo w którym czytelnik oprowadzany jest po tajnikach programu.
W magazynie przedstawiane są metody obróbki zdjęć, pomysły na stworzenie samodzielnych projektów, możliwości zastosowań edycyjnych i wiele innych rzeczy związanych z Photoshopem. Materiały są pokazane krok po kroku jak w praktyczny sposób wykorzystać zasoby programu.

Wydanie The Best Of posiada zbiór najlepszych materiałów ze wszystkich wersji językowych czasopisma.


Spis treści

 

4 żywioły w grafice – woda
Tym artykułem chciałbym zapoczątkować cykl grafik z serii 4 żywioły. Jest to woda. W artykule tym zmierzymy się z fotomontażem, w którym główną rolę odegrają warstwy korekcyjne, tryby mieszania warstw, oraz maski. Podczas używania warstw korekcyjnych, bardzo ważna jest kolejność, dlatego na wstępie chciałbym zwrócić uwagę na czujność podczas pracy. A więc do dzieła…

4 żywioły w grafice – ogień
Macie przed sobą kolejny etap cyklu 4. żywiołów w grafice. Zobaczycie, że wystarczy kilka fotek np. z www.sxc.hu (jeśli nie mamy własnych), chwila pracy (jeśli pracę w Photoshopie można nazwać pracą) i voila! Dowiecie się także jakie efekty dają tryby mieszania warstw, warstwy korekcyjne, oraz jak bardzo pomocne jest używanie masek.

4 żywioły w grafice – ziemia
Ziemia – trzecia odsłona z cyklu graficznego przedstawienia koncepcji filozoficznej o podstawowych pierwiastkach przyrody. Podobnie jak w dwóch poprzednich tutorialach zajmiemy się fotomanipulacją, której motywem przewodnim będzie postać Ziemi. Jeśli takie obszary Photoshopa jak ścieżki, maski, tryby mieszania warstw nie są Ci znane, z pewnością nauczysz się kilku bardzo przydatnych opcji niezbędnych do efektywnej pracy. Zapraszam do lektury.

4 żywioły w grafice – powietrze
Zapraszam kolejny tutorial z cyklu 4 żywiołów w grafice – powietrze. Przeczytasz jak m.in. w łatwy sposób wykorzystać ścieżki do tworzenia selekcji. Ale nie tylko. Poznasz również sposób na tło, pędzelek i inne szczegóły ozdabiające każdą grafikę. Zaczynamy!

Chłodne wspomnienia
W niniejszym tutorialu pokażę, jak stworzyć naszą grafikę. Wykonamy nasz fotomontaż przy użyciu techniki zimnych tonów.

Krajobraz miejski po burzy
Inspiracj dla przedstawionej tu procedury było powiedzenie: Po burzy zawsze przychodzi słońce. Postanowiam pokazać, w jaki sposób możesz przemienić zwykły krajobraz miejski w krajobraz po burzy, tworzc wszystkie elementy z nim związane, a więc kałuże i chodniki, w których odbijają się mokre od deszczu fasady budynków oraz triumfująca nad nimi tęcza. Zobacz sam.

Płaskorzeźba
Zapewne każdy, kto uczestniczył z aparatem w wycieczkach, posiada w swoich zbiorach zdjęcia rzeźb i zabytków. W poniższym materiale wykorzystamy kilka tego typu fotografii celem stworzenia grafiki o mrocznym klimacie. Technikę, jaką w tym celu wykorzystamy to fotomontaż z zastosowaniem utworzonych końcówek pędzli. Mroczną scenę nadamy wykorzystując w montażu stopklatkę jednej z postaci filmu Underworld. Odpowiednio ją edytując, wkomponujemy w nasze wycieczkowe fotografie. Kolejnym elementem wykonania grafiki będzie zastosowanie końcówek pędzli wykonanych ze zdjęć tekstur. Zastosowanie to pozwoli na scalenie głównych motywów obrazu, nadając jemu niepowtarzalny klimat.

Ostatnia burza – katastroficzna wizualizacja

Śmierć ma figurę modelki, uśmiech najlepszej przyjaciółki i nosi strój poetki...
Kiedy u schyłku XIX wieku Richard Felton Outcault, uznawany za ojca komiksu, związał się z New York World wydawanym przez Josepha Pulitzera, pewnie nie spodziewał się, że ponad pół wieku później historie obrazkowe z dymkami na trwale znajdą swoje miejsce w światowej kulturze i sztuce.

Z naturą na bakier czyli rzecz o anty-retuszu
Przyzwyczajeni jesteśmy myśleć o Photoshopie w kontekście korekty i retuszu. Dymy do upikszenia nas samych, jak i otaczajcej nas rzeczywistoci, zapominajc o drugiej stronie lustra. Dlaczego by nie odwróci utartych schematów? Zniszczyć, odpiększyć wreszcie, dokonać korekty w drugą stronę Taki sposób mylenia, jak i zastosowania Photoshopa prezentuje poniższy tutorial.

Wojenna fotografia
Stare fotografie często pomagają nam zrozumieć podstawy rekonstrukcji i restauracji zdjęć. Mogą nam również służyć do wykorzystania w różnych projektach. W tym tutorialu przeprowadzimy podstawową restaurację zdjęcia z użyciem udoskonalonego narzędzia Stempel. Następnie wykorzystamy fotografię do stworzenia grafiki dla gry komputerowej.

Znaki zodiaku – byk
Astrologia związana jest z niebem, czyli z lataniem, stąd pomysł, aby ten symbol stworzyć z fragmentów samolotów. Zobaczycie, że praktycznie każdą, nawet niekoniecznie dobrą fotografię, można z powodzeniem wykorzystać do tworzenia ilustracji czy grafiki. Wszystko zależy od umiejętnego posługiwania się narzędziami, jakie oferuje Photoshop – maski, narzędzia do deformacji czy warstwy korekcyjne. Zobaczycie, że łatwo się z nich korzysta.

Znaki zodiaku – ryby
Postaram się pokazać, że bardzo łatwo można, z pozornie różnych zdjęć, stworzyć grafikę, która w żaden sposób nie odpowiada materiałom, z których powstała. Do wykonania poszczególnych grafik wykorzystam zdjęcia, które już mam w swoim archiwum oraz takie, które powstaną specjalnie dla danego materiału. Obecnie dostęp do fotografii cyfrowej jest tak powszechny, że tworzenie tego rodzaju grafik jest łatwe i jak zawsze, to nie narzędzia, ale warsztat tworzącego daje szerokie pole możliwości; jedynie wyobraźnia może ograniczać. A tego, by nie była nigdy dla was jakąkolwiek barierą, życzę z całego serca.

Mickey Mantle
Amerykański artysta Brian Roll zapożycza trochę ze starej, trochę z nowej techniki tworzenia obrazów i miksuje je razem aby otrzymać w rezultacie klasyczne zdjęcie cyfrowe z wizerunkiem Mickey Mantle. Ten tutorial przedstawia krok po kroku proces oparty na wybranych i ponadczasowych sposobach stosowanych przez komików jak również tych tradycyjnych technikach konturowania.

Mitsubishi Claude
Na pudełkach modeli do sklejenia widnieją ilustracje malowane ręcznie. Jest to spowodowane tym, że zdjęć starych maszyn jest mało i są to zdjęcia dokumentalne. Pudełko to wizytówka, jeśli ktoś chce pokazać, że ten konkretny samolot był pogromcą nieba nad wyspami Salomona, musi ozdobić je odpowiednią ilustracją. W tym artykule pokażę Wam, jak ja – ilustrator i modelarz – tworzę właśnie taką ilustrację.

Pokój w Mai I Photoshopie
Wymodelowanie danego obiektu często nie jest tak trudne, jak sprawienie, by wyglądał realistycznie. Aby uzyskać taki efekt, bardzo często nie wystarczy nałożenie zwykłych shaderów. Dla takiego obiektu musimy stworzyć teksturę. Tekstury będą nam towarzyszyć niemal wszędzie. Poczynając od obrazu na ścianie a kończąc na wymodelowanym człowieku, dlatego lepiej szybko przyzwyczaić się do ich używania. Dodatkowo wyrenderujemy scenę na kilku osobnych warstwach, a następnie połączymy je w Photoshopie i zmodyfikujemy według potrzeb.

Komiksowym szlakiem
Jako dziecko uwielbiałem czytać komiksy. To co mnie w nich fascynowało to bogactwo barw. Fascynacja ta przetrwała do dziś, jednak nie wystarczyło mi już bycie tylko biernym obserwatorem. Sam postanowiłem spróbować swoich sił jako kolorysta. Poniższy poradnik pozwoli poczynić wam pierwsze kroki w kolorowaniu szkiców oraz będzie niejako wstępem do zagadnienia, jakim jest światłocień. Będzie to przydatną umiejętnością w przyszłości.

Dziewczyna w trakcie makijażu
Retusz zdjęcia to często umiejętność symulowania niektórych materiałów oraz rekonstrukcji rożnych rzeczy. W tym kreatywnym retuszu postaramy się w kilku krokach zająć się malowaniem skóry i odtworzeniem fragmentu ucha. Oprócz tego dodamy pewne detale związane z makijażem, które zmienią charakter zdjęcia.

The takedown
Nieład na zdjęciu cyfrowym jest mniejszy i jest to łatwy sposób czerpania przyjemności z tradycyjnych zdjęć. Jeżeli potrafisz malować ręcznie, przejście na tworzenie zdjęć cyfrowych jest stosunkowo łatwe. Poniżej przestawiam kilka rad które składają się na przewodnik tworzenia obrazów cyfrowych.

Żeby być bardziej persfazyjnym i przekonywującym
Logo jest nieodzownym elementem komunikacji dla przedsiębiorstwa. Żeby sprzedać je klientowi ważne jest, aby zostało uwypuklone i zaprezentowane w sposób jasny i precyzyjny. Niniejszy tutorial objaśnia jak zorganizować i przedstawić własne plansze projektowe, jak również kartę graficzną mając na uwadze końcowy etap wydruku w Adobe Indesign.

Transformersy
Latem 2007 r. Transformers Michaela Baya zawładnął ekranami kin, podnosząc temperaturę na całym świecie. Poszedłem na seans kilka razy, aby dobrze przygotować się do stworzenia tej grafiki, aby wchłonąć jaskrawą atmosferę filmu i poszukać nowych pomysłów. Kluczową umiejętnością dla artysty jest wyobrażenie sobie sceny zanim ona powstanie i określenie jej walorów. Chciałem utworzyć pracę wypełnioną napięciem i dramatyzmem podobnym jak na plakatach filmowych.

Roll the rock
Z pewnością każdy kto interesuje się grafiką komputerową nie raz zastanawiał się, jak pokazać zdjęcia w nieco inny sposób. W poniższym tutorialu zaprezentuję, jak dokonać małej metamorfozy kilku plików źródłowych, aby przenieść odbiorcę w świat fantastyki inspirowany malarstwem XX wieku.

Tożsamość wizualna
Zajmowanie się grafiką, infografią, ilustracją, projektowaniem stron, DA, powoduje, że pewnego dnia nasuwa się pytanie: kiedy zabrać się za własny biznes?

Komiks – początki i powinowactwa
Nasza kultura jest kulturą obrazkową. Zdecydowali o tym już nasi przodkowie sprzed kilkunastu tysięcy lat przed Chrystusem, pozostawiając na ścianach jaskiń Altamira i Lascaux malowidła, które opisywały wydarzenia i otaczającą człowieka rzeczywistość.

Opis CD

Adobe Flash CS4:
Narzędzia 3D we Flashu CS4

Adobe Photoshop CS4:
Ikonki w Photoshop CS4
Przycisk WEB 2.0
Narzędzie szybkiej maski
Content-Aware Scaling
TIPS & TRICKS w Photoshop

Pliki źródłowe i filmy instruktażowe
Photoshop CS4 Trial
Zdjęcia Royalty Free
Słownik Photoshopa

 


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021