Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD 02/2010 (47)
środa, 27 styczeń 2010
PSD 02/2010 (47)
PSD 02/2010 (47)


PSD Photoshop
to czasopismo w którym czytelnik oprowadzany jest po tajnikach programu.
W magazynie przedstawiane są metody obróbki zdjęć, pomysły na stworzenie samodzielnych projektów, możliwości zastosowań edycyjnych i wiele innych rzeczy związanych z Photoshopem. Materiały są pokazane krok po kroku jak w praktyczny sposób wykorzystać zasoby programu.

 

Spis treści

Grafika z okładki.
Wywiad ze zwycięzcą e-bitwy o okładkę .PSD z Filipem Ornatem rozmawia Rafał Szymkiewicz

Adobe Photoshop.com Mobile na iPhone – przegląd narzędzi.
Często najlepszy program graficzny to ten, do którego akurat masz dostęp. Adobe wyposażyło użytkowników w aplikację iPhone, dzięki której mogą dokonać podstawowej edycji zdjęć oraz wyeksportować je do usługi Photoshop.com, a następnie udostępnić. Jak smakowitym kąskiem jest aplikacja? Czy możemy spodziewać się rewolucji w edycji zdjęć przy pomocy narzędzi mobilnych? Szum, jaki towarzyszy udostępnieniu aplikacji sugeruje, że tak – czy rzeczywiście tak jest, przekonajmy się na własne oczy.

Sen o... – obraz ze światła i cieni.
Rzadko zdarza się, aby sny, które nawiedzają nas w nocy były klarowne i jasne. Zawsze mają w sobie odrobinę cienia, jakąś niedopowiedzianą część i tajemnicę czającą się za zakrętem. Mimo to, mary senne potrafią być niewyobrażalnie piękne i pełne uroku. Właśnie taki sen spróbuję przedstawić – mroczny, ale zarazem magiczny.

Dom szalonego – architekta uczymy się zasad perspektywy na podstawie antyprzykładu.
W tym tutorialu pokażemy, jakie są zasady rysowania w perspektywie i jednocześnie jak malować, a także projektować nie należy. Dobierzemy elementy, tak żeby nasza budowla wyglądała całkowicie niezgodnie ze znanymi budowlanymi normami i jakby przed zawaleniem chroniła ją jedynie wola projektanta lub przysłowiowe „słowo honoru”. Tak więc wyobraźmy sobie, że jesteśmy lekko szalonymi architektami i spróbujmy zaprojektować swój dom.

Smocza brama – wykonujemy matte painting za pomocą narzędzi Photoshop CS4.
Jeśli chcemy uzyskać obraz w klimacie grozy, to niekoniecznie musimy malować wszystko ręcznie. Możemy użyć zwykłych zdjęć i przerobić je, postarzyć oraz nadać tekstury. W tym tutorialu użyjemy zdjęcia starej wiktoriańskiej willi, smoczej bramy Antonio Gaudiego i paru innych ze strony cgtextures.com do stworzenia matte paintingu w mrocznym klimacie.

Capoeira girl – zatrzymane w ruchu.
Od dawna już fascynowała mnie capoeira. Zwinne, pełne gracji ruchy zawodników, umykające wzrokowi kopnięcia i niesamowite akrobacje. Jako, że w równym stopniu interesuje mnie rysunek, chciałem połączyć te dwie pasje w jedno. Przez długi czas nie czułem się na siłach, żeby to zrobić, w końcu jednak zdecydowałem się podjąć wyzwanie. W naszej pracy bardzo pomocne okażą się różne zdjęcia ludzi trenujących capoeirę oraz tablet graficzny.

Portret z charakterem – zmiana tła i kolorystyki.
Opierając się na zdjęciu portretowym na jednolitym tle zmienimy nieco jego charakter. Dodamy więcej wyrazu, więcej dynamiki. Wykorzystamy kilka technik wycinania i selekcji, do tego pracę z warstwami i obróbkę kolorystyczną pozwalające zmienić odbiór zdjęcia.

Portret utrzymany w stylu fashion - zmiana kolorystyki i oświetlenia.
W fotografii mody bardzo częste są ujęcia utrzymane w charakterystycznej kolorystyce i zrobione przy jasnym oświetleniu. Ten tutorial pokaże jak w łatwy sposób można wykorzystać efekty świetlne Photoshopa oraz kilka technik tworzenia złudzenia światła, by nadać zdjęciu odpowiedniego wyglądu.

Królowa Śniegu – ilustracja mody na krótkie mroźne dni.
W fotografii mody mamy do czynienia głównie z retuszem, ale czasem możemy też zastosować fotomontaż. Przedstawię tu propozycję fotokompozycji jaką można wykonać do przedstawienia zimowej kolekcji strojów.

Lucky bamboo.
W tym tutorialu pokażę jak wykonać fotomontaż, który może posłużyć jako grafika reklamowa. Nauczę Was jak łączyć ze sobą zdjęcia, jak stworzyć proste i ładne tło i operować narzędziami Photoshopa, by elementy fotomontażu ze sobą współgrały i wyglądały naturalnie i efektownie.

Smutny Clown – zła zima czyli fotomontaż o karnawałowym akcencie.
Nie zawsze w karnawale mamy plany na wieczór – proponuję więc niezbyt skomplikowany fotomontaż z elementami malowania, który zapewni nam dobrą zabawę, a przy okazji pozwoli poćwiczyć swój warsztat. W tym ćwiczeniu nauczymy się zmieniać oświetlenie modela, jak również akcentować detale.

Digital graphics novel.
Digital graphics novel, czyli animowany komiks jest dosyć młoda formą przekazu. Manipulując statycznymi obrazkami, umiejscawiając je w różnej odległości od widza, tworzymy złudzenie przestrzeni, co nadaje więcej życia płaskim, rysowanym bohaterom. Animacje tego typu są z powodzeniem stosowane jako przerywniki filmowe w grach (patrz Infamous na PS3). Niestety nie każdy komiks będzie można zaanimować tą techniką, obraz musi być odpowiednio przygotowany i wyeksportowany, aby w późniejszej obróbce spełniał swoje zadanie.

Projektowanie e-magazynu w Adobe Creative Suite CS4 – założenia szablonu.
Postawmy sobie za zadanie stworzenie e-magazynu, którego tematyka ma zasięg ogólny, czyli ma w zamierzeniu trafić do wszystkich interesujących się sztuką audiowizualną. Szczególnie fotografią i grafiką 2D/3D. W tym artykule poznamy techniki, skróty i garść interesujących porad mogących pomóc Wam rozpocząć własną działalność wydawniczą

Wybierz swój idealny płaski monitor LCD.
Poniżej przedstawiamy galerię monitorów z rodziny HP Performance. Jest to sprzęt specjalnie przeznaczony do wydajnych aplikacji graficznych i jednoczesnej pracy z dużą ilością danych. Wybierz swój idealny płaski monitor.

Składak dla grafika oczami informatyka.
Składak to komputer specyficzny – jest trochę jak kundel, którego się przygarnia i uwielbia lub przepędza z niesmakiem. Stanowi on często przedmiot sporów podobnych tematom o wyższości Linuksa nad Windowsem i odwrotnie. Jedno jest jednak pewne: tak, trzeba wiedzieć, co się składa, a to oznacza znajomość coraz bardziej zasypanego sprzętem rynku.

Opis CD

Organizacja zdjęć z Photoshop Elements 8:
1. Start
2. Importowanie z folderów
3. Importowanie słów kluczowych
4. Importowanie z aparatu fotograficznego
5. Automatyzacja importowania z urządzeń
6. Importowanie i tworzenie stosów
7. Importowanie ze skanera
8. Ustawianie folderu obserwacji
9. Praca ze stosami
10. Szukanie i importowanie zdjęć
11. Podstawy organizacji
12. Porównywanie zdjęć
13. Rozpoznawanie ludzi
14. Praca ze słowami kluczowymi
15. Albumy
16. Umieszczanie zdjęć na mapie
17. Wyszukiwanie zdjęć
18. Katalog bazy
19. Pliki ukryte I zgubione
20. Ustawienia


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021