Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD 03/2010 (48)
czwartek, 25 luty 2010

PSD 03/2010 (48)PSD 03/2010 (48)


PSD Photoshop
to czasopismo w którym czytelnik oprowadzany jest po tajnikach programu.
W magazynie przedstawiane są metody obróbki zdjęć, pomysły na stworzenie samodzielnych projektów, możliwości zastosowań edycyjnych i wiele innych rzeczy związanych z Photoshopem. Materiały są pokazane krok po kroku jak w praktyczny sposób wykorzystać zasoby programu.

 

Spis treści

Photoshopowy tort urodzinowy
W tutorialu tym pokażę techniki fotomontażu. Na przykładzie urodzinowej grafiki nauczycie się używać różnego rodzaju trybów mieszania warstw i tworzyć elementy fotokompozycji w technice digital paint.

20 urodziny Photoshopa Jak połączyć Digital Painting z fotomontażem
Tak abstrakcyjny temat daje nam bardzo duże możliwości. Możemy puścić wodze wyobraźni, odrzucić wszelkie reguły i korzystając ze wszelkich dostępnych środków stworzyć coś niesamowitego. W tym tutorialu pokażemy jak można połączyć techniki malarskie i umiejętności w obróbce zdjęć, aby stworzyć spójny obrazek.

Adobe Photoshop – 20 lat innowacji Historia Photoshopa w nieco większej pigułce
W obecnych czasach jest to jeden z najbardziej znanych na świecie programów. Mało kto pamięta skromne początki, kiedy z miłości dwóch braci do fotografii powstawały zaczątki programu, który obecnie ma równie duży wpływ na postrzeganie przez nas świata, jak prasa i telewizja.

Sweet chocolate party jak postępować ze światłem w fotomontażach
W tym tutorialu postaram się przedstawić jak stworzyć ilustracje zawierające głębię oraz jak obchodzić się ze światłem by fotomontaż wyglądał realistycznie. Na przykładzie smacznej czekoladowej ilustracji nauczę Was kilku Photoshopowych sztuczek.

20 lat Photoshopa, czyli fotomontaż z historią w tle
Kiedy twórcy Photoshopa stworzyli pierwszą wersję, zapewne nie przypuszczali, że ich program za 20 lat będzie najlepszym programem do grafiki rastrowej. Nasz kochany program istnieje już dwie dekady… z tej okazji przygotujemy pracę, którą postaramy się pokazać, jak 20 lat mogło zmienić świat. W odrobinę malarski sposób wyretuszujemy postać i poprzez parę zdjęć opowiemy historię… Zaczynamy!

Dziara dla Jakuba
Witajcie ponownie. I tym razem nie będziemy się zagłębiać w zaawansowane opcje Photoshopa, który to potrafi nawet wykonać za nas galerię internetową. Pojawią się oczywiście szybkie tanie chwyty warte zapamiętania, ale z reguły będziemy używać pędzla, gumki, zaznaczenia i warstw.

Projektowanie e-magazynu w AdobeCreati 4 Realizacja
W poprzednim artykule przygotowaliśmy szablon dla e-magazynu. Teraz zajmiemy się umieszczaniem zawartości pisma, typografią i eksportowaniem do formatu PDF. Będziemy zajmować się głównie stylami znaków i paragrafów, poznamy także kilka ciekawych technik kompozycji.

Turkusowa Meduza
Według mitologii Greków Meduza była jedną z trzech sióstr zwanych Gorgonami. Była najgroźniejszą z nich, ponieważ potrafiła zamieniać wrogów w kamień swoim spojrzeniem. Przedstawiano ją jako potwora, ale również jako piękną, uwodzicielską kobietę, w której zakochał się sam bóg mórz Posejdon. W tym tutorialu zajmiemy się właśnie tym drugim wizerunkiem Meduzy. Pokażę, jak modelkę zamienić w mitologiczną postać. Nauczymy się, jak zmieniać kolory tęczówek, wykonać prosty makijaż i sprawić, by całość nabrała tajemniczego, mitycznego charakteru. Zaczynamy!

Photoshop Benchmark testujemy wydajność komputera z Photoshopem
Czy możemy Photoshopa wykorzystać w roli aplikacji testującej wydajność komputera? Oczywiście, że tak. Nie jest to najnowsza idea. Przeszukując zasoby internetu można napotkać różne skrypty, które testują możliwości komputera. My postanowiliśmy przygotować własny zestaw narzędzi testujących komputer w realnym środowisku pracy.

Wywiad z szefem od sprzętu dla grafika
Drodzy czytelnicy, przeprowadziliśmy wywiad z Tomaszem Bukiem Country Category Manager w dziale Personal System Group firmy Hewlett-Packard Polska. Pan Tomasz opowiada, między innymi, co grafik może zrobić ze stacją graficzną.

Opis CD

Photoshop Elements 8. Część II
1. Krótkie rozpoznanie
2. Praca z dokumentami
3. Szybka Edycja
4. Narzędzia szybkiej edycji
5. Podstawy edycji z Asystą
6. Korekta tonalności i kolorów z Asystą
7. Korekta zniekształceń I zabrudzeń z Asystą
8. Podstawy pełnej edycji
9. Praca z warstwami i warstwami dopasowania
10. Przekształcenia i podstawowe narzędzia
11. Zaznaczanie
12. Style warstw
13. Elements w praktyce – korekcja fotografii

 


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021