Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD 04/2010 (49)
środa, 31 marzec 2010

PSD 04/2010 (49)PSD 04/2010 (49)


PSD Photoshop
to czasopismo w którym czytelnik oprowadzany jest po tajnikach programu.
W magazynie przedstawiane są metody obróbki zdjęć, pomysły na stworzenie samodzielnych projektów, możliwości zastosowań edycyjnych i wiele innych rzeczy związanych z Photoshopem. Materiały są pokazane krok po kroku jak w praktyczny sposób wykorzystać zasoby programu.

 

Spis treści

Wiosna jak przerobić Azjatkę na złotowłosą personifikację pory roku
Każdy z nas wie jak trudno czasem znaleźć odpowiednie zdjęcie do wykonania konkretnej grafiki. Jak już dobierzemy odpowiednią pozę, to nie pasuje kolor włosów, twarz, czy ubranie. Bywa, że szybciej byśmy namalowali coś od zera, niż znaleźli to, czego potrzebujemy. W tym tutorialu pokażę, jak w prosty sposób dopasować postać do wymagań obrazka i zaoszczędzić dzięki temu czas. Wykorzystam techniki fotomontażu i digital paintingu.

Pixel level perfect - czyli po czym poznać projekt najwyższej jakości
Popyt na strony internetowe rośnie – skończyły się czasy, w których posiadanie strony internetowej przez firmę uznawane było za fanaberię. Dziś świadomość korzyści z posiadania strony mają już nawet małe, lokalne firmy, co spowodowało wysyp firm oraz osób oferujących usługi w zakresie projektowania i wdrażania serwisów internetowych. Jak wybić się ponad konkurencję? Najlepiej jakością – w trakcie lektury tego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas projektowania stron premium.

Pixel level perfect Przykład dopracowania elementów oddzielających pozycje w menu
Menu jest jedną z najważniejszych części każdej strony internetowej – jest to jednocześnie część bardzo zaniedbywana przez początkujących grafików. W poniższym przykładzie przyjrzymy się możliwości dopracowania elementów oddzielających pozycje w menu, które często mają postać zwykłego znacznika tekstowego.

Cyfrowa perspektywa, przestrzeń i iluzja Podstawy grafiki trójwymiarowej wprowadzenie
Perspektywa towarzyszy nam nie od dziś. Kojarzona z nierówną szachownicą porządkującą świat rysownika, w istocie, stanowi dużo bardziej skomplikowane zagadnienie. Przestrzeń – o jakiejkolwiek przestrzeni nie byłoby mowy, stanowi kwestię umowną – „od do, stąd dotąd”. Nic bardziej mylnego. Grafika trójwymiarowa nie istnieje. Jest najbardziej bezczelną iluzją oddaną w ręce artystów w historii, nie tak młodej, sztuki.

Jak to wykonać? sposoby, techniki i szybkie rozwiązania na efektowny layout WWW
Jest wiele różnych rodzajów layoutów. Właściwie tyle ile branż handlowych, usługowych oraz ludzkich zainteresowań, które z grubsza możemy poddać pewnym klasyfikacjom. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić luźny zbiór różnego rodzaju sposobów i rozwiązań stworzonych na potrzeby prostych, jak i złożonych projektów WWW.

Marcowy Zając
“Widziałam już w życiu kapeluszników – rzekła do siebie – i przypuszczam, że Szarak może być o wiele bardziej interesujący. A poza tym, gdzie jest powiedziane, że zające muszą mieć pełnych pięć klepek? – To mówiąc Alicja spojrzała w górę i znowu dostrzegła Kota siedzącego na gałęzi.” – Lewis Carroll, Alicja w Krainie Czarów. W tym zwariowanym tutorialu pokażę, jak wykonać fotomontaż z Krainy Czarów. Nauczymy się, jak zwyczajne rzeczy zamieniać w niezwyczajne, a normalnego zająca zamienić w Szaraka Bez Piątej Klepki.

Na skróty do piękna - Retusz zdjęć w Photoshopie
Każdy z Nas wie, że nawet najdoskonalsze zdjęcie nie jest w stanie w idealny sposób odzwierciedlić rzeczywistości. Z drugiej jednak strony, poddając cyfrowy obraz odpowiedniej obróbce, możemy w dowolny sposób manipulować ostatecznym jego wyglądem. Owa manipulacja jest dużo łatwiejsza dzięki narzędziom oddanym w nasze ręce przez twórców Photoshopa. Oto jedna z wielu technik retuszu, dzięki której wasze zdjęcia nabiorą jeszcze bardziej osobistego wymiaru.

Motion typography - zrób sam teledysk
Kolejny tutorial postanowiłem poświęcić typografii, a dokładniej motion typography. Typografia choć wygląda prosto, może dać niespodziewane efekty. W połączeniu z ruchem da dynamiczną animację, którą można wykorzystać w rozmaitych spotach, demo reelach. Na płytce umieszczony został klip muzyczny mojego autorstwa wykonany w całości tą techniką. Od razu zaznaczam, że proces jest żmudny i wymaga przede wszystkim dobrej organizacji, inaczej łatwo się w tym wszystkim pogubić.

Piękni dwudziestoletni - Photoshop kończy 20 lat!
Tak, to już 20 lat! Dokładnie 19 lutego 1990 roku miała miejsce premiera pierwszej wersji programu, który w ciągu ostatnich 20 lat zrewolucjonizował fotografię i grafikę cyfrową. Dziś Photoshop to rozbudowany kombajn graficzny, z niezliczoną liczbą funkcji, filtrów i narzędzi, bez którego trudno wyobrazić sobie warsztat profesjonalnego grafika komputerowego.

Zawód grafik
Grafik to niezwykle ciekawy zawód, fascynujący integracją nauki, techniki i sztuki oraz dający nadzwyczajną szansę twórczego działania. To zawód na każde miejsce i każde czasy!

Moja własna retuszernia
To, co jeszcze kilka lat temu, sprawiało olbrzymią trudność fotografom, i wymagało od nich olbrzymich nakładów czasu, a i tak zazwyczaj nie przynosiło zadowalających efektów, dziś w dobie nowych kierunków nauczania, komputerów i wszechmocnych programów do edycji obrazu, stało się dostępne i bardzo popularne.

Eizo na targach Film-Video-Foto
Odbywające się w Łodzi Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego – Film Video Foto, od 13 lat skupiają pasjonatów filmu i fotografii. Firma Alstor już po raz ósmy zaprezentuje podczas wystawy rozwiązania skierowane do osób zajmujących się filmem i fotografią zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Tradycyjnie, główną część targowej oferty firmy będą stanowiły monitory LCD EIZO.

Rozmowa z Krzysztofem Domaradzkim StudioKxx
StudioKxx powstało w 2006 roku jako studio projektowe. Tworzą je grafik i ilustrator: Krzysztof Domaradzki oraz jego żona Eliza, która zajmuje się równocześnie zarządzaniem projektami. Studio aktywnie działa na wielu polach designu, zajmuje się brandingiem, komunikacją wizualną, web designem oraz prowadzeniem projektów dla zróżnicowanej grupy klientów działających na wielu różnych polach. Stale zmotywowane poprzez poszukiwanie tego, co nowe, StudioKxx stara się dostarczać takich komunikatów, które są godne zapamiętania i to bez względu na skalę czy budżet przedsięwzięcia. Podejście do projektowania jest zbudowane na przekonaniu, że nigdy nie ma jednego ostatecznego rozwiązania dla jakiegoś problemu.

 

Opis CD

Photoshop Elements 8. Część III
Kontynuacja kursu Photoshop Elements 8 w Praktyce wprowadza nas w zagadnienia renowacji zdjęć i zaawansowanych narzędzi Elements 8. Zapoznasz się z rozbudowanymi bibliotekami zasobów graficznych, które pomogą błyskawicznie utworzyć gotową kompozycję. Zobaczysz jak korzystać ze zintegrowanego panelu efektów i zaawansowanego wycinania obiektów. Poznamy pozostałe narzędzia programu i wiele innych ciekawych funkcji.

1. Renowacja zdjęcia – przygotowanie
2. Renowacja omówienie narzędzi
3. Renowacja w praktyce
4. Usuwanie pozostałych uszkodzeń
5. Wygładzanie powierzchni
6. Korekta tonalna
7. Ponowne kadrowanie
8. Magic Extractor
9. Panel Efekty
10. Panel Content
11. Pozostałe narzędzia Edytora
12. Przetwarzanie grupy zdjęć
13. Pseudo HDR


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021