Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD 05/2010 (50)
czwartek, 06 maj 2010

PSD 05/2010 (50)PSD 05/2010 (50)

 

PSD Photoshop to czasopismo w którym czytelnik oprowadzany jest po tajnikach programu.
W magazynie przedstawiane są metody obróbki zdjęć, pomysły na stworzenie samodzielnych projektów, możliwości zastosowań edycyjnych i wiele innych rzeczy związanych z Photoshopem. Materiały są pokazane krok po kroku jak w praktyczny sposób wykorzystać zasoby programu.
Na płytach CD dołączonych do czasopisma znajdują się między innymi zdjęcia royalty free i kursy multimedialne.

 

Spis treści

Karykatura - Penelope Cruz
Karykaturę wykonałem ołówkiem, pokolorowana w Photoshopie w wersji 7.0. Wybrałem Penelope Cruz, ponieważ zlecono mi wykonanie karykatury pięknej kobiety. Z racji tego, iż to czasopismo jest wydawane w wielu krajach, szukałem kobiety o nieprzeciętnej urodzie, która jest rozpoznawana w każdym z owych państw. Do wykonania karykatury użyłem różnych fotografii, które utrzymałem w konwencji avant premiere lub zbliżonej.

Snow - White and Rose - Red pełna uroku ilustracja do baśni
Pięknie zilustrowane baśni są częścią dzieciństwa prawdopodobnie każdego z nas. Jednak będąc dzieckiem, nie dostrzegamy, jak wiele pracy zostało włożonej w każdą kreskę, w każdą postać na ilustracji. Ale czy teraz, kiedy dni młodości powoli przemijają, potrafimy docenić ten trud? Co więcej, może sami spróbujemy swoich sił w ilustrowaniu? W tym tutorialu pokażę, jak łatwo jest wykonać obrazek w klimacie starych opowiadań.

Trzeci wymiar w grafice 2D
Przeglądając katalogi, czasopisma i materiały reklamowe często natykamy się na złożone ilustracje ukazujące szczegóły budowy pojazdów, maszyn lub przedmiotów codziennego użytku. Jednym ze sposobów ich powstawania jest wykreślanie obiektu w oparciu o jego rzuty (ang. blueprints) i dokumentację fotograficzną, a następnie wypełnienie uzyskanej w ten sposób konstrukcji teksturami i kolorem. Pierwszy etap najlepiej realizować przy pomocy edytorów grafiki wektorowej, w drugim konieczna jest praca na bitmapach. Opisywana w niniejszym tutorialu ilustracja powstała w Adobe Illustrator i Adobe Photoshop – środowiskach edycyjnych wchodzących w skład pakietu Adobe Creative Suite 3.

Gejsza - tworzymy karykaturę
Namalowanie karykatury, tak aby przypominała postać, która służy nam jako model, nie jest proste. Należy dobrze przyjrzeć się postaci i znaleźć cechy, które są najbardziej charakterystyczne, a następnie bardzo je wyolbrzymić. W tym tutorialu chcemy stworzyć karykaturę gejszy, a nie dziewczyny na zdjęciu, więc przede wszystkim wyolbrzymimy cechy związane z wyglądem gejszy, a nie cechy fizyczne konkretnej osoby.

Speed your limit
W tutorialu pokażę Wam jak wprawić ilustrację w ruch. Stworzymy nierzeczywistą grafikę z kilku różnych zdjęć i plików wyrenderowanych w programie do 3D. Zobaczycie, że wycinanie i składanie ze sobą poszczególnych elementów jest dziecinnie proste i nie wymaga dużego nakładu pracy. Do dzieła!

Specjalistyczne monitory dla grafików
Grafik to szczególny użytkownik monitora komputerowego. Jego wymagania są większe i bardziej sprecyzowane niż użytkownika domowego czy biurowego. Obecnie na rynku pojawiają się co raz nowsze rozwiązania monitorowe przeznaczone dla tej grupy specyficznych klientów.

Lip sync Czyli gadająca głowa z Flasha
W tym tutorialu przedstawię podstawowe informacje na temat animacji ruchu ust. Animacje tego typu można wykorzystać podczas tworzenia jakiejkolwiek animacji, w której zechcemy, aby nasz bohater przemówił. Taka animacja może być później wykorzystana na potrzeby Internetu, można również użyć jej do stworzenia np. kartki urodzinowej.

O sesjach fotograficznych Fashion i ich obróbce
Początkujący grafik, który nie posiada jeszcze zdolności odwzorowywania natury używając np. Tabletu, może posłużyć się do tworzenia grafiki – fotografią. Nie radzę jednak używać kiepskiej jakości fotografii, ponieważ gdy przejdziemy do dużej ingerencji graficznej – zobaczymy niezadowalający nas efekt.

Autodesk: Smoke on MacOS X Od edycji do wykończenia
Autodesk Smoke jest jednym z wiodących programów w wykańczaniu edytowanego w montażu nieliniowym obrazu ruchomego. Przede wszystkim posługują się nim profesjonaliści w telewizji i reklamie, gdzie jakość efektu końcowego musi być osiągnięta tak samo szybko jak i możliwie blisko ideału, którego oczekuje producent programu czy spotu.

Ścinki o zarządzaniu kolorami
Na nasze szczęście to, co kryje się pod powierzchnią zarządzania kolorami i profilami to czysta matematyka opisana niezrozumiałymi dla większości śmiertelników znaczkami. Naszym zadaniem jest po prostu zrozumienie procesu, który był często opisywany na łamach .PSD. Dlatego właśnie, tym razem, skupimy się na luźnych i pozornie niepowiązanych ze sobą zagadnieniach.


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021