Start arrow Tutoriale i inne arrow Inne arrow Obsługa pędzli Photoshopa w Kricie

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Obsługa pędzli Photoshopa w Kricie
środa, 23 czerwiec 2010

Program Krita dostępny w pakiecie KOffice będzie obsługiwał pędzle z Photoshopa. Trwają właśnie prace nad rozwojem narzędzia.O przygotowywanych zmianach poinformował słowacki deweloper Lukáš Tvrdý na swoim blogu.

Dzięki wpłacie jednego z członków społeczności zawiązanej wokół Krity, przez następne trzy miesiące potrwają prace mające na celu wprowadzenie nowych funkcji do programu. Krita jest edytorem grafiki rastrowej dostępnym w ramach KOffice. To pakiet programów biurowych przeznaczony do pracy w środowisku systemu operacyjnego Linux oraz powłoki graficznej KDE - dostępny jest także w polskiej wersji językowej.

Przez pierwsze tygodnie programiści będą się zajmować pędzlami dla programu - mają one wprowadzić bardziej realistyczne efekty do Krity. Dzięki zapewnieniu wstecznej kompatybilności możliwe będzie zachowanie wcześniejszych pędzli, a nie całkowite zastąpienie ich nowymi. Kolejny etap pracy będzie dotyczyć wprowadzenia większej ilości funkcji dla pędzli w Kricie. Na przykład wprowadzona zostanie możliwość przekształcenia każdego pędzla w rozpylacz z regulowanym przez użytkownika natężeniem. Niestety, nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawi się kolejna wersja programu z wprowadzonymi nowymi funkcjami.

źródło: dobreprogramy


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2020