Start arrow Tutoriale i inne arrow FAQ problematyka Photoshopa arrow Dokumenty z zakłóceniami. Jak usunąć ten problem?

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Dokumenty z zakłóceniami. Jak usunąć ten problem?
poniedziałek, 13 wrzesień 2010

Zainstalowałem na komputerze z procesorem Duo Core Photoshopa CS4 Extended. Po uruchomieniu powstał problem z wyświetlaniem grafiki. Gdy otwieram zdjęcie otrzymuję widok całego czarnego dokumentu. Po wykonaniu dowolnej czynności na przykład zaznaczeniu całego dokumentu otrzymuję taki obraz jak na przykładzie poniżej. Zawiera on jakieś zakłócenia. Po powiększeniu dokumentu do 200% jest on dopiero wyświetlany poprawnie. To samo dzieje się podczas utworzenia nowego dokumentu. Gdzie może być problem?Problem taki może być spowodowany konfliktem między programem a obsługą OpenGL.
Podczas uruchamiania Photoshop sprawdza kartę graficzną czy jest wystarczająca. Zdarza się tak, że pomimo wystarczających parametrów karty graficznej niekompatybilnymi stają się instrukcje jakie wysyła Photoshop CS4. Wówczas jego praca może powodować wszelakie problemy, obsługa może być powolna, może dochodzić do zawieszania programu lub program może się w ogóle nie uruchamiać.
Aby temu zaradzić należy wyłączyć obsługę OpenGL w preferencjach programu wybierając z menu Edycja>Preferencje>Wydajność (Edit>Preferences>Performance). W wielu przypadkach to niweluje problem.

Performance

Można również skorzystać ze specjalnie przygotowanego przez Adobe plugina zatrzymującego Photoshopa przed komunikacją ze sterownikiem karty graficznej. Więcej na ten temat TUTAJ.

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2020