Start arrow Tutoriale i inne arrow Inne arrow Lightroom, Photoshop, Creative Cloud

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Lightroom, Photoshop, Creative Cloud
piątek, 14 grudzień 2012

Ten tydzień obfituje w nowości prezentowane przez Adobe. Co prawda mają one dość wąskie grono odbiorców, ale przynajmniej aktualizacji Lightroom do wersji 4.3 warto się przyjrzeć.

Lightroom 4.3, czyli najnowsza wersja cyfrowej ciemni, zyskała moduły obsługujące kolejnych 20 modeli aparatów fotograficznych — w tym Canona EOS 6D, Nikona D5200 i Sony Cyber-shot DSC-RX1 — pierwszego na świecie aparatu kompaktowego z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu, oraz kilkudziesięciu obiektywów — głównie firmy Leica. Pełną listę modeli można znaleźć na blogu Adobe, wraz z opisem poprawionych w tym wydaniu programu błędów. Tradycyjnie już, obsługa tego sprzętu pojawi się także we wtyczce Camera Raw 7.3. Warto również zaznaczyć, że podobnie jak Photoshop i Illustrator, Lightroom od tej wersji będzie dobrze wyglądał na ekranach HiDPI — na przykład na Retinach montowanych w najnowszych MacBookach Pro. 

Na wtorkowym Create Now zaprezentowane zostały z kolei nowości w Photoshoppie 13.1, które na razie są dostępne wyłącznie dla posiadających subskrypcję Adobe Creative Cloud. Na liście znalazły się między innymi: możliwość stosowania rozmyć i filtru Skraplanie na inteligentnych obiektach, lepszy podgląd obiektów 3D na żywo (OpenGL), nowe skróty klawiszowe i akcje warunkowe, dobierane na podstawie zdefiniowanych wcześniej reguł. Zainteresowani mogą obejrzeć pełną prezentację i kilka filmów poświęconych zmianom na kanale YouTube Photoshopa.

Sama usługa Creative Cloud zyskała narzędzia wspomagające pracę zespołową, w tym 100 GB dysk dla grupy. Do kolekcji aplikacji dostępnych w ramach subskrypcji dołączył Creative Cloud Connection — narzędzie pozwalające synchronizować pliki między komputerami jednego użytkownika Creative Cloud. Usługa działa od 7 miesięcy i ma już ponad milion użytkowników.

Źródło: dobreprogramy


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021