Start arrow Tutoriale i inne arrow FAQ problematyka Photoshopa arrow Dlaczego nie mogę wyciąć kształtu?

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Dlaczego nie mogę wyciąć kształtu?
środa, 06 marzec 2013


Kształty to głównie zdefiniowane ścieżki wektorowe a takie nie są edytowalne w sposób właściwy dla warstwy. Aby wyciąć Kształt (Shape) lub poddać go innej edycji narzędziami, należy skorzystać z poniższej instrukcji.

Utwórz kształt rastrowany. Kształt taki można utworzyć od podstaw lub poddać rasteryzacji ścieżkę wektorową. 

Aby kształt był w pełni edytowalny utwórz go na nowej warstwie. W tym celu wybierz z menu Warstwa>Nowa>Warstwa (Layer>New>Layer).
W celu utworzenia kształtu zrastrowanego wybierz narzędzie Kształt własny (Custom Shape). Na pasku opcji kliknij przycisk Piksele wypełnienia (Fill piksels).Przeciągnij kursorem po przekątnej na utworzonej wcześniej warstwie. Takim sposobem został utworzony kształt zrastrowany, który można poddać dowolnej edycji w tym wycinaniu. 

Jeżeli na dokumencie posiadamy utworzony kształt w postaci ścieżki wektorowej, tworzymy takie kształty przy zaznaczonym przycisku Warstwa kształtu (Shape layers) i chcemy poddać go wycinaniu, należy dokonać jego rasteryzacji.

 

Aby poddać taki kształt rasteryzacji należy wybrać z menu Warstwa>Rasteryzuj>Kształt (Layer>Rasterize>Shape). Ścieżka wektorowa zostanie zrasteryzowana a warstwa z kształtem będzie w pełni edytowalna narzędziami i filtrami programu.  

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021