Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Zajrzyj co nowego
Photoshop Sklep
Ranking stron
Ankiety
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Oferta obróbki zdjęć
Kontakt
Regulamin
Login

Hasło

Pamiętaj
Zapomniałeś hasła?

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

Komunikat

Strona internetowa cherub.pl z powodu swojego wieku przeszła na emeryturę i nie jest już aktualizowana.

Zapraszamy na nową stronę dla użytkowników Photoshopa.

powered_by.png, 1 kB
Informacja prasowa
niedziela, 02 kwiecień 2006

Adobe przedstawia aplikacje Lightroom Beta i Photoshop CS2 na konferencji i targach PMA 2006.

San Jose, Kalifornia, 1 marca 2006 r. Współpraca Adobe ze środowiskiem grafików i fotografów nad programami Lightroom Adobe® Lightroom™ Public Beta 2.0 i Photoshop CS2 nabiera rumieńców i zaczyna przynosić wymierne efekty!  
„Zarówno aplikacja Lightroom Beta, jak i nowe kierunki rozwoju oprogramowania Photoshop zostały zainspirowane sugestiami naszych klientów i partnerów” - powiedziała Deborah Whitman, wiceprezes ds. zarządzania produktami w dziale cyfrowego przetwarzania obrazu (Digital Imaging) firmy Adobe. „Na forach użytkowników oprogramowania Lightroom Beta pojawia się ogromna liczba wpisów. Jesteśmy wyjątkowo zadowoleni, że wersja beta nowego produktu rozwija się zgodnie z opiniami fotografów, którzy pomagają nam w tworzeniu aplikacji dostosowanej do ich potrzeb”.

Duże zainteresowanie programem Lightroom Public Beta 2.0

Lightroom Public Beta 2.0, nowe rozwiązanie do cyfrowego przetwarzania obrazu w publicznie dostępnej wersji beta, stało się bardzo popularne wśród fotografów, którzy za pośrednictwem forów internetowych Adobe chcą uczestniczyć w jego rozwijaniu. Wersję Lightroom Beta 1.0 pobrało ponad 100 000 osób, a w dyskusjach internetowych aktywnie uczestniczy ok. 2 800 fotografów. Firma Adobe zaczęła już realizować ich sugestie dotyczące najważniejszych funkcji aplikacji. Rozwiązanie Lightroom Beta 2.0 jest obecnie dostępne w uniwersalnej wersji binarnej (Universal Binary) zgodnej z platformą sprzętową Apple z procesorami PowerPC i Intel. Oferuje ono nowe funkcje usprawniające organizację pracy fotografów korzystających z technik cyfrowych. Jeszcze w tym roku Adobe zamierza udostępnić wersję beta dla Windows® - sugestie dotyczące tej wersji już pojawiają się na forum. W ciągu pierwszego tygodnia po udostępnieniu oprogramowanie Lightroom Beta 2.0 zostało pobrane przez ponad 30 000 osób.

Wsparcie dla środowiska Photoshop CS2 ze strony partnerów

Również użytkownicy i partnerzy  Photoshop CS2 brali czynny udział w tworzeniu nowych rozwiązań, które usprawnią organizację pracy fotografów i uzupełnią tę zgodną ze standardami branżowymi aplikację do cyfrowego przetwarzania obrazu.

Firma Hewlett-Packard (HP), jeden z największych dostawców rozwiązań technologicznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji na całym świecie, opracowała nową, profesjonalną drukarkę fotograficzną wyposażoną w moduł dodatkowy HP Photosmart do oprogramowania Adobe Photoshop CS2. Wstawka ta umożliwia automatyczną synchronizację oprogramowania Photoshop CS2 i sterownika drukarki w celu ujednolicenia interfejsu użytkownika i zarządzania kolorami.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Adobe, z którą łączy nas również pasja do fotografii. Wspólnie dostarczamy fotografom rozwiązania, które gwarantują doskonałą jakość druku” - powiedział Jim Ruder, wiceprezes i dyrektor generalny ds. drukarek fotograficznych i akcesoriów w dziale fotografii cyfrowej i rozrywki HP. „Wprowadzona niedawno na rynek Drukarka HP Photosmart Pro B9180 Professional Photo Printer z modułem dodatkowym do oprogramowania Photoshop jest doskonałym przykładem zintegrowanego rozwiązania firm HP i Adobe, które usprawnia przepływ pracy i zapewnia fotografom profesjonalną jakość druku wszystkich fotografii”.

Lexar, jeden z największych producentów i dostawców wyróżnianych wymiennych kart pamięci flash, napędów USB Flash Drive, czytników kart i kontrolerów ATA, opracował umożliwiający inteligentne pobieranie obrazów moduł dodatkowy do aplikacji Adobe Bridge. Pojawi się on na rynku wiosną 2006 r.

„Produkty Adobe to jedne z najpopularniejszych aplikacji używanych przez grafików i fotografów wykorzystujących technologie cyfrowe. Zaprojektowany przez tę firmę funkcjonalny interfejs skryptów ułatwił nam opracowanie rozwiązania Lexar Smart Download, które umożliwia użytkownikom oprogramowania Adobe Creative Suite 2 na całym świecie usprawnienie przepływu pracy za pomocą technologii Lexar ActiveMemory” - powiedział Dave Klenske, dyrektor ds. marketingu produktów w dziale kart pamięci firmy Lexar. „Dzięki dodatkowemu modułowi użytkownicy przeglądarki Adobe Bridge będą mogli bezpośrednio i równocześnie pobierać obrazy z wielu kart, uzupełniać je o najważniejsze metadane IPTC oraz łatwo określać ich lokalizację”.

Logitech, jeden z największych producentów akcesoriów do komputerów i gier wideo, poinformował niedawno o nawiązaniu współpracy z firmą Adobe w celu zapewnienia lepszej kontroli użytkownikom programów Creative Suite 2 i Photoshop CS2. Nowa seria produktów firmy Logitech obejmuje nowatorskie urządzenie NuLOOQ navigator™, które w połączeniu z myszą i klawiaturą umożliwia manipulowanie obrazami i dokumentami, oraz NuLOOQ tooldial™ - programowy interfejs „na żądanie”, który można dostosować do indywidualnych potrzeb, zapewniając szybki dostęp do narzędzi projektowych.

Specjalnością firmy Logitech jest projektowanie intuicyjnych interfejsów łączących człowieka z komputerem” - powiedział Guerrino De Luca, prezes i dyrektor generalny firmy Logitech. „Dzięki współpracy z firmą Adobe, która tworzy programy zgodne ze standardami branżowymi, takie jak Photoshop CS2, możemy rozszerzać naszą ofertę i tworzyć nowatorskie produkty lepiej dostosowane do wymagań klientów”.

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2020