Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Zajrzyj co nowego
Photoshop Sklep
Ranking stron
Ankiety
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Oferta obróbki zdjęć
Kontakt
Regulamin
Login

Hasło

Pamiętaj
Zapomniałeś hasła?

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

Komunikat

Strona internetowa cherub.pl z powodu swojego wieku przeszła na emeryturę i nie jest już aktualizowana.

Zapraszamy na nową stronę dla użytkowników Photoshopa.

powered_by.png, 1 kB
Informacja prasowa
niedziela, 02 kwiecień 2006

Rozszerzone usługi Adobe Photoshop ułatwią profesjonalnym fotografom ochronę zdjęć cyfrowych i zwiększenie zysków.

Usługi firm Iron Mountain i MorePhotos.com umożliwią fotografom tworzenie kopii zapasowych oraz przeglądanie i sprzedawanie fotografii w trybie online.

San Jose, Kalifornia, 1 marca, 2006 r. - firma Adobe poinformowała o rozszerzeniu oferty usług Adobe® Photoshop® dzięki nawiązaniu partnerskiej współpracy z dwiema firmami - Iron Mountain, największym na świecie producentem rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych po awarii, oraz MorePhotos.com., jednym z największych dostawców systemów handlu elektronicznego dla zawodowych fotografów. Nowe usługi, które pojawią się na rynku w drugim kwartale 2006 r., ułatwią fotografom ochronę zdjęć cyfrowych oraz zwiększenie zysków dzięki funkcji tworzenia kopii zapasowych oraz zintegrowanemu dostępowi do funkcji przeglądania i sprzedaży zdjęć w trybie online.

„Naszym celem jest ciągłe dostarczanie profesjonalnym fotografom najlepszych produktów i usług” - powiedziała Deborah Whitman, wiceprezes ds. zarządzania produktami w dziale cyfrowego przetwarzania obrazów (Digital Imaging) firmy Adobe. „Dzięki integracji oprogramowania firm Iron Mountain, MorePhotos.com i Adobe znajdą oni w jednym miejscu wszystkie funkcje potrzebne do zarządzania działalnością. Będą więc mogli poświęcać mniej czasu na zabezpieczanie zdjęć cyfrowych i zarządzanie nimi, więcej natomiast na usprawnianie organizacji pracy i rozwijanie kreatywności”.

Ochrona zdjęć cyfrowych

Rezultatem współpracy Adobe i Iron Mountain jest możliwość tworzenia kopii zapasowych fotografii w trybie online w celu ich ochrony przed przypadkową utratą lub uszkodzeniem. Usługa subskrypcji umożliwia fotografom automatyczne tworzenie kopii zapasowych bibliotek zdjęć cyfrowych i zapewnia im natychmiastowy dostęp do tych zdjęć z dowolnego miejsca, w każdej chwili. Mogą oni również automatycznie tworzyć kopie zapasowe innych plików projektowych, finansowych, dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji bez konieczności kupowania, etykietowania oraz przechowywania dysków CD, dysków Zip lub innych nośników. Nowa usługa jest zintegrowana z aplikacjami Adobe Bridge, Adobe Photoshop Elements 3.0 i 4.0 oraz Adobe Photoshop Album Starter Edition 3.0.

„Usługi tworzenia kopii zapasowych firmy Iron Mountain gwarantują fotografom, że ich zdjęcia i obrazy będą bezpieczne i dostępne w każdych okolicznościach” - powiedzial John Clancy, wiceprezes działu technologicznego Iron Mountain. „Usługi te funkcjonują według zasady «zaprogramuj i zapomnij», co oznacza, że użytkownik nie musi pamiętać o sporządzaniu kopii zapasowych. To najlepsza metoda, jaką można sobie wyobrazić”.

Zintegrowany dostęp do funkcji przeglądania i sprzedaży zdjęć w trybie online

Dzięki współpracy Adobe z firmą MorePhotos.com fotografowie mają dostęp do zintegrowanych funkcji przeglądania i sprzedaży zdjęć w trybie online. Każdy zawodowy fotograf może pobrać zdjęcia z Internetu, przedstawić je klientom do przeglądu, a po zatwierdzeniu - sprzedać w trybie online, co gwarantuje mu pełną kontrolę nad zdjęciami, cenami i zamówieniami. Może on również wybrać za pomocą przeglądarki fotografie ze swojego komputera i łatwo przenieść je do serwisu MorePhotos.com w celu przeglądu i sprzedaży.

„Firmy Adobe i MorePhotos.com interesują się potrzebami zawodowych fotografów w zakresie zarządzania działalnością gospodarczą” - powiedział Mike Connors, prezes i dyrektor generalny firmy MorePhotos.com. „Użytkownicy programu Photoshop stanowią wśród nich największą grupę. Jestem pewien, że będą oni bardzo zadowoleni z możliwości pobierania, przeglądania i sprzedawania swoich zdjęć przez Internet bez konieczności wprowadzania nowych technologii. Oznacza to dla nich znaczne oszczędności oraz możliwość wygenerowania większych przychodów ze swoich zasobów cyfrowych”.

Połączenie ofert firm Iron Mountain i MorePhotos.com z usługami Adobe Photoshop rozszerza listę dostępnych już usług Photoshop o takie możliwości, jak udostępnianie zdjęć, druk wysokiej jakości fotografii na papierze Kodaka oraz spersonalizowane metody sprzedaży fotografii.

Dostępność

Nowa usługa firmy Iron Mountain jest zintegrowana z aplikacją Adobe Bridge, a także z oprogramowaniem Adobe Photoshop Elements 3.0 i 4.0 oraz Adobe Photoshop Album Starter Edition 3.0. Pojawi się ona na rynku w drugim kwartale 2006 r. Usługa firmy MorePhotos.com jest już dostępna bezpośrednio poprzez program Adobe Bridge. Więcej informacji o usługach Adobe Photoshop można znaleźć pod adresem: sdobe.com

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2020