Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Photoshop CS3
środa, 06 grudzień 2006

Photoshop CS3Już tylko miesiące dzielą nas od ukazania się Photoshopa CS3.
Photoshop CS3 będzie wydany w wersji uniwersalnej (ang. universal binary). Dla wielu użytkowników, najbardziej znaczącym udogodnieniem, zaimplementowanym w Photoshopie CS3 przez Adobe, będzie obsługa Maków opartych na procesorze Intel. Nasze źródła podkreślały, że nowa wersja Photoshopa, zawierająca ulepszony i zoptymalizowany interfejs, znacznie wyprzedziła oczekiwania, również na sprzęcie opartym na PowerPC.
Interfejs Photoshop CS3 ma nieco przypominać z wyglądu Adobe After Effects 7, z łatwą organizacją palet i możliwością zmiany jasności samych elementów interfejsu. Palety można przemieszczać, minimalizować, dostosowywać lub z łatwością zwijać do postaci pojedynczej ikony; nawet charakterystyczna dwukolumnowa paleta narzędzi może zostać zamieniona w jednokolumnową, jeżeli użytkownik ma taką ochotę.

Kolejną nową cechą, poprawiającą zarówno płynność pracy, jak i całościowy rezultat, jest funkcja Live Filters, która nadaje Filtrom dynamiczne możliwości edycji, znane dotąd ze Stylów Warstw. Dla przykładu - promień działania filtra Gaussowskie Rozmycie (Gaussian Blur) może być zmieniony długo po tym, jak został on zastosowany i to za jednym kliknięciem. Jednocześnie źródła potwierdzają znaczną poprawę działania samych filtrów, i spekulują, że Photoshop być może będzie korzystał z zasobów GPU kart wideo, aby odciążyć główny procesor z przeliczania efektów filtrów.

Odnośnie niedestrukcyjnych możliwości edycyjnych, słychać sugestie, iż warstwy będą mogły być zachowane jako Smart Objects, do których będzie można przypisać nowe, edytowalne filtry.

Z pojawieniem się wersji CS3, wygląda na to, że Adobe ulepszyło niemal każdy możliwy obszar działania, w którym Photoshop może być wykorzystany. I tak prawdopodobnie obiekty 3D będą mogły być nie tylko importowane, ale i ich tekstury - edytowane. Obsługa wideo również została poprawiona, pozwalając importować fragment filmu i zapisać w formacie PSD ze znacznikami, które odczytają Adobe Premiere i After Effects. Dodatkowo, nowe menu Analysis zawiera szereg narzędzi pomiarowych, które na pewno zadowolą inżynierów i artystów 3D, a wbudowana biblioteka sprzętowa zawiera listę praktycznie wszystkich istniejących urządzeń takich jak np. telefony komórkowe, pozwalając użytkownikom na podgląd swoich kreacji w sposób, jaki będą wyglądały na wyświetlaczach ich docelowego urządzenia.

Pojawią się również znaczne usprawnienia modułu Zapisz dla Weba, jednak na razie praca nad nimi nie została jeszcze zakończona. Oczekuje się, że zostanie dodana obsługa animacji Flash.

Firma Adobe twierdzi, że premierę Creative Suite 3 przewiduje na drugi kwartał 2007 roku. Nasze źródła potwierdzają tę datę, dodając, że oświadczenie powinno ukazać się w okolicach Marca/Kwietnia, wziąwszy pod uwagę obecny stopień zaawansowania prac.


Źródło:Think Secret


Minimalne wymagania systemu Windows dla Photoshop CS3

Intel® Pentium® 4, Intel Centrino®, Intel Xeon®, or Dual-Core Intel Xeon processor
Microsoft® Windows® XP with Service Pack 2 or Windows Vista™
320MB of RAM (512MB recommended)
512 minimum of RAM if you are running Adobe Bridge as well
64MB of video RAM
650MB of available hard-disk space
1,024×768 monitor resolution with 16-bit video card
DVD-ROM drive
Internet or phone connection required for product activation
QuickTime 7 software required for multimedia features


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021