Start arrow Tutoriale i inne arrow Czasopisma arrow PSD Starter Kit 01/2007

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD Starter Kit 01/2007
piątek, 19 styczeń 2007
starterkit
Spis treści:

Radość fotografowania (Solutions)
Susi Lawson

W poniższym warsztacie stworzymy piękne niebieskie niebo jako tło i dodamy je do zdjęcia dziewczynki trzymającej swój pierwszy aparat. Podążając krok po kroku nauczycie się łączyć dwa zdjęcia bez żadnych widocznych szwów, bez strachu o włosy i z wygładzoną skórą. O ile nie określono inaczej będziemy używać przez cały czas 100 pędzla.

Wiśniowy sad (Solutions)
Andrzej Petelski

Co prawda sztuka Czechowa z Photoshopem niewiele ma wspólnego, ale już same wiśnie, to czemu nie. Za chwilę nauczysz się jak za pomocą kilku prostych posunięć, wykorzystując potencjał Photoshopa, stworzyć oryginalną fotografię, którą będziesz mógł zaprezentować przyjaciołom, a potem to już tylko z miną speca od obróbki zdjęć – rozdawać autografy. Dowiesz się jak profesjonalnie przekaształcić kolorową fotografię w zdjęcie w odcięciach szarości i jak zastosować warstwy maski do wyodrębnienia kolorowych elementów w obrazie czarno-białym.

Ściemniamy zdjęcia (Solutions)
Tomasz Rybak

Zdjęcia prześwietlone to już historia. Oczywiście dzięki Photoshopowi i naszym umiejętnościom. Przedstawię kilka sposobów na zmianę zbyt jasnych zdjęć na zdecydowanie bardziej przyzwoite. Zdarzają się także zdjęcia niedoświetlone, z nimi można sobie poradzić w podobny sposób, wybierając przeciwstawne tryby mieszania.

B&W w Photoshopie (Solutions)
Marcin Wardęga

Wiele osób przeglądając strony internetowe, galerie zdjęć, fotografie znanych autorów, zastanawiało się w jaki sposób można uzyskać tak zaskakujące efekty przy fotografii czarno-białej. Fotografia czarno-biała często podkreśla charakter zdjęcia, oraz dodaje mu swoistego klimatu. W tym ćwiczeniu pokażemy kilka często stosowanych technik do tworzenia takich właśnie fotografii, pozwalając zachować kontrolę nad obrazem.

Wyostrzanie w dobrym stylu (Solutions)
Tomasz Rybak

Niektóre zdjęcia aż się proszą, by je rozmyć, tak, by przedstawione obiekty prezentowały się bardziej miękko. Inne odwrotnie. Przykładem właśnie takiej fotografii jest helmet, które przedstawia modne w średniowieczu nakrycie głowy. Przymierzałem i muszę powiedzieć, że nie polecam na zimowe spacery. Wyostrzanie w trybie LAB, jakie zaraz poznacie, jest najlepszym sposobem na wyostrzanie. Dodatkowo chciałbym zademonstrować, jak dodawać style. Podejrzewam, że część czytelników magazynu .psd w ogóle nie korzystała z palety Style (Styles). Nadeszła pora nadrobić zaległości.

Sposób na seryjną obóbkę zdjęć (Solutions)
Paweł Sobczyk

Niejednokrotnie przeglądając galerie internetowe spotkaliśmy się z autorami oprawiającymi swoje zdjęcia w lepsze bądź gorsze ramki. Jedne były proste – złożone np. z 2 cienkich czarnych i białych prostokątów otaczających zdjęcie, inne troszkę bardziej urozmaicone (jak np. ramka, która daje złudzenie wyskakującego z niej przedmiotu bądź osoby). Dzisiaj chciałbym pokazać jak można niewielkim nakładem pracy stworzyć ramkę z podpisem, którą będziemy mogli dodać do akcji masowo obrabiającej nasze fotografie. Więc do dzieła!

Kształtujemy Photoshopa wedle własnych upodobań (Solutions)
Damian Sepczuk

Nie każdy użytkownik wie, jak wielkie możliwości konfiguracji przestrzeni roboczej zostały przewidziane przez programistów z Adobe. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć możemy uczynić Photoshopa jeszcze bardziej przyjaznym i sprawnym narzędziem. W artykule opiszę, w jaki sposób efektywnie korzystać z przestrzeni roboczych, definiować własne skróty klawiszowe oraz reorganizować strukturę palet.

Clipping mask (Solutions)
Tomasz Rybak

Pamiętacie maskę Zorra? Tak? To niepotrzebnie, bo nie będziemy się nią zajmować. Za to przybliżymy sobie funkcję Clipping mask (Maska odcięcia), dzięki której użyte przez nas zdjęcia mogą mieć oryginalne obramowanie bez straty na jakości, a także tekst może być bardziej efektowny i wciąż zachowywać możliwości edycji.

Styl retro - zdobienie fotografii (Solutions)
cherub

W poniższym materiale przedstawimy jedną z metod na stosowanie końcówek pędzli w celu uzyskania zabrudzeń i zniszczeń na obrazie. W sieci, na stronach poświęconych Photoshopowi można znaleźć do pobrania wiele pędzli o różnych formach. Jedną z ciekawszych grup są pędzle imitujące rysy i zabrudzenia. Utworzenie takiego pędzla jest bardzo proste. Posiadając dowolną fotografię, na przykład deski, muru czy rdzy wystarczy wybrać z menu programu Edycja>Zdefiniuj pędzel (Edit>Define Brush). Zastosowanie takich pędzli pozwala w efektowny sposób na zmianę wyglądu fotografii. Stosujemy je tworząc kolejno nowe warstwy, na których w zamierzony sposób dokonujemy ich odbicia. W naszym przykładzie przedstawimy to zastosowanie na jednej warstwie. Ma ono zobrazować jedynie technikę wykonania osobą zaczynającym zabawę z Photoshopem. Na początek pozbędziemy się koloru z fotografii, choć nie jest to niezbędne. Następnie zastosujemy kilka końcówek pędzla, a w końcowym etapie edycyjnym zastosujemy dowolne przebarwienie obrazu.

Prosty przepis na plakat z bananem (Solutions)
Zuzanna Patocka

Dzisiaj przyrządzimy smakowitą plakatową sałatkę. Można ją serwować zarówno na koncertach rockowych, grungeowych, lub innych młodzieżowych happeningach. Głównym składnikiem będzie banan. Dlaczego? Bo banany są zdrowe! A po za tym dobrze wpływają na humor i samopoczucie. Dorzucimy również garść informacji, żeby była bardziej konkretna, a także szczyptę przypraw w tle ożywiających smak. Przygotujcie narzędzia, otwórzcie Photoshopa i zabieramy się do krojenia!

Selekcja obrazu (Solutions)
Artur Adamski

W programie Adobe Photoshop istnieje wiele możliwości wyodrębnienia części obrazu o dowolnym kształcie oraz rodzaju krawędzi. Potocznie proces ten nazywany jest szparowaniem. Do zrealizowania tego zamierzenia Photoshop oddaje do naszej dyspozycji cały arsenał: narzędzia selekcji - zaznaczania, narzędzia wektorowe – ścieżki, polecenie Menu Zaznacz (Menu>Select) wraz z funkcjami, narzędzie Wydziel (Extract), definiowanie zaznaczenia z obrazu, czy kanału oraz możliwości na stosowanie własnych pomysłów i inwencji dzięki maskom warstw.

Kropelka (Solutions)
Maciej Skóra

W tym przeznaczonym dla początkujących adeptów Photoshopa tutorialu nauczymy się jak w kilka minut, paroma ruchami myszy, stworzyć realistycznie wyglądającą kroplę. Nauczymy się wykorzystywać efekty warstw, tryby mieszania i maski, aby nasza kropla wiernie naśladowała stworzony przez naturę oryginał. Krople takie bardzo często są stosowane przy retuszu warzyw, owoców, roślin do reklam. Pomagają uzyskać efekt świeżości.

Władza należy do krzywych (Solutions)
Dominika Kwol

Grafika użytkowa, podobnie jak wystrój wnętrz, moda czy wiele innych dziedzin, co jakiś czas narzuca nam nowe trendy, które pojawiają się we wszystkich jej kanałach: ulotki, reklamy uliczne, internet, telewizja. Oczywiście to, czy najnowszy trend nam osobiście się podoba, czy chcemy go użyć w swoich pracach, to już tylko kwestia własnego gustu i etyki. Tutaj podam tylko kilka podstawowych kroków ułatwiających tworzenie grafiki obecnie bardzo popularnej - grafiki wektorowej. Wprowadzenie narzędzi wektorowych w Photoshopie ( wersja 6.0 i wyższe) pozwala tworzyć rysunki wektorowe w programie, który z założenia służy do tworzenia grafiki rastrowej. W 1972 roku Frank O. Ghery zaprojektował krzesło ( WIGGLE CHAIR ) o ciekawej formie. Wyrenderowałam kilka kolorystycznych wariacji na temat tego krzesła (mam nadzieję, że amerykański architekt nie będzie miał mi tego za złe), które posłużyły za podstawę kompozycji. Pozostałe elementy stworzyłam właśnie za pomocą narzędzi wektorowych.

Efektywne serwisy www (Solutions)
Łukasz Szymański

Setki godzin spędzonych na przygotowaniu modelu funkcjonalności, treści, projektowaniu i wdrażaniu witryny. Tysiące, a częściej dziesiątki tysięcy złotych wydane na pokrycie kosztów realizacji. Wysiłek działu marketingu, by wypromować nowo powstały serwis. A wszystko to tylko po to, aby przekonać się, że użytkownicy oczekiwali czegoś innego... Niestety nie zawsze udaje się osiągnąć oczekiwany efekt. Porady zawarte w naszych artykułach pomogą Ci nie popełniać podstawowych błędów w trakcie projektowania własnego serwisu jak również przygotowywania grafiki do serwisów WWW.

Jak zrobić opakowanie na płyty (Solutions)
Kamil ładyzyński

Przy obfitym tworzeniu projektów w Adobe Photoshop, lub innym oprogramowaniu kreatywnym, prędzej, czy później każdy z nas spotka się z sytuacją, kiedy płyty CD z pracami zalegają w nieładzie na półce. Trudno jest wtedy znaleźć projekt, który akurat chcemy wykorzystać. Ponieważ potrzeba jest matką wynalazku, w tym artykule chciałbym zaproponować Wam wykonanie opakowania zbiorczego na CD, które zagwarantuje nienaganny wygląd wypalonym przez nas krążkom. Dzięki kilku zagadnieniom zawartym w tym tekście dowiecie się także o co należy zadbać w wypadku, kiedy w przyszłości którąś z Waszych prac będziecie chcieli wydrukować i przekazać do studia DTP.

2 CD w magazynie (Solutions)

CD 1 - kurs multimedialny: Triki ułatwiające pracę w Photoshopie
CD 2 - pliki źródłowe oraz filmy instruktażowe do 10 artykułów w tym film Susi Lawson Radość fotografowania w formacie Flash z dźwiękiem w języku angielskim. Na płycie znajduje się także 66 zdjęć Royalty Free od agencji fotograficznych i banków zdjęć.


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021