Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD 02/2007 (19)
czwartek, 22 luty 2007

PSD 02/2007 (19)psd 02/2007

Spis Treści

Sekretna miłość - fotomontaż
Alexandra V

W tutorialu proponujemy wykonanie grafiki inspirującej się motywem sekretnej miłości. Wykorzystamy do tego celu fotografię i kilka dodatkowych elementów. Grafika jest wynikiem inspiracji surrealizmem. Wymaga ona podstawowej znajomości Photoshopa oraz zasad edycji i manipulacji obrazem.

Rysowanie fotografii - cyfrowy szkic
cherub

Jak wiadomo, portret jest jednym z najtrudniejszych gatunków spośród wszystkich rodzajów profesjonalnego rysowania. W poniższym materiale wykonamy taką imitację szkicu portretu. Zastosujemy na fotografii mieszankę filtrów Photoshopa i trybów mieszania warstw. Na początek przedstawimy jedną z metod kadrowania obrazu i rozmycia tła. W dalszym etapie wzmocnimy kontury postaci oraz niektóre punkty obrazu, takie jak oczy i usta. Przechodząc przez grupę filtrów nadamy obrazowi strukturę papieru o przebarwieniu ciepłej czerwieni.

Postać od ręki - cyfrowa obróbka szkicu
Jan Januszewicz

W poniższym tutorialu wykonamy obróbkę cyfrową postaci naszkicowanej odręcznie na papierze do wykorzystania we wszelkiego rodzaju materiałach reklamowych. Stworzymy też czyste ale efektowne tło. Krótko, zwięźle i na temat opowiemy, jak przejść od prostego szkicu, poprzez obróbkę cyfrową, do finalnej formy reklamowej.

Kocilla kontratakuje - czyli King Kong AD 2007
Artur Żarski

Kto z nas nie widział lub chodzić nie słyszał o słynnym filmie King Kong w reżyserii Merian C. Cooper z 1933 roku oraz słynnej scenie, kiedy to ogromny goryl wchodzi na Empire State Building. W tym artykule przedstawiamy nowych bohaterów. W roli goryla wystąpi kot o imieniu Hepster, a zamiast słynnego wieżowca zobaczymy The National Wallace Monument w Stirling w Szkocji.

Photoshopowy notes - element witryn www
Maciek Jarosz

Wyobraź sobie jest środek nocy i właśnie postanowiłeś wcielić się w rolę agenta FBI. Co jest niezbędne dla klasycznego agenta? Notes! Prześledź dokładnie poniższe kroki. Dzięki nim zdobędziesz własny notes jeszcze przed świtem. A co się w nim znajdzie, zależy od Ciebie! Pamiętaj, ten notes może zostać wykorzystany przez osoby trzecie – dla Twojej korzyści!

Smart Filters
Tomasz Rybak

Bardzo mi brakowało w poprzednich wersjach Bridge możliwości bezpośredniego zgrywania zdjęć z aparatu cyfrowego. Musiałem to robić za pomocą innego programu, przyzwoitego, ale nie tak dobrego jak Bridge. Ta możliwość została na szczęście dodana, od razu zobaczymy nasze zdjęcia w przeglądarce. W drugiej części warsztatu zobaczycie, jak użytecznym jest opcja Smart Filters. Moim skromnym zdaniem to najważniejsza zaleta Photoshopa CS3 (choć muszę przyznać, że wolałbym nazwę CS 2.5). Dzięki wspomnianej opcji możemy dowolnie edytować użyte wartości filtrów, bez obawy o nieodwracalne zmiany w zdjęciach. A zatem bierzmy się do roboty!

Efekt puzzli
Leparachute

W poniższym tutorialu pokażę w jaki sposób stworzyć teksturę puzzli, którą można zastosować we wszelkiego rodzaju fotografiach. Stworzenie takiego motywu jest żmudne, ale raz wykonany, umożliwia szybkie zastosowanie. Będziemy również mogli zobaczyć, w jaki sposób rozdzielać kawałki puzzli.

Udoskonalona Photomerge
Tomasz Rybak

Może się zdarzyć, że wybieramy się na wycieczkę ze swoim aparatem, ale nie chce się nam dźwigać statywu. Na miejscu okazuje się, że warto byłoby zrobić panoramę. Bez statywu to kiepski pomysł. Otóż już nie! Teraz wystarczy, że po prostu pstrykniesz kilka zdjęć, a potem użyjesz opcji Photomerge. Ta komenda może być Wam już dobrze znana, ale została udoskonalona. Poza tym poznamy ulepszone okno Curves, oferujące nowe udogodnienia. Sprawdźmy, na ile jest dobre.

Co w tRAWie piszczy
Andrzej Petelski

Jeżeli używasz „cyfrówki” tylko po to, aby uwiecznić parę zabawnych sytuacji na imprezie – odpuść sobie ten artykuł. Jeśli zwracasz uwagę jedynie na treść, w pogardzie mając formę i jakość wykonanej fotografii – również daruj sobie lekturę. Jeśli jednak traktujesz fotografię jako lustro swoich emocji, niebanalną grę z własną wyobraźnią oraz niepowtarzalny zapis otaczającej rzeczywistości, a przy tym wszystkim zależy Ci jeszcze na perfekcyjnej ekspozycji i estetyce – czytaj dalej. Postaram się, najprościej jak umiem, poprowadzić Cię za rękę po jednej z wielu ścieżek cyfrowego „fotoświata”. Tak, abyś wiedział, co naprawdę w trawie piszczy…

Czarno-biała fotografia
Tomasz Rybak

Znacie pewnie mnóstwo sposobów na zmianę kolorowej fotografii na czarno-białą. Najnowsza wersja Photoshopa oferuje jednakże zupełnie nowe możliwości, niespotykane w poprzednich wydaniach. Precyzja, z jaką można teraz zmieniać fotografie na czarno-białe, robi wrażenie. Dodatkowo poznamy nowe narzędzie do zaznaczania – Quick Selection oraz możliwości Refine Edge. Zanim do tego dojdziemy, poznamy kolejne nowości w przeglądarce Bridge CS3.

Zgaś światło na zdjęciu
Beata Stolarczyk

W tutorialu tym chciałam zaprezentować jak w paru szybkich krokach ciekawemu kompozycyjnie pejzażowi, o mdłej kolorystyce dodać życia, a następnie stworzyć jeszcze dwie ilustracje w odcieniach różnych pór dnia. Ilustracje te mogą posłużyć do ilustracji np. bajki dla dzieci, gdzie życie głównych bohaterów koncentruje się na uroczej, wiejskiej chatce nad jeziorem.

Niedestrukcyjne ściemnianie i rozjaśnianie zdjęć reklamowych
Tomasz Rybak

Początkujący użytkownicy Photoshopa, aby rozjaśnić lub przyciemnić jakiś obszar zdjęcia, używają narzędzia Rozjaśnianie (Dodge) lub Ściemnianie (Burn). Niestety, płaci się za to cenę – funkcje te wpływają destrukcyjnie na zdjęcie i w szybkim tempie zapełniają kroki w palecie Historia (History), przez co może się zdarzyć, że nie będziemy mogli wystarczająco cofnąć dokonanych zmian. Radą mogą być na to chociażby Zdjęcia (Snapshot) dostępne na wspomnianej palecie. Chciałbym jednak przedstawić, moim zdaniem, lepszą metodę. Daje ona bowiem możliwość pełnej edycji, w każdej chwili możemy cofnąć zmiany, a nawet rozjaśniać, czy przyciemniać z wybranym zabarwieniem! Rozjaśnianie (Dodge) i Ściemnianie (Burn) mogą przejść na emeryturę.

O polepszaniu jakości zdjęć
Szymon Gruca

Osoby, korzystające z aparatu cyfrowego w telefonie komórkowym, często stają przed problemem braku miejsca na nowe zdjęcia w pamięci telefonu. Jeśli aparat posiada wymienną kartę pamięci, to problem ten nie pojawia się tak często, ale prędzej czy później możemy zapełnić nawet największy nośnik. Poniżej, przedstawię jak przy pomocy kilku prostych operacji możemy zdecydowanie zmniejszyć rozmiar naszych zdjęć, jednocześnie polepszając ich jakość na wyświetlaczu telefonu.

O polepszaniu jakości zdjęć
Szymon Gruca

Osoby, korzystające z aparatu cyfrowego w telefonie komórkowym, często stają przed problemem braku miejsca na nowe zdjęcia w pamięci telefonu. Jeśli aparat posiada wymienną kartę pamięci, to problem ten nie pojawia się tak często, ale prędzej czy później możemy zapełnić nawet największy nośnik. Poniżej, przedstawię jak przy pomocy kilku prostych operacji możemy zdecydowanie zmniejszyć rozmiar naszych zdjęć, jednocześnie polepszając ich jakość na wyświetlaczu telefonu.

Tapeta na komórkę
Michał Tomczak

Znudziła Ci się grafika na Twoim telefonie komórkowym? Zawsze możesz skorzystać z gotowych rozwiązań z internetu, ale tylko przygotowanie własnej grafiki sprawi, że Twój telefon będzie jedyny i niepowtarzalny. W niniejszym tutorialu przedstawimy jak prawidłowo przygotować grafikę, która będzie dobrze się prezentowała na większości wyświetlaczy telefonów komórkowych.

2 CD w magazynie

CD1- kurs multimedialny: Nowości w Photoshopie CS3, CD2-pliki źródłowe i filmy instruktażowe do tutoriali, zdjęcia Royalty Free.

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021