Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Adobe Photoshop Lightroom 1.0
poniedziałek, 26 luty 2007

lightroomŚwiatło dzienne ujrzała finalna wersja Adobe Photoshop Lightroom 1.0. Adobe Photoshop Lightroom to profesjonalne narzędzie dla fotografów zawierające właściwości Adobe Bridge i Camera Raw. Posiada wiele nowych rozwiązań łącznie z wybranymi poleceniami dostępnymi w Photoshopie.


Pstrykaj i obrabiaj

Pracuj z narzędziem opracowanym pod kątem potrzeb fotografików

Adobe Photoshop Lightroom został zaprojektowany dla profesjonalnych fotografików. Począwszy od eleganckiego, czytelnego interfejsu, a skończywszy na starannie opracowanych narzędziach i funkcjach, Lightroom stawia Twoje fotografie na pierwszym miejscu i pozwala uczynić pracę szybszą. W trakcie prac nad Lightroom, Adobe chętnie wysłuchiwało opinii doświadczonych fotografików podczas otwartego programu beta. Wszystko od przeglądania obrazów, aż do funkcji edycyjnych, zostało opracowane przy pomocy fotografików uczestniczących w programie.

Przyśpiesz proces pracy nad obrazem

Lightroom jest narzędziem, które prowadzi Cię przez każdy z etapów pracy nad obrazem, od momentu zrobienia zdjęcia, aż do momentu zaprezentowania go klientowi. Używaj elastycznych narzędzi i funkcji do zarządzania zbiorami wielu fotografii i dostosuj bogaty wachlarz opcji importu, zmian nazw i zawartości danych meta do swoich potrzeb. Z łatwością twórz wysokiej jakości „stykówki”, galerie online i pokazy slajdów na potrzeby prezentacji ich klientowi. Możesz również zachować historię wszystkich zmian, łącznie z wersjami alternatywnymi - łatwo i automatycznie dzięki panelowi Historii.

Używaj go jak TY chcesz

Lightroom jest łatwo do przystosowania do Twojego sposobu pracy, sprzętu, którego używasz, opiera się w znacznej mierze na otwartych standardach raczej niż na dedykowanych formatach i systemach. Działa zarówno w systemie Windows, jak i Mac OS. Pracuj z formatami JPEG i TIFF, lub z ponad 140 formatami “raw”, które możesz przekonwertować do uniwersalnego formatu DNG bez utraty jakości. Przechowuj zdjęcia w Bibliotece (Library) Lightroom - nawet, jeżeli fizycznie są umieszczone na niepodłączonym nośniku danych.

Przełącz się do programu Adobe Photoshop (sprzedawany osobno) w dowolnej chwili, aby dokonać szczegółowej edycji, po czym powróć do Lightroom, by ujrzeć dokonane zmiany widoczne w Bibliotece (Library).

Skorzystaj z bogatych opcji obsługi danych meta i zaawansowanych funkcji wyszukiwania, aby szybko i łatwo odnaleźć zdjęcia, których poszukujesz.

Nowy Adobe Photoshop Lightroom jest zestawem narzędzi najbardziej przydatnych w pracy profesjonalnego fotografika, oferując jedną aplikację do zarządzania, modyfikacji i prezentacji dużych zestawów zdjęć, dzięki czemu możesz spędzać mniej czasu przed ekranem komputera, a więcej za obiektywem.

Najważniejsze powody by kupić Adobe Photoshop Lightroom

Skuteczne wsparcie dla pracy nad dużymi zbiorami zdjęć

Pracuj z dużymi zbiorami fotografii. Automatyczne funkcje pozwalają przyśpieszyć pobieranie, import i zmianę nazw plików oraz umożliwiają stosowanie globalnych parametrów edycji.

Niedestruktywna edycja

Korzystaj z obsługi ponad 140 formatów raw i pracuj bez obaw. Zmiany, których dokonujesz w Lightroom, nie zmienią oryginalnego obrazu, niezależnie czy pracujesz z plikami JPEG, TIFF, DNG, czy z plikami w formacie raw.

Profesjonalne narzędzia edycyjne dla globalnych ustawień

Dopracuj swoje fotografie, używając precyzyjnych i łatwych w użyciu narzędzi, pozwalających dokonywać zmian globalnych (na całych zestawach zdjęć) - balansu bieli, ekspozycji, krzywych tonalnych, zniekształceń soczewek i rozkładu kolorów.

Skuteczne przeglądanie, ocena i porównanie obrazów

Przeglądaj, oceniaj i wybieraj obrazy dzięki skutecznym i elastycznym narzędziom przeglądania i porównywania.

Elegancki, czytelny interfejs

Łatwiejsza nauka pracy z programem i szybsze osiągnięcie wysokiego progu produktywności. Moduły zorientowane zadaniowo prowadzą przez typowe kroki procesu pracy i podsuwają właściwe narzędzia w momencie, gdy ich potrzebujesz.

Szybkie, wysokiej jakości drukowanie

Szybko przygotuj wysokiej jakości wydruki, niezależnie czy pracujesz z jedną, czy ze 100 fotografiami, jedną stroną, czy wieloma. Używaj ponownie swoich ulubionych układów, z zapisanymi ustawieniami i ciesz się szybkimi rezultatami, nawet w przypadku dużych plików.

Dopracowana konwersja do czerni i bieli

Konwertuj kolorowe obrazy do czerni i bieli z wysoką precyzją. Znajome suwaki pozwolą Ci kontrolować kontrast i szczegóły w oparciu o kolory oryginalnej fotografii.

Szerokie możliwości prezentacji

Używaj szybkich i potężnych narzędzi do zaprezentowania swoich obrazów i uzyskania akceptacji klienta na potrzeby wydruku, internetu, czy pokazu slajdów.

Automatyczne śledzenie zmian obrazów

Zawsze możesz odnaleźć wersję obrazu, której poszukujesz, dzięki mechanizmowi śledzenia zmian, włączając wersje alternatywne, i panelowi Historii.

Źródło: Adobe

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2020