Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD Extra nr 3
niedziela, 18 marzec 2007

PSD Extra nr 3psd extra

Spis treści

Portret w futerku narysowany w Photoshopie
Tymoteusz Chliszcz

W poniższym tutorialu pokażę jak narysować w Photoshopie fotorealistyczny portret. Udzielę kliku wskazówek dotyczących użycia pędzli. Zaprezentuję jak tworzyć własne końcówki imitujące fakturę skóry, włosy, tęczówkę oraz wskażę, z których narzędzi korzystać, aby powstała grafika przedstawiająca dziewczynę wyglądającą jak na zdjęciu.

PostScript jest tylko jeden wybór
Artur Adamski

Czym charakteryzuje się projekt przygotowany do druku? Zawiera obraz – mapę bitową w odpowiedniej rozdzielczości, wyliczonej na podstawie rodzaju i techniki rastrowania oraz we właściwej przestrzeni barw. Zawiera ilustrację wektorową o zachwycającej ostrości – precyzyjnie wykreśloną za pomocą krzywych Bézier'a. Czytelny tekst z odpowiednio dobraną czcionką, właściwymi odległościami między literami, wierszami i akapitami, ułatwiającymi jego czytanie. Projekt może być upiększony dodatkowymi farbami spoza tradycyjnej drukarskiej triady więc zawiera kolory dodatkowe (spot). Będzie drukowany na ściśle określonym rodzaju nośnika we wcześniej uzgodnionych rozmiarach i odpowiednią techniką druku z właściwą liniaturą rastra. Jeżeli ma zachwycić jakością, musi zostać przekazany do druku z zachowaniem wszystkich tych parametrów i informacji w pliku, niezależnie od aplikacji i systemów biorących udział w przetwarzaniu projektu. Jest tylko jeden wybór...
                                                         
CorelDRAW - pułapki na początkujących
Krzysztof Kuszej

Większość małych drukarni do obróbki zdjęć i montażu używa Photoshopa w połączeniu z programem CorelDRAW. Corel uważany jest przez profesjonalistów za program amatorski, służący jedynie do domowego projektowania wizytówek. Ich opinia nie do końca jest sprawiedliwa, a program CorelDRAW służy wielu grafikom i operatorom DTP do składu publikacji i montażu. Oczywiście, muszą oni w umiejętny sposób omijać niedoskonałości programu, aby wydrukowany materiał zgodny był z projektem. Warto więc przybliżyć niektóre zagrożenia i pułapki czekające na początkujących operatorów DTP.

Color Management System i profile kolorów
Krzysztof Kopciowski

Cyfrowy obraz musi przebyć długą drogę za nim zostanie oceniony krytycznym okiem odbiorcy. Jest to droga różnic, zmian i konwersji kolorów, podczas której łatwo „zgubić” spójny wygląd barw. Dlatego po środku tego całego procesu inżynierowie oddali nam do dyspozycji System zarządzania kolorem – programistyczne centrum kontroli, które pozwoli nam bacznie obserwować kolory od momentu wprowadzenia ich do komputera, do momentu oddania pliku drukarni.

Jak przygotować Foto album w Photoshopie
Piotr Pakier

Albumy fotograficzne zrobiły się ostatnio bardzo popularne. Wielki boom na aparaty cyfrowe spowodował, że znacznie więcej osób pasjonuje się dziś fotografią. Nie zawsze też wystarcza tym osobom trzymanie zdjęć w komputerze, poszukują więc sposobu na ciekawe wykorzystanie swoich fotografi. Przedstawię poniżej sposób na przygotowanie własnego Foto Albumu oraz na zamieszczenie go w internecie na stronie Ouhmania.com gdzie można zamówić jego profesjonalne wydrukowanie a także udostępnić tę funkcję tym wszystkim, którzy nie potrafią sami przygotować ładnego projektu.

Gazetowy plakat czyli przygotowanie do druku z uwzględnieniem własnego profilu CMYK
Krzysztof Kopciowski

Kontrolując opcje znajdujące się w oknie dialogowym Własne CMYK musimy mieć na uwadze wszystkie zalecenia, które otrzymamy od drukarni. Nie ma w tym przypadku złotego środka, zaś standardowe ustawienia są uśrednieniem technik drukarskich w danym obszarze geograficznym. W poniższym przykładzie przyjęliśmy wirtualnie, iż plakat zostanie wydrukowany na papierze gazetowym.

CD / DVD

CD1 - Multimedialny kurs: "Cyfrowe edycje - przemiana zdjęć portretowych" CD2 - Ekstrasy: -materiały pomocnicze -pliki źródłowe -filmy instruktażowe -zdjęcia Roylaty Free -kurs kolor Management -e-book InDesign CS/CS2. Idź za ciosem.

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021