Start arrow Tutoriale i inne arrow Inne arrow Wsparcie dla HD Photo

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Wsparcie dla HD Photo
poniedziałek, 04 czerwiec 2007

Microsoft dostarczył wsparcie (support) dla HD Photo do Adobe Photoshop CS2 i CS3. Firma z Redmond udostepniła plugin dla dwóch wersji Photoshopa przeznaczony do tego by umożliwić użytkownikom Adobe otwieranie i zachowywanie obrazów w plikach formatu Microsoftu HD Photo. HDPhotoPluginForPS.msi zawiera wersję beta pluginu HD Photo dla Windows XP i Windows Vista.

HD Photo jest formatem zapisu plików obrazu firmy Microsoft wycelowanym w kierunku wszechobecnego formatu JPEG. O ile wyeliminowanie uniwersalnego formatu JPEG z jego przewodnictwa nad wszystkimi formatami zapisu obrazu nie będzie łatwym zadaniem do wykonania o tyle Microsoft zadbał o wsparcie dla HD Photo dla Windows Vista, w którym to systemie format HD jest oryginalnym formatem zapisu plików obrazu.

„To jest wydanie Windows Beta dla plugin do obsługi formatu HD Photo dla oprogramowania Adobe Photoshop  z uaktualnioną datą upływu ważności. Daje wsparcie dla szerokiego kręgu formatów pixelowych (włączając w to zakres High Dynamic, szeroki wachlarz formatów) i wiele licznych zaawansowanych opcji HD Photo. Beta plugin jest zaprojektowany do użycia z wersją Photoshop CS2 lub CS3 pracującą na Windows XP lub Windows Vista. Jakiekolwiek inne użycia nie są wspierane. Ze względu na to, że jest to wydanie w wersji Beta zalecamy wstrzymanie się z oceną końcową produktu przy użyciu go do różnych prac. Wersja Beta traci swoją ważność (aktualność) po 30 sierpnia 2007„ poinformował Microsoft w opisie  produktu.

Microsoft prowadzi HD Photo, znanego również jako Windows Media Photo  na wyraźna kolizję z formatem JPEG. Chociaż format JPEG ma zagwarantowaną pozycję lidera na dzień dzisiejszy w świecie formatów zapisu plików obrazów to niewątpliwie HD photo rośnie w siłę zwłaszcza po uczynieniu go wiodącym formatem w najnowszym systemie operacyjnym Microsoftu – Vista co oznacza, że Microsoft rozpoczyna zamianę formatu JPEG na swój własny.

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021