Start arrow Tutoriale i inne arrow Inne arrow Problemy z drukowaniem w CS3

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
Problemy z drukowaniem w CS3
środa, 31 październik 2007

Adobe usunie problemy z drukowaniem w Photoshop CS3.
Firma Adobe wkrótce opublikuje aktualizację dla Photoshopa CS3, której zadaniem będzie poprawa zastosowanego w programie mechanizmu drukowania dokumentów. Zapowiedź tej treści ukazała się w blogu Johna Nacka, menedżera produktu w Adobe, odpowiedzialnego za Photoshopa.

Nack przyznaje, iż część użytkowników odnotowała problemy w działaniu okna dialogowego Print. Wiemy, że wielu użytkowników było niezadowolonych z drukowania dokumentów z Photoshopa CS3 (przeważnie w Windows) i pracujemy nad zmianami, dzięki którym program będzie działał lepiej. Niestety ten proces nie jest tak szybki, jak byśmy chcieli, biorąc pod uwagę dużą liczbę kombinacji sprzętu, sterowników do drukarek i systemów operacyjnych." Nack przekonuje, że część pracy już za programistami, jest jednak jeszcze za wcześnie, aby udostępnić aktualizację użytkownikom końcowym.

Należy oczekiwać modyfikacji okna dialogowego Print tak, iż dane ustawienia strony będą specyficzne dla danego typu dokumentu, a nie - jak bywało we wcześniejszych wersjach - ogólnie dostępne dla wszystkich typów plików. Oznacza to również, iż niektóre ustawienia, wcześniej dostępne z poziomu Photoshopa, teraz trzeba będzie wprowadzać z poziomu sterownika drukarki (jak np. drukowanie bez marginesów).

System drukowania w Photoshopie od dawna uznawany był za niedopracowany. Wiele profesjonalnych drukarek fotograficznych, np. HP Photosmart Pro B9180 czy modele wchodzące w skład serii Canon Pixma, dostarczane są razem z wtyczką do Photoshopa, centralizującą ustawienia drukowania (okno dialogowe aplikacji i sterownik drukarki). W taki plug-in wyposażony też ma być model Epson Stylus Photo R1900, o którym pisaliśmy w minionym tygodniu.


źródło: IDG

 


Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021