Start arrow Tutoriale i inne arrow Czasopisma arrow PSD Starter Kit 04/2007

Menu witryny
Start
Tutoriale i inne
Spis zawartości
Szukaj w serwisie
Autor witryny
Cherub
Galeria Fotodesign
Galeria Dark Fantasy
Kontakt
Regulamin

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.

powered_by.png, 1 kB
PSD Starter Kit 04/2007
piątek, 23 listopad 2007

PSD Starter Kit 04/2007starter kit 04/2007

Spis treści

Pin-up girl - rysujemy dziewczynę z kalendarza
Aleksandra Marchocka

W poniższym projekcie stworzymy erotyczną grafikę w stylu retro. Naszą inspiracją staną się zmysłowe kobiety z ilustracji z lat 40, tak chętnie wycinanych z gazet i przyszpilanych do ściany przez wielbicieli. Łączą przyjemne z pożytecznym, nauczymy się przy okazji, jak w prosty sposób przekształcić zeskanowany szkic w pełni digitalną grafikę. Pracując nad naszą dziewczyną z kalendarza skoncentrujemy się na płynnym, wyraźnym konturze oraz prostych plamach barwnych. Dzięki temu poćwiczymy sprawne rysowanie za pomocą tabletu.

Mgła, deszcz, tęcza z Photoshopa
Paweł Sobczyk

Aby zrobić dobry pejzaż trzeba niejednokrotnie biegać z aparatem i statywem w niesprzyjających warunkach. Deszcz, grad, chłód, błoto. Wychodząc w brzydką pogodę ryzykujemy przeziębienie, ale możemy za to zrobić zdjęcia w niespotykanych na ogół warunkach - mgłę, deszcz czy promienie słońca przebijające się przez ciężkie podeszczowe chmury i wspaniałą tęczę ponad horyzontem. W tym tutorialu spróbuję pokazać jak za pomocą Photoshopa osiągnąć efekty mniej lub bardziej zbliżone do tego, co moglibyśmy zarejestrować na kliszy bądź matrycy, gdybyśmy faktycznie znajdowali się w miejscu akcji. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepiej symulowany deszcz, czy mgła nie mogą równać się z tym, co byśmy zobaczyli na żywo.

Skull design czyli akcydensy z Photoshopa
Robert Bronowicz

Każdy z Was miał pewnie w ręku niejedną wizytówkę lub robił notatki na papierze firmowym. Niektóre z tych projektów na pewno przyciągnęły Waszą uwagę i zastanawialiście się, jak samemu wykonać podobne akcydensy dla siebie lub innej firmy. W tym ćwiczeniu nauczymy się, jak w prosty sposób ciekawy projekt elementów identyfikacji wizualnej i móc w przyszłości samemu tworzyć podobne druki. Do roboty!

Papierowe efekty specjalne 2 - praktyczne zastosowanie pluginów
Artur Mościcki


W poprzednim numerze napisaliśmy artykuł zatytułowany Papierowe efekty specjalne i zaprezentowaliśmy dwa ciekawe i dość proste do uzyskania efekty. W tym artykule przedstawimy kolejne trzy efekty specjalne związane z papierem. Ich stworzenie znów będzie bardzo proste dzięki użyciu kolejnych wtyczek. Całość efektów utrzymana będzie w kolorystyce czerwono- białej, a więc związanej z barwami Polski. W takiej sytuacji jednym z efektów musi być stworzenie naszej flagi narodowej.

Cd book - jak stworzyć swój własny projekt okładki
Łukasz Dudek

Wszyscy kupujemy płyty CD: muzyczne, z kursami językowymi, czy też z grami komputerowymi. Okładka nie zawsze trafia w nasz gust, rażąc przesytem lub brakiem pomysłowości projektanta. Używając gradientu, zaznaczenia selektywnego, skalowania oraz kilku filtrów przygotujemy intrygującą okładkę z efektami trójwymiarowymi.

Pędzle - na każdą okazję
Krzysztof Kopciowski

Tworzenie pędzli ma już swoje ustalone miejsce w panteonie najbardziej kluczowych zagadnień Photoshopa. Dlatego postanowiliśmy zaprezentować solidny zbiór pędzli podzielonych na kilka kategorii. Są to mianowicie: abstract, chmury, geometryczne, grunge, marmur, niestandardowe, pęknięcia, plamy, tekstura, uszkodzenia i zabrudzenia. W siedmiu odsłonach staramy się opisać ogólny schemat tworzenia wszystkich zaprezentowanych pędzli. Zapraszamy do lektury i korzystania z udostępnionych zestawów.

Precyzyjne zaznaczenie - wyodrębnianie obiektu w Photoshopie CS3
cherub


W poniższym materiale przedstawimy jedną z nowych metod selekcji obrazu jaka doszła w wersji Photoshop CS3. Posłużymy się w tym celu nowym narzędziem o nazwie Quick Selection Tool. Jego zastosowanie łączy ze sobą tradycyjne narzędzie selekcji Różdżka (Magic Wand Tool) z właściwościami narzędzia malowania jakim jest Pędzel (Brush Tool). Dodatkowo nowe narzędzie posiada niezastąpioną opcję Refine Edge, za pomocą której możemy dokonać właściwej korekty selekcji. Jego zastosowanie użyjemy na włochatym niedźwiadku.

Ożywianie martwego - sposób na ciekawy fotomontaż
Michał Miszułowicz

Wiele jest przedmiotów, które tylko czekają na ożywienie. Czy to korzeń znaleziony w lesie, czy wieszak z ubraniami stojący w ciemnym kącie - nie ma znaczenia. Dla nas samych wystarczy odrobina wyobraźni. Ale co zrobić gdy chcemy pokazać nasz świat innym? Jednym sposobem jest poświęcenie się pisarstwu. Drugim sposobem zajmiemy się dziś.

Portret kobiety - według Tamary Łempickiej
Marzena Kamasa

Z pewnością lubicie obrazy i niejeden raz kusiło was by przerobić obraz mistrza. Ja postanowiłam ustylizować twarz modelki do obrazu Tamary Łempickiej: Portret młodej kobiety w zielonej sukience i stworzyć wirtualny por- tret w ramce. Oczywiście wybór zarówno obrazu jak tematyki do przerobienia jest ogromny, warto jednak pamiętać o prawach autorskich i jeśli autor żyje, lub prawa autorskie nie wygasły, obraz taki może być inspiracją, ale mu- si być przerobiony minimum w 80%.

panorama - poszerzamy fotograficzne horyzonty
Paweł Zgierski

Wiele jest chwil, w których chciałoby się mieć szeroki obiektyw, bez zniekształceń, z dobrym przybliżeniem. Dlatego rzeczy które są praktycznie nieosiągalne w rzeczywistości warto próbować stworzyć w Photoshopie. Taką właśnie rzeczą jest panorama, którą się zajmę w poniższym tutorialu.

Webdesign Web2.0 - zrób logotyp w modnym stylu
Łukasz Stanios


Hasło Web2.0 pojawiło się w 2001 roku jako określenie serwisów internetowych, których treści generowali sami użytkownicy. Głośno o Web2.0 zrobiło się w 2004 roku dzięki firmie O'Reily Media organizującej konferencje, na których podejmowano tematykę ery serwisów społecznościowych. Serwisy Web2.0 tworzone są tak, by użytkownicy mieli duże możliwości ingerencji w treść strony, dostarczając artykuły, pliki wideo, zdjęcia czy linki do innych stron, tworząc tym samym społeczność.

Przepis na prosty baner - w Photoshopie
Anna Grabowska

Photoshop jako narzędzie do obróbki fotografii jest programem bardzo uniwersalnym i stanowiącym swoisty standard sam w sobie. Pozwala nie tylko na przygotowywanie zdjęć czy całych prac do druku, ale również jest bardzo pomocnym narzędziem pracy dla wszelakiej maści webdesignerów. W poniższym tutorialu dowiemy się, jak przy użyciu samego tylko Photoshopa, zupełnie bez znajomości Flasha stworzyć animowany baner do użycia na stronie WWW.

Twórcze omamy
Beata Bieniak


Wynalazek Internetu niesie za sobą ogromne możliwości. Każdy kto tylko przejawi chęć zaistnienia w tym horyzontalnym, panoramicznym świecie może to uczynić. Jedną z dziedzin, w której możemy się wykazać jest grafika komputerowa, rozkwitająca wraz z intensywnym rozwojem techniki. Szeroko pojęta kultura i twórczość internetowa daje nam olbrzymią swobodę działania. Wykorzystujemy dostępność sieci by zaprezentować, czy w cudzysłowie, sprzedać kawałek siebie.
 
efektywne serwisy - część IV
Łukasz Szymański


Po wielu godzinach pracy Twoja strona jest gotowa. Wreszcie możesz zająć się innymi projektami, które przez ten czas nawarstwiały się w kolejce i czekać na opinie internautów oraz zapytania od zainteresowanych współpracą firm. Tylko czy na pewno statystyki zaczną cokolwiek pokazywać, a na Twoją stronę wejdzie więcej niż kilku znajomych? Czy pomyślałeś o tym, jak wypromować swoje miejsce w sieci? Jak pomóc innym je znaleźć? Tak więc zapomnij o odpoczynku – możesz od nowa wziąć się do pracy.

CD / DVD

CD1 Multimedialny kurs instruktażowy Pluginy do Photoshopa, CD2 filmy instruktażowe do tutoriali, zdjęcia Royalty Free.

Grafika i zawartość są chronione prawem autorskim - Cherub Gallery 2005-2021